איזה מעבד לשדרג למחשב ישן בלוח 785 AMD? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה מעבד לשדרג למחשב ישן בלוח 785 AMD?

Murmur

Recommended Posts

שלום,

אני עם מחשב ישן מאד ועובד היטב. מעוניין לשדרג את המעבד לחזק ביותר שאני יכול לקנות כדי להמשיך לעמוד בדרישות העצומות של התוכנות של היום (בעיקר עיבוד תמונה דו ממדי).

זה המעבד שיש לי כיום: AMD phenom II X4 925

[ATTACH=CONFIG]9686[/ATTACH]

וזה לוח האם :

[ATTACH=CONFIG]9687[/ATTACH]

והנה הלינק אליו:

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3156#sp

יש לי קירור טוב שיכול לספוג גם TDP של 125W.

אשמח להמלצה על מעבד חזק שאפשר לקנות בתקציב סביר (נניח בסדר גודל של 500-600 ש"ח) - ארבע-שש או שמונה ליבות.

אודה לעצתכם גם לשאלה הבאה:

האם מדור FX למשל FX6300 יכולים להיתמך על ידי הלוח (למרות מה שנאמר בקישור לאתר של הלוח, שהוא תומך רק במעבדי פנום II)?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי עמוד תמיכה במעבדים של הלוח אם שלך , אין תמיכה במעבדים עם שמונה ליבות .

http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=3156

אבל יש תמיכה במעבדים עם שש ליבות X6 .

ניתן להשיג מבאיביי באזור ה 300-500 שח תלוי איזה דגם תקח .

אלו לא רעים בכלל למשתמש ממוצע , אבל איני יודע אם זה יספיק לצרכים שלך . את זה תצטרך לברר עם מישהו מניסיון .

האם מדור FX למשל FX6300 יכולים להיתמך על ידי הלוח (למרות מה שנאמר בקישור לאתר של הלוח, שהוא תומך רק במעבדי פנום II)?

לפי הרשימה אין תמיכה , ואם לא צוין תמיכה אין טעם לנסות .

עריכה : רצוי מאוד לעדכן ביוס לפני החלפת מעבד , שמתי לב שיש כמה רויזיות ללוח אם שלך , אז לפני עדכון ביוס תפתח את המחשב ותראה איזה רויזה הלוח שלך ,

ותעדכן ביוס בהתאם , וכן תברר ברשימת CPU SUPPURT האם המעבד נתמך בוודאות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. כל מה שעשית הוא להחליף מעבד בעל 4 ליבות שעובד בתדר של 2.8GHz במעבד בעל מכפלה פתוחה עם אותו מספר ליבות העובד בתדר של 3.4GHz. אני לא הייתי מצפה לשיפור משמעותי במיוחד בביצועים - המעבדים מבוססים על אותה הארכיטקטורה וההפרש בתדר בינהם הוא כ 20%, אז לא הייתי מצפה לשיפור של יותר מ 20% בביצועים (לפי המבחנים שערך האתר CPU-World ההבדל בביצועים הוא 17%, קישור).

2. המעבד שקנית הוא בעל מכפלה פתוחה, כלומר הוא מיועד להמהרה. אם קנית מעבד כזה משומש, יש סיכוי שהוא עבר המהרה ולכן תוחלת החיים שלו כנראה תהיה קצרה יותר לעומת מעבד זהה שלא עבר המהרה.

3. אם אתה מתכנן לבצע המהרה עם המעבד החדש, אני לא הייתי בונה יותר מדיי על לוח האם שלך - הלוח GA-MA785GMT-UD2H נראה דיי בסיסי (אין לו גופי קירור, יש לו מעט שלבי ייצוב מתח למעבד והוא דיי קטן ודחוס) והוא מבוסס על ערכת שבבים שלא בדיוק נועדה למטרות המהרה.

4. אני חושב שאתה תצטרך גם גוף קירור חדש עבור המעבד החדש (ה Phenom II X4 965):

א. באתר של AMD כתוב שה TDP שלו הוא 125W, אך קיימת גם גירסה בעלת TDP של 140W. באתר הזה מוסבר ההבדל בין המעבדים, כאשר קוד המעבד שעובד ב TDP של 125W הוא HDZ965FBK4DGM, בעוד שקוד המעבד שעובד ב TDP של 140W הוא HDZ965FBK4DGI.

ב. גוף הקירור הנוכחי שלך עומד בדרישות פיזור הספק החום הבסיסיות של המעבד הנוכחי (TDP של 125W), כך שסביר להניח שמעבד חזק יותר יגרום ליצירת יותר חום.

ג. כמובן שאם אתה מתכנן למעבד אתה בכל מקרה תצטרך גוף אחר, "חזק" יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...