רכישת מחשב נייד לסטודנט מאילת בתקציב 3000-3500 ש"ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רכישת מחשב נייד לסטודנט מאילת בתקציב 3000-3500 ש"ח

noamiko600

Recommended Posts

שלום לכם,

אני מתחיל ללמוד החודש הנדסת חשמל ואני מתכונן לרכוש עבורי מחשב נייד שישמש אותי בתקופה זו.

יש לי לא מעט התלבטויות בנוגע לדרישות מהמחשב, אנסה לתמצת אותן כאן -

* שימושיי מסתכמים בשימוש רב במדיה, גלישה בדפדפנים וצפייה בסרטונים, שימוש בתוכנות בסיסיות (כמו סקייפ) וצפייה בסרטים.

לעתים ייתכן שימוש בתוכנות עריכה למיניהן (כנראה גרפית בעיקר, אינני יודע מה יזדמן בשנים הקרובות כסטודנט)

* כפי הנראה ארכוש את המחשב מאילת, על מנת לנצל את התקציב בצורה אופטימלית.

*כנראה ארכוש SSD בנפרד מהמחשב - וארכיב אותו במקום הדיסק הקשיח הקיים.

הבנתי כי ביצוע זה תורם ליחס עלות:תועלת טוב יותר, במקום לרכוש מחשב שכבר מגיע עם SSD. אציין שכנראה ארכוש את ה-CRUCIAL BX100, או שאמצא SSD של אינטל בקטלוג ההנחה שלהם לעובדי אינטל שזמין לקרוב משפחה שלי. מה בהליך זה משפיע על אחריות והאם הוא מומלץ לדעתכם?

*גודל המסך והרזולוציה זו גם סוגייה, תחילה הייתי נעול על 15.6 אינץ', מכיוון שמעולם לא התנסיתי במסך קטן יותר, ושכנעתי את עצמי שזה יהיה אידיאלי יותר לצפייה בסרטים.

עם זאת, אני נוטה דווקא לדגמים של 13.3" ברזולוציית FHD (עם אופי ULTRABOOKי כזה) כי אני רוצה ניידות וקלות מסוימת. זאת למרות שככל הנראה הלפטופ לא ממש ייסחב איתי הרבה.

בהתחלה שמתי עין על הדגם הבא שלא ברכישה מאילת: https://www.tms.co.il/product/14783

TOSHIBA L50-N 2C8. מסך FHD, 15.6" ובעל מעבד אופטימלי לתקציב ו8GB RAM, סטנדרטי. הוא גם זול יחסית לרמתו.

אז הסתבר לי שלסדרה זו של מחשבים יש בעיה בזיהוי הSSD בביוס, וככל שחקרתי יותר לעומק התברר לי שהבעיה יותר יותר ורצינית, וSSD הוא דבר שאיני מוכן לוותר עליו.

יש לציין שהיו לי גם ספקות בנוגע למעבד מדגם "U" - כלומר חסכוני, ושעל אף שמדובר בI7 הוא עדיין דו ליבתי. היה לי רצון קצת בלתי מוסבר למעבד מרובע ליבות, "נורמלי", כפי שהיה לי במחשב הנייח בשנים האחרונות. לכן שמתי עין על הדגמים האלו גם כן:

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=887613

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=844724

שניהם עם מעבדים מהירים בהרבה מהI7 5500U, ונראה שהם משתלמים מאוד במחירים אלו, אני טועה? על אף שאלו מיועדים לגיימינג ולגמלוניות אשמח לשמוע חוות דעת כללית עליהם.

גם עליהם שמתי עין טרם רעיון הרכישה מאילת.

לבסוף, הגעתי לדגם הבא:

https://eilat.ivory.co.il/catalog.php?id=14809

נראה בכלל לא רע, מסך FHD ו13.3", קל במיוחד; מסך טאצ' וגמיש הוא גימיק לא רע מבחינתי, ייתכן שיעזור - ולאחר החלפה לSSD 250GB נראה שזו אופציה שמנצלת את התקציב

בצורה לא רעה בכלל לשימושים סטודנטיאליים ויום יומיים.

אני פונה אליכם להתייעצות ולדיון - אני יותר מאשמח לשמוע כל חוות דעת שלכם על ההרהורים שלי ולהכיר אופציות אחרות. אנא עזרו לי מכיוון שאני מעוניין לעשות את הקנייה החכמה והאופטימלית

בהתאם לנתונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבת על גודל ביניים של 14 אינצ'?

קצת יותר גדול מ-13 וקצת קטן מ15.6, ועדיין מאפשר משקל קל וניידות גבוה.

בהחלט אפשרי, כל עוד זה קל באופן יחסי ושומר על רזולוציית FHD.

ניסיתי למצוא דגם אלטרנטיבי 14", ולא עלה בידי ממש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מניסיון אישי שלי בתור סטודנט, תכוון למחשב ששוקל גג 2 קילו. שלי שוקל 2.2 וזה דיי מבאס לסחוב אותו כל יום ללימודים. בנוסף, מעבדי הu למיניהם אולי לא עומדים בביצועים כמו המעבדים עם ארבע ליבות אבל הם חסכוניים בסוללה ובהתחממות ככה שרוב הניידים הקלים יכללו אותם, לרוב הצרכים שציינת הם מספקים( אלא אם אתה מתכוון לעריכה גרפית בתור מקצוע לימודים). אני גם רוצה לקנות נייד חדש אבל החלטתי לחכות קצת לראות מה יגיע עם המעבדים מהדור החדש ואם מייקרוסופט יכריזו על 14 אינץ'...בכל מקרה לשימושים שלי אני מחפש מקסימום ניידות ומעבד i5 U ראיתי תוכנות CAD שרצות לא רע על פחות מזה....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מניסיון אישי שלי בתור סטודנט, תכוון למחשב ששוקל גג 2 קילו. שלי שוקל 2.2 וזה דיי מבאס לסחוב אותו כל יום ללימודים. בנוסף, מעבדי הu למיניהם אולי לא עומדים בביצועים כמו המעבדים עם ארבע ליבות אבל הם חסכוניים בסוללה ובהתחממות ככה שרוב הניידים הקלים יכללו אותם, לרוב הצרכים שציינת הם מספקים( אלא אם אתה מתכוון לעריכה גרפית בתור מקצוע לימודים). אני גם רוצה לקנות נייד חדש אבל החלטתי לחכות קצת לראות מה יגיע עם המעבדים מהדור החדש ואם מייקרוסופט יכריזו על 14 אינץ'...בכל מקרה לשימושים שלי אני מחפש מקסימום ניידות ומעבד i5 U ראיתי תוכנות CAD שרצות לא רע על פחות מזה....

אם כך, מה תאמר על הASUS TP300LA שהצגתי בסוף הפוסט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה טוב בסה"כ אבל המעבד הוא שני דורות אחורה (לא בקיא מספיק כדי להגיד עד כמה זה משפיע). הייתי מסתכל קצת על ביקורות ובפורומים לראות שאין לו בעיות כרוניות...אבל כאמור נראה טוב ומחיר טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה טוב בסה"כ אבל המעבד הוא שני דורות אחורה (לא בקיא מספיק כדי להגיד עד כמה זה משפיע). הייתי מסתכל קצת על ביקורות ובפורומים לראות שאין לו בעיות כרוניות...אבל כאמור נראה טוב ומחיר טוב.

שני דורות? אחד לפני ה-5XXX, לא? בכל אופן ביצועיו דומים לשל הI5 5500U גם מהבחינה התרמית. הסתכלתי ולא נראה שיש לו בעיות יוצאות דופן.

מישהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם בהתלבטות. השאלה הגדולה היא מה יותר כדאי: כונן מהיר עם מעבד פחות טוב ומסך 13.3 או מחשב Yoga 500 שיש לו מסך 14 מעבד חזק אבל ללא כונן .

מצטרף לשאלה.

על איזה דגם מדובר באופצייה א'?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטרף להמלצה....לחברה שלי יש את האסוס....הוא אחלה מחשב אבל יחסית חלש לכל מה שהוא מעבר לגלישה באינטרנט וקצת אופיס...

יש לה את הUX305?

והכוונה שלי היא לשדרג לכונן 256GB מיד לאחר קבלת המחשב.

(את ה1TB אני מתכנן להפוך לכונן חיצוני, מהלך מומלץ(?) )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...