האם מעבד i3-2310M חדש וישן יתפקדו אותו דבר? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם מעבד i3-2310M חדש וישן יתפקדו אותו דבר?

rander1

Recommended Posts

יש לי מחשב נייד 4 שנים

עם מעבד i3-2310m

והכל עובד בסדר גמור

האם יש שוני בביצועים של מעבד חדש מאותו דגם בדיוק לעומת הישן שלי?

או שאם מעבד עובד ולא משנה כמה זמן אז הוא מתפקד בדיוק כמו חדש

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבד עצמו הוא אותו דבר, ויתפקד אותו דבר. אבל כמה פקטורים אחרים :

- האם מעבד חדש שתוכל להשיג יהיה גם הוא 2310M ? או בכלל יתאים למחשב ? דברים השתנו מאז..

- ב 4 שנים צלע הקירור התמלאה באבק, חומר הקירור בין המעבד וצלע הקירור התייבש במידה מסויימת וכן הלאה. הדברים האלה מעלים את הטמפ' שבה עובד המעבד, ובהינתן הקירור העלוב שיש ברוב המחשבים הניידים, מגיע בקלות לטמפרטורה שבה המעבד מוריד את המהירות בשביל להגן על עצמו. אם פשוט תנקה את הקירור תוכל לשלול את המקרה הזה (חומר קירור בדרך כלל מחזיק יותר מ 4 שנים אם לא נוגעים ולא מזיזים אותו, אבל אם נגעת תהיה חייב להחליף)

- ב 4 שנים דברים אחרים במחשב משתנים : התקנת מערכת ההפעלה "מתעייפת" (אם לא פירמטת מחדש מאז), כונני לפעמים יורדים בביצועים אם הזמן, וכן הלאה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובה המפורטת

עזר מאוד

המחשב ממש שמור כמו חדש פעם בשנה מפרמט לפני חצי שנה החלפתי הארד דיסק בזמן האחרון המאוורר עובד כמעט תמיד והמחשב נכבה מעצמו לאחר לילה שהוא עומד דלוק.

הרצתי תוכנה מובנת של דל לבדיקת רכיבי המחשב שהיא עזרה לי לזהות בעבר דיסק קשיח דפוק וכעת היא מציגה בעיה ב cpu fan

קצת הרצתי על הנושא ומה שעשיתי זה הזמנתי לוח קירור חדש עם מאוורר מובנה עליו משחה תרמית וגומיות קירור

הבנתי שעם השנים לוח הקירור במחשב מאבד מהפקטיביות שלו בלאי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדרך כלל נוצרת שכבה של אבק בתוך מערכת הקירור, במקום בו היחידה של המאוורר מתחברת לצלעות. תוציא אותה ותנקה את האבק.... אם אתה יכול לעשות את זה בלי לנתק את הצלעות מהמעבד או להזיז אותן, אתה לא צריך להחליף חומר . אחרת תחליף אותו... אבל עדיין לא צריך להחליף את המערכת כולה (החיבור למעבד + צינור + צלעות)

חוצמזה בדוק אם יש משהוא שעוצר את המאוורר וכמה חופשי הוא מסתובב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה

כבר הוצאתי ניקיתי את המשחה שכבר לא נשאר ממנה כלום מסכנה נהיה פלסטיק פירורים

הלוח החדש כבר בדרך המחשב מפורק בשביל 100 שקל הלכתי על חדש מקורי את הישן אשמור לא מזיק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפדים שהגיעו אם הקירור עושים את העבודה. החומר הזה - אולי כן, אולי לא... אין לי שמץ. הפדים בנויים להחזיק מעמד כמה שנים לפחות. החומר הזה - אין לי שמץ. לא הייתי ממליץ לשים חומר שונה ממה שהגיע במקור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...