עזרה בקניית מחשב חדש בתקציב גמיש של 5K מאילת (מתלבט בין כמה דגמים) - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בקניית מחשב חדש בתקציב גמיש של 5K מאילת (מתלבט בין כמה דגמים)

מירו

Recommended Posts

הדגם הראשון שאני מתלבט לגביו הוא: asus 303lb

http://ksp.co.il/?uin=27528

מחיר אילת: 4800

הבנתי שזה דגם ההמשך ל-303LN, הוא מגיע עם כרטיס מסך חזק יחסית ב-50% מה-5500 המובנה של אינטל

הבנתי שזמן הסוללה שלו בגלישה באינטרנט עומד על 7-8 שעות פלוס מינוס. אחריות 3 שנים, בעיה ידועה עם הציר של המחשב שמתפרק אחרי כמה זמן (במסגרת האחריות?)

החיסרון\יתרון הוא ההרד דיסק שלו

1TB (SATA) 5400rpm + 24GB SSD Cache

עכשיו אני לא מבין מה זה? הרדסיק של טרה שבתוכו יש SSD של 24 ג'יגה או שני כוננים נפרדים? ואיך הם ביחס ל-SSD מלא של נניח 256GB.

מצד אחד אני מרוויח פה הרדדיסק גדול לסרטים וסדרות ו-SSD למהירות הפעלה אבל אולי מצד שני זה לא טוב?

המחשב השני של טושיבה: Z30-B-10C

http://ksp.co.il/?uin=27907

מחיר אילת: 4500

יתרונות: מסך FHD, קל יחסית 1.2 ק"ג, מהיר, כולל את כל החיבורים שנדרשים, מסך מאט.

חסרות: עיצוב לא וואו, זווית צפיה לא משהו, רק שנתיים אחריות

התלבטות נוספת זה הטושיבה קירה 10D

http://ksp.co.il/?uin=27304

מחיר אילת: 5300

יתרונות: קל יותר מה-Z30, מעוצב יותר

חסרונות: יקר יותר, מתקרב כבר למחיר של המקבוק פרו.

והמחשב האחרון זה האפל מקבוק פרו החדש 13.3 עם 256GB SSD

עולה עכשיו באילת עם מבצע סטודנטים: 6600 ש"ח.

יתרונות: איכות מסך, סוללה, איכות בניה, מערכת הפעלה נוספת של אפל שאומרים שהיא יותר יציבה.

חסרונות: כבד יחסית, יקר מאוד, אחריות רק שנה, תיקונים יקרים מאוד

חשוב לי מהמחשב זה בעיקר שיהיה קל, מהיר, עם זמני סוללה ארוכים ומסך איכותי (ובונוס כרטיס מסך ברמה טובה)

עושה רושם שהאפל עונה על כל ההגדרות האלה הבעיה שהוא יקר מידי גם אחרי הנחה של 12% במסגרת מבצבע סטודנטים וגם אחרי הנחה של 17% מע"מ.

מה אתם אומרים על התחליף של או של הטושיבה? כדי לשקול אותם ולחסוך כ-1500 ש"ח או שפשוט ללכת על בטוח ולקנות אפל?

תודה לעוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה אומר שזווית הצפייה של הטושיבה לא משהו?

ולגבי הדיסק של האסוס- מדובר בדיסק מכני לכל דבר עם תוספת של שמיועד ל CACHE. אין לך גישה ל הזה.

זה אמור לתת שיפור בביצועים, אבל בהחלט לא כמו רגיל מלא של 256GB.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה בנוגע למחשב הזה?

http://ksp.co.il/?store=eilatLaguna&uin=26589

כן ראיתי שהרבה בפורום ממליצים עליו אבל יש לו לא מעט חסרונות מבחינתי:

כבד יחסית (1.7 ק"ג) , מסך שקוף ולא מאט עם בהירות נמוכה, בטריה לא משהו (5-6 שעות), רק 2 מחברי USB3, מחבר מיני , אחריות שנה.

מצד שני כרטיס מסך טוב, מסך 14 אינץ, סיבוב 360 מעלות.

לא יודע ככל שאני יותר חושב על זה אני הולך יותר לכיוון של הטושיבות.. למישהו יש ניסיון או יודע איך האחריות שלהם בארץ ואיך המחשבים שלהם?

אני מתלבט בין 2 הדגמים שכתבתי למעלה ה-Z30-B-10C והקירה 10D. ההבדל העיקרי שראיתי בינם זה שהקירה פחות עבה משמעותית, מכיל פחות חיבורים מיותרים כמו VGA או חיבור LAN ושוקל מעט פחות (1.1 ק"ג לעומת 1.2) השאלה היא האם חוץ מההבדלים האלה יש עוד הבדלים שמצדיקים תוספת של כמעט 1000 ש"ח? איכות בניה אולי? שני המסכים הם מט ו-FHD. למישהו יש ניסיון עם מי מהם או דומים להם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן ראיתי שהרבה בפורום ממליצים עליו אבל יש לו לא מעט חסרונות מבחינתי:

כבד יחסית (1.7 ק"ג) , מסך שקוף ולא מאט עם בהירות נמוכה, בטריה לא משהו (5-6 שעות), רק 2 מחברי USB3, מחבר מיני , אחריות שנה.

מצד שני כרטיס מסך טוב, מסך 14 אינץ, סיבוב 360 מעלות.

לא יודע ככל שאני יותר חושב על זה אני הולך יותר לכיוון של הטושיבות.. למישהו יש ניסיון או יודע איך האחריות שלהם בארץ ואיך המחשבים שלהם?

אני מתלבט בין 2 הדגמים שכתבתי למעלה ה-Z30-B-10C והקירה 10D. ההבדל העיקרי שראיתי בינם זה שהקירה פחות עבה משמעותית, מכיל פחות חיבורים מיותרים כמו VGA או חיבור LAN ושוקל מעט פחות (1.1 ק"ג לעומת 1.2) השאלה היא האם חוץ מההבדלים האלה יש עוד הבדלים שמצדיקים תוספת של כמעט 1000 ש"ח? איכות בניה אולי? שני המסכים הם מט ו-FHD. למישהו יש ניסיון עם מי מהם או דומים להם?

תשים לב שהקירה 10D עם מעבד I7, זה דבר אחד.

חוץ מזה, הקירה נחשבת סדרה יותר "יוקרתית" ממה שידוע לי, בעיקר מבחינה אסתטית. לא יודע אם זה שווה את התוספת.

Z30 הוא גם כן מחשב מסדרה טובה מאוד, יש לו מקביל בשם Protege למגזר העסקי והוא נחשב מוצלח מאוד.

דרך אגב, VGA ו- LAN לדעתי ממש לא חיבורים מיותרים, ואני די בטוח שזה האולטרה בוק 13.3 אינץ' היחיד שמציע סט חיבורים כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה דברים:

לאחר ווידוא עם ה- Partner Shop של טושיבה בגרמניה, המחשב מדגם Z30-B-10C בעל מסך מפאנל , למרות שזה לא מצויין במפרט הטכני של המחשב.

בנוסף, יש מבצע No Matter What על מחשבי , זה כולל:

חבילת המבצע כוללת:

1. הרחבת אחריות משנתיים לשלוש שנות אחריות בינלאומיות בחינם.

2. תיקון חינם במקרה של נזק אקראי. (בשנה הראשונה בלבד)

3. החלפה למחשב אחר במקרה של גניבה. (בשנה הראשונה בלבד)

4. שירות אחזור מידע במקרה של ליקוי במתקן האחסון. (בשנה הראשונה בלבד)

5. תוכנת McAffee LiveSafe למשך שנה אחת.

אני בעצמי הולך מחר לאסוף לי מחשב כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה דברים:

לאחר ווידוא עם ה- Partner Shop של טושיבה בגרמניה, המחשב מדגם Z30-B-10C בעל מסך מפאנל , למרות שזה לא מצויין במפרט הטכני של המחשב.

בנוסף, יש מבצע No Matter What על מחשבי , זה כולל:

חבילת המבצע כוללת:

1. הרחבת אחריות משנתיים לשלוש שנות אחריות בינלאומיות בחינם.

2. תיקון חינם במקרה של נזק אקראי. (בשנה הראשונה בלבד)

3. החלפה למחשב אחר במקרה של גניבה. (בשנה הראשונה בלבד)

4. שירות אחזור מידע במקרה של ליקוי במתקן האחסון. (בשנה הראשונה בלבד)

5. תוכנת McAffee LiveSafe למשך שנה אחת.

אני בעצמי הולך מחר לאסוף לי מחשב כזה.

מה זה אומר מסך מפאנל IPS? זה טוב יותר או לא וביחס למה? איך המסך ביחס למסך של הקירה?

איזה מהמחשבים החלטת לקנות את הקירה או Z30?

בכל אופן אם כבר קנית את מי מהמחשבים הייתי שמח לקבל חוות דעת לגבי איכות המסך וזוויות הצפיה, חיי הסוללה, רעש המאוורר ואיכות הבניה הכללית של המחשב.

עושה רושם שהאחריות החדשה של עושה את הקניה לממש משתלמת במיוחד אם לוקחים בחשבון את מחיר המחשב בעולם ביחס למחיר באילת (שהוא זול יותר באופן תמוהה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה אומר מסך מפאנל IPS? זה טוב יותר או לא וביחס למה? איך המסך ביחס למסך של הקירה?

איזה מהמחשבים החלטת לקנות את הקירה או Z30?

בכל אופן אם כבר קנית את מי מהמחשבים הייתי שמח לקבל חוות דעת לגבי איכות המסך וזוויות הצפיה, חיי הסוללה, רעש המאוורר ואיכות הבניה הכללית של המחשב.

עושה רושם שהאחריות החדשה של עושה את הקניה לממש משתלמת במיוחד אם לוקחים בחשבון את מחיר המחשב בעולם ביחס למחיר באילת (שהוא זול יותר באופן תמוהה)

יש שני סוגי פאנלים למסכים, TN או . מסכי נחשבים הרבה יותר איכותיים, בעיקר מבחינת זוויות הצפייה שמגיעות לכמעט 180 מעלות.

להלן הדגמה-

פאנל TN:

http://www.notebookcheck.net/fileadmin/Notebooks/Toshiba/Satellite_Z30-B-100/Satellite_Z30_B_100_Blickwinkel.jpg

פאנל IPS:

http://www.notebookcheck.net/fileadmin/Notebooks/Toshiba/KIRA-10D/Kira_10D_Blickwinkel.jpg

המסך של הדגם Z30-B-10C הינו מסך , למרות שזה לא מצויין במפרט. זה מאומת מול החנות של טושיבה בגרמניה, וגם מאומת מולי, כי רכשתי היום את המחשב ונוכחתי שהוא אכן .

לגבי חוות הדעת על המחשב- יש לי אותו בסך הכל כמה שעות אבל אני אנסה לפרט ככל שאפשר.

איכות המסך טובה מאוד. כפי שכבר אמרתי, זה מסך IPS איכותי עם זוויות צפייה מעולות כמצופה ממסך כזה. אני לא מומחה לגרפיקה, אבל הצבעים חיים ואמיתיים. אין שום תלונות על המסך.

חיי - אחרי כמה שעות של שימוש אני לא באמת יכול לחוות דעת. באופן כללי טחנתי אותו כמה שעות בלי הספקה עם WIFI ובהירות מקסימלית והוא ירד מ 78% ל- 37% ואז חיברתי למטען.

חוץ מזה אני לא יכול לומר הרבה על הסוללה. זה דבר שבוחנים לאורך זמן.

רעש המאוורר- זה לדעתי המינוס העיקרי של המחשב. בטמפ' נמוכה של המעבד, המאוורר חרישי והמחשב שקט להפליא. מה הבעיה? המאוורר מתוכנת להגיע ל- 50% עוצמה כאשר המעבד מגיע לבערך 50 מעלות. אם אתה מכיר מעבדי ברודוול, זה לא לוקח זמן. מספיק לעבוד על כמה תוכנות במקביל וזה קורה. הרעש של המאוורר עצמו לא צורם, אבל הוא פשוט מגיע למהירות גבוהה יותר מדי מהר. זה גם משליך הלאה- בעבודה אינטנסיבית המאוורר כבר מגיע לעוצמה שמשמיעה רעש די חזק. הייתי שמח אם הוא היה מגיע ל 50% ב - 60-65 מעלות ומשם הלאה בהתאם. מה שכן, אולי זה דבר שאפשר לשחק איתו בהגדרות. לא ניסיתי.

איכות הבנייה- איך אתה מגדיר איכות בנייה? באופן כללי המחשב בנוי טוב, אפשר להרים את המסך בקלות ביד אחת בלי שהמחשב מתרומם מהשולחן :)

סט החיבורים מרשים מאוד, כולל LAN ו- VGA ו 3XUSB. המקלדת נוחה, הטאצ'פד קצת פחות אבל קניתי עכבר קטן ב 50 ש"ח. יש תאורת מקשים.

העיצוב לא מדהים בהשוואה למחשבים כמו HP Spectre x360 או UX305LA , אבל המחשב דק וקל להפליא.

דרך אגב, המחיר האמיתי של המחשב באילת הוא 4226, נכון להיום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה החלטת ללכת על הz30 ולא על הקירה? בגלל סט החיבורים או בגלל שלדעתך העלות תועלת מבחינת תוספת המחיר לא שווה?

אני כנראה בשבוע הבא יורד לאילת לסופ״ש אשמח אם תוכל לרשום את ההתרשמות שלך מהמחשב לאחר זמן ממושך יותר בנוגע ל:

1) אורך חיי הסוללה - מאוד חשוב לי (לפי מרבית המבחנים אמור להיות באיזור ה-9 שעות שזה מעולה)

2) רעש המאוורר - עד כמה הוא רועש בשימוש בסיסי במחשב (word, excel), האמת שאני לא מכיר את מעבדי הברודוול אבל אחת הביקורות המשמעותיות על הz30 והקירה זה הרעש של המאוורר תחת עומס, עכשיו נשאלת השאלה מה זה עומס וכמה מהר בשימוש בסיסי המחשב מתחיל להרעיש בצורה כזו שבישיבה בכיתה שקטה בהרצאה באוניברסיטה הדבר יהווה מטרד.

בנוסף אם יצא לך לשדרג אז אשמח לדעת איך המחשב עובד תחת ווינדוס 10, האם יש שלא עובדים\מזוהים או תקלות אחרות.

אם יהיו דברים נוספים לחיוב או שלילה שתמצא לנכון להוסיף אשמח לשמוע.

בכל אופן תודה רבה על העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה החלטת ללכת על הz30 ולא על הקירה? בגלל סט החיבורים או בגלל שלדעתך העלות תועלת מבחינת תוספת המחיר לא שווה?

אני כנראה בשבוע הבא יורד לאילת לסופ״ש אשמח אם תוכל לרשום את ההתרשמות שלך מהמחשב לאחר זמן ממושך יותר בנוגע ל:

1) אורך חיי הסוללה - מאוד חשוב לי (לפי מרבית המבחנים אמור להיות באיזור ה-9 שעות שזה מעולה)

2) רעש המאוורר - עד כמה הוא רועש בשימוש בסיסי במחשב (word, excel), האמת שאני לא מכיר את מעבדי הברודוול אבל אחת הביקורות המשמעותיות על הz30 והקירה זה הרעש של המאוורר תחת עומס, עכשיו נשאלת השאלה מה זה עומס וכמה מהר בשימוש בסיסי המחשב מתחיל להרעיש בצורה כזו שבישיבה בכיתה שקטה בהרצאה באוניברסיטה הדבר יהווה מטרד.

בנוסף אם יצא לך לשדרג אז אשמח לדעת איך המחשב עובד תחת ווינדוס 10, האם יש דרייברים שלא עובדים\מזוהים או תקלות אחרות.

אם יהיו דברים נוספים לחיוב או שלילה שתמצא לנכון להוסיף אשמח לשמוע.

בכל אופן תודה רבה על העזרה.

החלטתי ללכת על ה z30 מכמה סיבות. הראשונה והמרכזית שבהן היא יחס עלות תועלת. אתה מקבל ב Z30 מחשב עם מסך לא פחות טוב, משקל ומפרט דומה במחיר זול משמעותית.

דבר שני, זה סט החיבורים. היה חשוב לי חיבור רשת.

ודבר אחרון- ב Z30 יש סלוט נוסף לזכרון, כך שאפשר להרחיב בעתיד ל 16 ג'יגה . הקירה מוגבל ל- 8 בלבד.

לגבי ההתרשמות:

1. אורך חיי הסוללה- תן לי את סוף השבוע ואני אתן חוות דעת מורחבת בעניין הזה.

2. בשימוש בסיסי של המחשב הוא לא מרעיש בכלל. חרישי לחלוטין. הוא כן מהר מאוד מגיע ל- 50% עוצמה כפי שאמרתי לך בהודעה הקודמת, וזה קורה כאשר הליבות מגיעות לבערך 50 מעלות. זה בדרך כלל קורה כשעובדים על כמה תוכנות במקביל או מתקינים תוכנה כלשהי. בכל אופן, הרעש עצמו אינו צורם (דרך אגב בביקורות של הקירה נאמר שהרעש שלו צורם) וזה לא פחות חשוב מעוצמת הרעש. בכיתה אני לא חושב שתעשה יותר מכתיבה של קוד/WORD וזה זה לא אמור לגרום למחשב להרעיש בצורה שהתהווה מטרד.

לא שדרגתי את המחשב לווינדוס 10 כי אחת המערכות שאני עובדה איתה באוניברסיטה לא נתמכת עדיין. בכל אופן זאת לא אמורה להיות בעיה, כל הדרייברים של סדרת Z30 עודכנו לווינדוס 10.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השיקולים שלך בנוגע ל-z30 הם ממש נכונים נראה לי שבשוק הישראלי מבחינת כל החבילה הכוללת מדובר במחשב אולטרהבוק בעלת העלות תועלת הגבוהה ביותר. לא יודע למה אני נותן כזה משקל לעיצוב..

בנוגע למאוורר עושה רושם שבשני הדגמים מדובר באותו סוג של מאוורר בדיוק ובכל אופן נקווה שהחורף פה ייתן את העזרה שלו קצת בהרגעת הרוחות:cheesy:. יכול להיות דרך הביוס ניתן לתכנת מתי המאוורר נכנס לפעולה.

ד״א המחשב הגיע עם איזשהו תיק\כיסוי כמו מחשבי asus?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השיקולים שלך בנוגע ל-z30 הם ממש נכונים נראה לי שבשוק הישראלי מבחינת כל החבילה הכוללת מדובר במחשב אולטרהבוק בעלת העלות תועלת הגבוהה ביותר. לא יודע למה אני נותן כזה משקל לעיצוב..

בנוגע למאוורר עושה רושם שבשני הדגמים מדובר באותו סוג של מאוורר בדיוק ובכל אופן נקווה שהחורף פה ייתן את העזרה שלו קצת בהרגעת הרוחות:cheesy:. יכול להיות דרך הביוס ניתן לתכנת מתי המאוורר נכנס לפעולה.

ד״א המחשב הגיע עם איזשהו תיק\כיסוי כמו מחשבי asus?

אני מאמין שאפשר לפתור את עניין המאוורר, אבל בכל מקרה זה לא דבר עד כדי כך קריטי שיגרום לי להתעסק עם הביוס...

המחשב הגיע בלי כלום באריזה. רק מחשב, מטען ו user manual.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש עדכון לגבי חיי הסוללה של המחשב?

אשמח גם אם תוכל לצלם לי כמה של המחשב, מקלדת׳ טאצ׳פאד וכו׳.

לא יצא לי לעבוד עם המחשב עבודה ממושכת כשהוא לא מחובר לחשמל, אבל בזמן שכן, קצב ירידת האחוזים היה משביע רצון.

אין תלונות לסוללה, היא טובה. ב- 100% החיווי טוען לכמעט 10 שעות. אני מאמין שבפועל זה משהו בסביבות ה 6-7.

לגבי , שלח לי את המייל שלך בפרטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ggg123, אני גם שוקל לרכוש את המחשב, יש לי שאלה חשובה (יכול להיות שכתבת את זה באחת מההודעות הקודמות ולא הבנתי)- יש למחשב חיבור פיזי לרשת? (כמו זה שמחברים אליו כבל במחשב שולחני רגיל)

זה חשוב לי כי אין קליטת WIFI בחדר שאני עובד בו

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...