שאלה בנושא מצברים וחשמל - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בנושא מצברים וחשמל

eviatar28

Recommended Posts

לא הייתי סגור בדיוק איפה אני אמור לפתוח את זה אז החלטתי לפתוח את זה כאן....

אם יש לי מטען שיכול להטעין מצברים עד 19v (ככה רשמו), יש מצב שהוא יטעין מצבר של משאית שהוא 24v או רק בעזרת 2 מטענים כאלו?(בקשר לעניין הבנתי שאפשר להטעין את המצבר עם שני רכבים שכל אחד הוא 12v...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"מצבר של 24V" יכול להיות 2 מצברים של 12 מחוברים בטור, במקרה כזה אתה יכול להטעין אותם כא בצורה עצמאית

מצבר טעון של 12V הוא לא 12V אלא באזור ה 13V ויותר, ובהתאם לכך מצבר 24V הוא באזור 26V. תמדוד את המתח שהמטען מוציא - אם יש שם פחות מ 26V אתה לא יכול להטעין איתו ישירות. אם יש מעל 26V, תלוי כמה יותר - אם ההבדל קטן גם הטעינה יכולה להיות חלשה ודיי חסרת משמעות

2 מטענים בטור :

- יכול לעבוד, אבל רק אם אין להם חיבור בין היציאה של המצבר לאדמה של שקע החשמל. כי אם יש, אתה תקצר את 1 מהמטענים כשתחבר אותם ביניהם. אם החיבור לשקע הוא 2 pin אין בעיה

- יכול לעשות בעיות אם המטענים "חכמים" (מודדים את המתח ומחליטים מתי להפסיק את הטעינה וכו') - העבודה של הטעינה לא בהכרח תתחלק בצורה שווה ביניהם, וברגע ש 1 יחליט שהוא לא רוצה להטעין הם יפתחו בדו קרב כי המתח ש 1 רואה משתנה בפתאומיות כש 2 מחליף מצב טעינה, מה שמביא ל 1 להחליף מצב, מה שמביא ל 2 להחליף מצב, וכו'. יעבוד בסדר אם המטענים "טיפשיים" שרק מטעינים כל זמן שהם מופעלים

- ניתן לפעמים להסתדר גם אם מטען 1 + לתת קצת "boost" אם משהוא כמו ספק כוח של מחשב. כמו קודם, על המטען להיות "טיפשי"

וניתן בכלל להטעין אם דברים כמו ספק כוח של דסקטופ / מטען של / וכו' (בשביל לקבל כ 30V וכמה A) וחיבור למצברים דרך נגד טעינה (נורה 24V בהספק גבוה). אבל גם כאן על המטען של המחשב הנייד להיות ללא חיבור ישיר בין יציאת ה DC לאדמה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...