לוחות אם SLI למעבד Skylake i7 6700 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לוחות אם SLI למעבד Skylake i7 6700

דןזט

Recommended Posts

היי אני מחפש לוחות אם SLI למעבד Skylake i7 6700 ולכרטיס מסך GTX 970 (ובהמשך אולי שניים). חיפוש אחר לוחות אם בתקציב שלי העלה את הבאים:

1. Z170-PRO-GAMING

2. Z170-A

3. Gigabyte GA-Z170X--3

4. Z170A-KRAIT-GAMING

הבעיה היא שלא מצאתי באינטרנט שום ביקורות לגבי אף אחד מלוחות האם הללו. האם יש לאחד מחברי הפורום מידע לגביהם? אם לא, האם בבקשה מישהו יכול לתת לי חוות דעת לפי הנתונים של היצרן?

תודה רבה וחג שמח!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ מה הקשר ללוח?

פותח הדיון, ללוח אין השפעה על הביצועים, אם אתה בונה על (ואני לא יודע מה ההיגיון), בהשפעה היחידה של הלוח על הביצועים תהייה בכמות הערוצים שמופנים ל-PCIe הראשונים כאשר הוא מאוכלס על ידי שני כרטיסים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ מה הקשר ללוח?

פותח הדיון, ללוח אין השפעה על הביצועים, אם אתה בונה על SLI (ואני לא יודע מה ההיגיון), בהשפעה היחידה של הלוח על הביצועים תהייה בכמות הערוצים שמופנים ל-PCIe הראשונים כאשר הוא מאוכלס על ידי שני כרטיסים.

מאיפה הבנת שאני מייחס ביצועים ללוח האם? ולגבי למה SLI, נכון שכרגע זה לא דבר ממש יעיל, אבל אומרים שיכול מאוד להיות שזה ישתפר עם ה- DX12. אז בגלל שהתוספת לא גבוהה (כ- 300 ש"ח) אני מוכן לנסות. והמשחקים שאני מתכוון הם WITCHER 3 5 וכו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@דןזט

1. מכיוון שמדובר בלוחות דיי חדשים בשוק עדיין לא הצטבר מספיק מידע לגביהם. יכול להיות שבעתיד יתגלו בעיות יציבות שיפתרו ע"י עידכון ביוס או שתתגלה בעיית תכנון שתחייבת את החלפת הלוח (זה לא סביר), אבל אני חושב שאפשר להניח, לפחות לפי תכונות הלוחות הנ"ל, שמדובר בלוחות דיי טובים כך שלא צריכה להיות בעיה לקנות אותם. בנוגע ליצרנים - מדובר בשלושה יצרני לוחות גדולים - , Gigabyte ו MSI, כך שלא אמורה להיות בעיית אמינות עם הלוחות הנ"ל.

2. מומלץ לעבור על תכונות הלוחות בכדי לוודא שבלוח יש את התכונות הדרושות. לדוגמא - שים לב שכל הלוחות מציעים 2 חיבורי USB 3.1, אבל הלוח Z170A KRAIT של מציע 2 חיבורים בעלי ממשק Type-A (החיבור הרגיל המוכר), בעוד ששאר הלוחות מציעים חיבור אחד בממשק Type-A והשני בממשק Type-C.

3. לפני רכישת לוח (או כל מוצר אחר למעשה) אני מציע לבדוק ביקורות רוכשים מאתרי קניות שונים באינטרנט ולראות האם עבור לוח מסויים ישנה בעיה שחוזרת במספר מקרים, דבר שיכול להעיד על בעיה בלוח.

4. אין קשר בין הביצועים לדגם הלוח - כל הלוחות שבהם יותקן אותו המעבד ואותו הזיכרון אמורים לתת ביצועים דיי זהים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@דןזט

1. מכיוון שמדובר בלוחות דיי חדשים בשוק עדיין לא הצטבר מספיק מידע לגביהם. יכול להיות שבעתיד יתגלו בעיות יציבות שיפתרו ע"י עידכון ביוס או שתתגלה בעיית תכנון שתחייבת את החלפת הלוח (זה לא סביר), אבל אני חושב שאפשר להניח, לפחות לפי תכונות הלוחות הנ"ל, שמדובר בלוחות דיי טובים כך שלא צריכה להיות בעיה לקנות אותם. בנוגע ליצרנים - מדובר בשלושה יצרני לוחות גדולים - , Gigabyte ו MSI, כך שלא אמורה להיות בעיית אמינות עם הלוחות הנ"ל.

2. מומלץ לעבור על תכונות הלוחות בכדי לוודא שבלוח יש את התכונות הדרושות. לדוגמא - שים לב שכל הלוחות מציעים 2 חיבורי USB 3.1, אבל הלוח Z170A KRAIT של מציע 2 חיבורים בעלי ממשק Type-A (החיבור הרגיל המוכר), בעוד ששאר הלוחות מציעים חיבור אחד בממשק Type-A והשני בממשק Type-C.

3. לפני רכישת לוח (או כל מוצר אחר למעשה) אני מציע לבדוק ביקורות רוכשים מאתרי קניות שונים באינטרנט ולראות האם עבור לוח מסויים ישנה בעיה שחוזרת במספר מקרים, דבר שיכול להעיד על בעיה בלוח.

4. אין קשר בין הביצועים לדגם הלוח - כל הלוחות שבהם יותקן אותו המעבד ואותו הזיכרון אמורים לתת ביצועים דיי זהים.

כן אין מה לעשות. אני מבין שאני צריך לקנות חתול בשק:\ עדיין, כמעט חודש זה לא מספיק בשביל שיצטברו כבר כמה ביקורות??! ממש מעצבן!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהנסיון שלי נכון לעכשיו יש במון בעיות תאימות בין לוחות מסויימים לכרטיסים.

דוגמה יש לוח של MSI PRO שפשוט לא מוכן לקבל 980TI של לא משנה מה ניסיתי. מחכים לעדכון ביוס ומקווים שהכל יסתדר. נכון לעכשיו אני יכול להמליץ בלב שלם על הלוחות של . לי אישית לא הייתה בעיה עם אף אחד מהם. לי אישית יש Z97-A אני מניח שה170-A לא יאכזב גם כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת השלבים לייצוב מתח במחיר דומה יש עדיפות ל 3 לוחות:

Gigabyte GA-Z170X-UD3

Asus Z170 PRO GAMING

Asus Z170-A

הלוח של MSI גם בעדיפות נמוכה יחסית לאסוס וגיגהבייט. אולי זה משהו סובייקטיבי אבל זאת עמדתי בנושא.

ובין השלושה הנ''ל אין הבדל של ממש וכל בחירה תהיה נכונה.

יש לשים לב גם שבאתרים הרישמיים של הלוחות של אסוס יש כמה ביקורות מעניינות שיכולות לעזור בבחירה:

http://www.asus.com/us/Motherboards/Z170-A/

https://www.asus.com/Motherboards/Z170-PRO-GAMING/overview/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהנסיון שלי נכון לעכשיו יש במון בעיות תאימות בין לוחות מסויימים לכרטיסים.

דוגמה יש לוח של MSI PRO שפשוט לא מוכן לקבל 980TI של לא משנה מה ניסיתי. מחכים לעדכון ביוס ומקווים שהכל יסתדר. נכון לעכשיו אני יכול להמליץ בלב שלם על הלוחות של . לי אישית לא הייתה בעיה עם אף אחד מהם. לי אישית יש Z97-A אני מניח שה170-A לא יאכזב גם כן.

אופטופיק עצום מהנושא :

מה יהיה עם האתר שלכם ?.

מתוכנן איזה שינוי ?.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...