קניית מחשב נייד לסטודנט למדעי המחשב 7.5k - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קניית מחשב נייד לסטודנט למדעי המחשב 7.5k

wasop

Recommended Posts

אני מתחיל ללמוד מדעי המחשב בעוד שבועיים ומקווה לקבל הצעות

* מטרות המחשב? כל מה שהתואר דורש, אופיס, , סרטים וסדרות, וגם קצת משחקים כבדים יחסית

*תקציב: אזור ה7000 גג 8000, קונה בארץ.

* גודל המסך? האם חשוב מסך מבריק או מאט? 13, ובנוגע לסוג המסך, לא יודע? מה שנראה לכם.

* רזולוציית המסך? +FHD

* דרישות מיוחדות לאמצעי הקלט? אין

* משקל רצוי? כמה שיותר קל, עדיף לא יותר מ2 קילו.

* האם נדרש זמן ארוך? כן, כמה שיותר. מאוד חשוב.

* האם יש צורך ביציאות מיוחדות? לא

* גודל מינימלי וסוג של כונן קשיח? לפחות 250-500, אשמח לSSD.

* כונן אופטי? אין לי מושג מה זה, אז מניח שלא.

* האם דרושה תמיכה בתחנת עגינה ייעודית? לא נראה לי

* האם נדרשת אחריות בינלאומית ? לא

* האם בתקציב צריך להיכנס רישיון למערכת הפעלה? הבנתי שסטונדטים מקבלים את זה בזול יותר, אשמח להסבר קצרצר ומה משתלם לעשות.

* כל דרישה מיוחדת שחשובה לכם סוללה חזקה בעיקר, ושיהיה קל יחסית.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

Lenovo Yoga 3 14

מעולה לצרכים שלך:

* מסך 14' (בגוף של 13.3)

* רזולוציית Full-HD עם זוויות צפייה מעולות. קצת כהה יחסית, אבל אתה לא מתעסק בצילום וזה מעולה לתכנות.

* 256 , המחשב כל פעולה בין רגע ללא שום בעיה. זמני הדלקה והתעוררות משינה, בשניות ספורות.

* כרטיס מסך Nvidia 940m מריץ גם V (אולי לא על Ultra אבל על הגדרות גבוהות בהחלט).

* משקל 1.7, קל מאוד.

* מתהפך 360 מעלות.

* זמן של 5-6 שעות בשימוש לימודי (גלישה באינטרנט, סרטוני לימוד, תכנות וכו'). למשחקים, כמו רוב הניידים, צפה לשעתיים פלוס מינוס.

אתה יכול לבחור i5 או i7. אני הייתי הולך על i5 כי זה משמעותית יותר זול וההבדל במחיר לא שווה מבחינת הביצועים (מדובר במעבדים עם סיומת U שמטרתם לחסוך בחשמל לכן ה-i7 עדיף על ה-i5 בכ-15%. החלטה שלך אם זה שווה לך את המחיר או לא).

KSP: (מעבד i7)

http://ksp.co.il/?uin=26589

שניידר מחשבים:

i5:

https://www.pc365.co.il/product-5111-Lenovo_Yoga_3_14_80JH0051IV_%D7%91%D7%9E%D7%9C%D7%90%D7%99

i7:

https://www.pc365.co.il/product-4944-Lenovo_Yoga_3_14_80JH004WIV_%D7%91%D7%9E%D7%9C%D7%90%D7%99

בהצלחה בלימודים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Lenovo Yoga 3 14

מעולה לצרכים שלך:

* מסך 14' (בגוף של 13.3)

* רזולוציית Full-HD עם זוויות צפייה מעולות. קצת כהה יחסית, אבל אתה לא מתעסק בצילום וזה מעולה לתכנות.

* 256 , המחשב כל פעולה בין רגע ללא שום בעיה. זמני הדלקה והתעוררות משינה, בשניות ספורות.

* כרטיס מסך Nvidia 940m מריץ גם V (אולי לא על Ultra אבל על הגדרות גבוהות בהחלט).

* משקל 1.7, קל מאוד.

* מתהפך 360 מעלות.

* זמן של 5-6 שעות בשימוש לימודי (גלישה באינטרנט, סרטוני לימוד, תכנות וכו'). למשחקים, כמו רוב הניידים, צפה לשעתיים פלוס מינוס.

אתה יכול לבחור i5 או i7. אני הייתי הולך על i5 כי זה משמעותית יותר זול וההבדל במחיר לא שווה מבחינת הביצועים (מדובר במעבדים עם סיומת U שמטרתם לחסוך בחשמל לכן ה-i7 עדיף על ה-i5 בכ-15%. החלטה שלך אם זה שווה לך את המחיר או לא).

KSP: (מעבד i7)

http://ksp.co.il/?uin=26589

שניידר מחשבים:

i5:

https://www.pc365.co.il/product-5111-Lenovo_Yoga_3_14_80JH0051IV_%D7%91%D7%9E%D7%9C%D7%90%D7%99

i7:

https://www.pc365.co.il/product-4944-Lenovo_Yoga_3_14_80JH004WIV_%D7%91%D7%9E%D7%9C%D7%90%D7%99

בהצלחה בלימודים :)

קודם כל תודה רבה :)

אני כרגע בהתלבטות בין הYOGA 3 14 לdell xps13 (הדגם ללא מסך מגע ו1920x1080), האם לדעתך הפרש המחיר שווה את זה או ללכת על היוגה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כרגע בהתלבטות בין הYOGA 3 14 לdell xps13 (הדגם ללא מסך מגע ו1920x1080), האם לדעתך הפרש המחיר שווה את זה או ללכת על היוגה?

איפה אתה יכול לרכוש את הxps?

מתעניין גם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם מדובר על הדגם של ה-256 או 128 SSD?

ומה המחיר המדובר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתעניין גם.

עדיין לא הסתכלתי על מקומות ספצייפים, אבל אם אמצא משהו אעדכן אותך.

האם מדובר על הדגם של ה-256 או 128 SSD?

ומה המחיר המדובר?

עדיין לא ממש הסתכלתי על הפרטים, אבל אני מניח שאלך על ה256. לגבי המחיר תשכח את ה4-5, אפשרי גם להגיע ל7-8 אם כדאי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אפרט את הסיפור האישי שלי אני בטוח שזה יעזור לך:

כמוך, גם אני לומד מדעי המחשב, לכן הדרישות שלי היו זיהות לחלוטין לשלך.

התקציב שלי היה 5K. מספר חברים ללימודים רכשו את ה-Lenovo Yoga 3 14 ואכן מחשב מעולה.

אבל, הייתי בחו"ל וראיתי את ה- XPS 13 וה- HP Spectre X 360. לפטופים באיכות בנייה ברמה יוצאת דופן.

הייתי אופטימי שהדגמים יגיעו ארצה במחירים שפויים יחסית - טעות מרה!

ה-HP Spectre וה- נמצאים בארץ במחירים מוגזמים. הלכתי כבר לחנויות של KSP, אייבורי וכו' כדי לרכוש את הלנובו בדגם של i5, אבל לכולם אזל המלאי או היה רק צבע כתום. החלטתי שאני לא מחכה עד שימלאו את המלאי והזמנתי דרך חנות באיביי את ה-HP Spectre X360 עם FHD, 256 SSD, 8GB דרך ה-Global Shipping Program של . עלה קצת פחות מ-5,000 מגיע עם אחריות לשנה. משתמש נוסף בפורום עשה כמוני.

אדאג לעדכן כשיגיע (מניח בעוד כשבוע).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אפרט את הסיפור האישי שלי אני בטוח שזה יעזור לך:

כמוך, גם אני לומד מדעי המחשב, לכן הדרישות שלי היו זיהות לחלוטין לשלך.

התקציב שלי היה 5K. מספר חברים ללימודים רכשו את ה-Lenovo Yoga 3 14 ואכן מחשב מעולה.

אבל, הייתי בחו"ל וראיתי את ה- XPS 13 וה- HP Spectre X 360. לפטופים באיכות בנייה ברמה יוצאת דופן.

הייתי אופטימי שהדגמים יגיעו ארצה במחירים שפויים יחסית - טעות מרה!

ה-HP Spectre וה- נמצאים בארץ במחירים מוגזמים. הלכתי כבר לחנויות של KSP, אייבורי וכו' כדי לרכוש את הלנובו בדגם של i5, אבל לכולם אזל המלאי או היה רק צבע כתום. החלטתי שאני לא מחכה עד שימלאו את המלאי והזמנתי דרך חנות באיביי את ה-HP Spectre X360 עם FHD, 256 SSD, 8GB דרך ה-Global Shipping Program של . עלה קצת פחות מ-5,000 מגיע עם אחריות לשנה. משתמש נוסף בפורום עשה כמוני.

אדאג לעדכן כשיגיע (מניח בעוד כשבוע).

לצערי אין לי אופציה להזמין מחו"ל, ככה שהאופציות היחידות שלי הן או לקנות את הYOGA באזור ה5K או ללכת על הdell / במחיר יקר יותר (אזור ה7-8 לפי מה שאני רואה), מה היית ממליץ? האם ההבדל שווה את המחיר? והאם למסך מגע יש שימוש מהותי או שזה סתם גימיק?

והאם לא יהיה נוח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. הזמנתי דרך הארץ מ-eBay. אבל כמובן שאני מודע לכך שלא כולם מוכנים לבצע את הצעד הזה, וזה מובן.

ב. אם עד היום לא נזקקת למסך מגע, אתה גם לא תזדקק. מקסימום בנייד הבא. ממש לא קריטי.

ג. ה- Xps 13 וה-HP Spectre X360 עולים על הלנובו ב:

* זמן סוללה: 5-7 של הלנובו לעומת 8-11 של הדל וה-HP

* איכות בנייה.

* תצוגת מסך מהטובים ביותר כיום.

מבחינת ביצועים, אני לא חושב שהלנובו נופל מהם (אם במקרים מסויימים זה לא ההפך) וכמובן הלנובו יכול להריץ משחקים חדשים.

ד. המקבוק היא מכונה משומנת היטב. באופן כללי ובעיקר לתכנות, אני מעדיף Windows (עניין של הרגל). תאורטית - אם לא הייתה לי בעיה לעבוד על OS, הייתי הולך על מקבוק.

שורה תחתונה:

אם אתה אדם של Windows, תוריד את המק מהפרק (או שתתרשם תראה אם מתאים לך OS ותראה במה זה כרוך).

אם זמן הסוללה של הלנובו לא מספק אותך, היתרונות של הדל וה-HP ממש חשובים לך ואכן אתה מוכן להשתמש בכל התקציב - נוריד את הלנובו מהפרק ונתעסק בדילמה "האם דל או HP". אם לא - הלנובו, כמו שאמרתי, יעשה כל מה שביקשת ואפילו יותר.כפי שציינתי, התקציב שלי היה 5K ולא היה לי לאן לחרוג. אני בחרתי בסוף בלנובו. לצערי, אז, בדיוק אזל המלאי. לבסוף החלטתי להמר והזמנתי HP מ-.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. הזמנתי דרך הארץ מ-. אבל כמובן שאני מודע לכך שלא כולם מוכנים לבצע את הצעד הזה, וזה מובן.

ב. אם עד היום לא נזקקת למסך מגע, אתה גם לא תזדקק. מקסימום בנייד הבא. ממש לא קריטי.

ג. ה- Xps 13 וה- Spectre X360 עולים על הלנובו ב:

* זמן סוללה: 5-7 של הלנובו לעומת 8-11 של הדל וה-HP

* איכות בנייה.

* תצוגת מסך מהטובים ביותר כיום.

מבחינת ביצועים, אני לא חושב שהלנובו נופל מהם (אם במקרים מסויימים זה לא ההפך) וכמובן הלנובו יכול להריץ משחקים חדשים.

ד. המקבוק היא מכונה משומנת היטב. באופן כללי ובעיקר לתכנות, אני מעדיף (עניין של הרגל). תאורטית - אם לא הייתה לי בעיה לעבוד על OS, הייתי הולך על מקבוק.

שורה תחתונה:

אם אתה אדם של , תוריד את המק מהפרק (או שתתרשם תראה אם מתאים לך OS ותראה במה זה כרוך).

אם זמן הסוללה של הלנובו לא מספק אותך, היתרונות של הדל וה-HP ממש חשובים לך ואכן אתה מוכן להשתמש בכל התקציב - נוריד את הלנובו מהפרק ונתעסק בדילמה "האם דל או HP". אם לא - הלנובו, כמו שאמרתי, יעשה כל מה שביקשת ואפילו יותר.כפי שציינתי, התקציב שלי היה 5K ולא היה לי לאן לחרוג. אני בחרתי בסוף בלנובו. לצערי, אז, בדיוק אזל המלאי. לבסוף החלטתי להמר והזמנתי HP מ-.

לא היה לי שום מוצר של מעולם ככה שאני מניח שאני אדם של וינדווס, והבנתי שלעבוד עם יכול להיות קצת בעייתי בגלל ענייני תאימות ותוכנה מסויימת שלא עובדת (תקן אותי אם אני מדבר שטויות, לא מבין בזה כלום).

בסופו של דבר המחשב הולך לשמש אותי 3-4 שנים, אם זה אומר שצריך לשלם עוד 50 שקל בחודש תמיד אפשר לוותר על שווארמה פעם ב... :) . 5 שעות זה דיי בעייתי מבחינתי, ככה שאני מניח שאין ברירה.

הלנובו לא נופל מהם בביצועים בגלל הכרטיס מסך? אשמח אם תוכל להגיד לי פחות או יותר איך המחשבים הללו יריצו משחק לדוגמה (recommended req):

• Processor: 2.0+ GHz Quad core
  • Memory: 4 GB RAM
  • Graphics: 260 series or ATI 5850 or better

ובהנחה שאני מוכן להשקיע את כל הסכום, או דל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. לא, אתה לא מדבר שטויות :) אכן במק קיימים בעיות תאימות של תוכנות מסויימות. קיימים מגוון דרכים לפתור אותן, אבל למה להתעסק בזה כשאפשר לא.

ב. הלנובו יכול להריץ משחקים חדשים על הגדרות יחסית גבוהות כמו V. לשם השוואה V ירוץ בקושי על ההגדרות הכי נמוכות בדל וב-. הדל וה- צריכים לעמוד בדרישות שציינת, אין סיבה שלא (כמובן שבמשחקים זמן הסוללה מתקצר לכשעתיים וחצי - שזה לגיטימי לכל הן בלנובו והן בדל וב-HP).

Dell או HP? ראשית אציין, שלא משנה במי תבחר בסוף, אתה תהיה מרוצה עד הגג. שני יהלומים בליטוש שונה.

Dell XPS 13:

א. בממוצע, מחזיק יותר מה- בכשעה יותר, לפעמים יותר (תלוי בשימוש כמובן).

ב. מסך 13.3, אבל הגודל של המחשב עצמו הוא כמו בגודל 11' ! זה למה אין שוליים למסך. מדהים.

ג. סופר קל.

ד. מטען קומפקטי ונוח (עם אפשרות לסוללה ניידת נטענת. לא בטוח אם זה מגיע עם המכשיר ישר).

ה. אין חיבור , אבל יש חיבור Mini Display Port שבעזרתו ניתן לחבר לטלווזיה או למסך מחשב עזרת , DVI או VGA מתאים.

ו. רק שני חיבורי 3.0

HP Spectre X360:

א. עשוי כולו מאלומיניום ומזכיר ממש את המקבוק פרו.

ב. מסתובב 360 מעלות.

ג. מקלדת נוחה מאוד.

ד. 3 USB 3.0, חיבור וגם חיבור Mini Display (משמש למסכי מחשב בעיקר).

ה. הטאצ' פד ענק. בגודל של 6. יש כאלה שאוהבים, יש כאלה ששונאים. עד שלא תנסה לא תדע אני מניח.

ו. במשחקים ה- צפוי להתחמם עקב העבודה שעשוי מאלומיניום. כמובן ברמה סבירה והגיונית, אבל יותר מהדל.

סרטון שיכול לעזור:

לאחר התלבטויות רבות הלכתי על ה-HP.

מה שהכריע היו החיבורים, העיצוב והאפשרות של ה-360.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתעניין גם.

א. לא, אתה לא מדבר שטויות :) אכן במק קיימים בעיות תאימות של תוכנות מסויימות. קיימים מגוון דרכים לפתור אותן, אבל למה להתעסק בזה כשאפשר לא.

ב. הלנובו יכול להריץ משחקים חדשים על הגדרות יחסית גבוהות כמו V. לשם השוואה V ירוץ בקושי על ההגדרות הכי נמוכות בדל וב-. הדל וה- צריכים לעמוד בדרישות שציינת, אין סיבה שלא (כמובן שבמשחקים זמן הסוללה מתקצר לכשעתיים וחצי - שזה לגיטימי לכל הן בלנובו והן בדל וב-HP).

Dell או HP? ראשית אציין, שלא משנה במי תבחר בסוף, אתה תהיה מרוצה עד הגג. שני יהלומים בליטוש שונה.

Dell XPS 13:

א. בממוצע, מחזיק יותר מה- בכשעה יותר, לפעמים יותר (תלוי בשימוש כמובן).

ב. מסך 13.3, אבל הגודל של המחשב עצמו הוא כמו בגודל 11' ! זה למה אין שוליים למסך. מדהים.

ג. סופר קל.

ד. מטען קומפקטי ונוח (עם אפשרות לסוללה ניידת נטענת. לא בטוח אם זה מגיע עם המכשיר ישר).

ה. אין חיבור , אבל יש חיבור Mini Display Port שבעזרתו ניתן לחבר לטלווזיה או למסך מחשב עזרת , DVI או VGA מתאים.

ו. רק שני חיבורי 3.0

HP Spectre X360:

א. עשוי כולו מאלומיניום ומזכיר ממש את המקבוק פרו.

ב. מסתובב 360 מעלות.

ג. מקלדת נוחה מאוד.

ד. 3 USB 3.0, חיבור וגם חיבור Mini Display (משמש למסכי מחשב בעיקר).

ה. הטאצ' פד ענק. בגודל של 6. יש כאלה שאוהבים, יש כאלה ששונאים. עד שלא תנסה לא תדע אני מניח.

ו. במשחקים ה- צפוי להתחמם עקב העבודה שעשוי מאלומיניום. כמובן ברמה סבירה והגיונית, אבל יותר מהדל.

סרטון שיכול לעזור:

לאחר התלבטויות רבות הלכתי על ה-HP.

מה שהכריע היו החיבורים, העיצוב והאפשרות של ה-360.

חושב שאלך על הXPS13, הסוללה מאוד חשובה לי. יש לך מושג מאיפה הכי משתלם/כדאי לקנות? יש כ"כ הרבה דגמים שונים שלו בזאפ ואין לי מושג מה אני צריך.

מחפש את הדגם full hd, 8gb , 256 ומעבד לא משנה אם I5 או I7, עדיפות ל7. חנות לא צריכה להיות מאילת.

תודה רבה על כל העזרה אגב :)

עריכה: מצאתי באתר הבא http://www.pc-online.co.il/item.php?ps=3293 את המחשב עם אופציה לשדרג ל256SSD, אתם מוכנים לאשר שזה הדגם המדובר ואני לא מפספס משהו לפני שאני הולך על זה? (יש כל מני סוגים שונים של מעבדים תדרים ומה לא... רוצה לוודא שזה הדבר נכון).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדגם שאתה מחפש בעיקרון הוא זה:

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=898609

עצה שלי: צור קשר עם החנויות קודם!

תוודא שבאמת שמה שמוצג זה מה שאתה תקבל וכמובן שיבואו לקראתך במחיר.

אופציה נוספת (לא מופיעה בזאפ)

חנות בשם Qsys שמייבאת באופן עצמאי. המנהל הוא בחור בשם איציק, מומלץ לדבר איתו לפני.

הוא יענה לך על כל מה שאתה צריך וגם אתה מוזמן גם לדבר איתו על המחיר, אולי הוא יבוא לקראתך או משהו בסגנון:

i7 (עם 256 כמובן)

http://qsys.co.il/items/480777-%D7%9E%D7%97%D7%A9%D7%91-%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%93-Dell-XPS-13-XPS9343-7273SLV-13-3-Multi-Touch-Infinity-

i5 (עם 256 כמובן):

http://qsys.co.il/items/480779-%D7%9E%D7%97%D7%A9%D7%91-%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%93-Dell-XPS-13-XPS9343-6364SLV-13-3-Multi-Touch-Infinity-

שמחתי לעזור לך חבר.

מאחל לך בהצלחה בקנייה, ומחכה לתמונות ולרשמים ממך :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...