התייעצות לגבי שדרוג כרטיס מסך ל-980 TI - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות לגבי שדרוג כרטיס מסך ל-980 TI

d30DK

Recommended Posts

את המפרט הנוכחי שלי ניתן לראות בצד ימין תחת 'מפרט מחשב'.

היום אני משחק על גבי מסך "27 ברזולוציית 1440p עם CF 7870 GHZ 2GB.

קניתי את ה-CF 7870 GHZ דרך TMS במבצעי BF בנובמבר 2012 בעלות של 2400 ש"ח. כלומר לפני כ-3 שנים.

הרבה זמן שהסתכלתי על מסכי 34 והלאה עם רזולוציית 4K, ויש את הדיון הזה כאן בפורום

http://hwzone.co.il/community/threads/566985-%D7%9E%D7%A1%D7%9A-%D7%97%D7%93%D7%A9-%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%90%D7%A0%D7%99-%D7%9B%D7%9E%D7%95%D7%91%D7%9F

על מסך "42 ברזולוציית (דגם WASABI MANGO UHD420) ואני שוקל מאוד לשדרג עצמי אליו.

עם זאת, אהיה חייב לשדרג את כרטיס המסך מאחר והנוכחיים לא יחזיקו .

אז ההתייעצות היא האם MSI GTX 980 TI 6GB הוא הבחירה הנכונה ל-4K? תמיד צריך להתפשר בהגדרות ולא לשחק על ULTRA במשחקים כבדים.

מבחינתי לשחק על HIGH זה כבר טוב. ממבחני ביצועים שראיתי ברשת כמעט המינימום במשחקים הוא 40FPS ויש כאלה כבדים כמו קרייסיס שיורדים ל-33FPS.

האם לטווח ארוך הכרטיס הזה הוא הבחירה הנכונה, במיוחד במחיר שלו?

יש את הכסף למסך ולכרטיס מסך למרות שאני לא מאלה שרוכשים במחירים כאלה.

הגיס שלי עוד שבועיים יהיה באילת ושם ב-KSP הכרטיס זול יותר בכ-700 שקלים לעומת פלונטר.

גם אם זו הבחירה הנכונה, אני לא יודע אם שווה לחכות למבצעי BF כי מדובר בכרטיס חדש ואולי גם אם תהיה הנחה, היא לא תהיה כמו מחיר אילת.

אני כיום משחק ב-BF4, BF4:HARDLINE, שיחקתי גם בקרייסיס, FC4, COD וכו' בסינגל. אלה סוגי המשחקים.

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לדעתי התשובה נמצאת בגוף השאלה (הארוכה :))

אם עכשיו יש משחקים שבקושי עובדים על high, מה יהיה בעוד שנה? ובעוד שנתיים?

כרגע שום כרטיס בודד לא יכול להכיל את הרזולוציה הזאת בצורה אבסולוטית.

יהיו משחקים פחות כבדים שירוצו מעולה, וכותרים גדולים כמו קרייסיס (או פורטים מחורבנים שלא חסר כאלה בזמן האחרון) שיעשו טובה שיעבדו מעל 30FPS.

אולי כשכרטיסי הpascal יצאו אי שם בשנה הבאה המצב ישתנה.

בכל אופן, אם אתה בכל זאת מתעקש, אז כנראה שהכרטיס המדובר הוא הכי טוב שתמצא ל4K, לפחות עד שתצא המפלצת כפולת הfiji.

אך קח בחשבון, שככל שהזמן יעבור (ולא הרבה), כך תמצא את עצמך מתפשר על הגדרות עוד ועוד, וזה לא משהו שכיף לעשות אחרי השקעה של 3000+ שקלים על כרטיס, + לא יודע כמה על הטלוויזיה..

אני הייתי מחכה עד שהטכנולוגיה תהיה יותר בשלה וסטנדרטית, עניין של שנה +- לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^צודק יש לי gtx 980 ti ומסך אני גם משחק במשחקים שאתה משחק צריך להתפשר בהגדרות הוא בקושי מריץ על high

ובלי פילטרים בכלל אני מצטרף להמלצה לחכות לדור הבא של כרטיסי המסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות :)

OvO - ידוע משהו על הפסקל? אני תמיד חושש שיצאו כרטיסים עם שינויים מינוריים ולא מהותיים כי למה להם לתת שינוי משמעותי במכה? הם יטפטפו אותו עלינו..ועדיין אנשים יקנו.

השאלה האמיתית היא אם באמת יהיה כרטיס בודד שיוכל להחזיק בלי בעיה או שעדיין נצטרך להיות עם SLI/CF בשביל רזולוציה כזו.

klayton - המסך שציינתי הוא קוריאני עם פאנל , בדומה ל-"27 והאחרים.

none77 - אני לא רואה קישור מצורף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התייחסתי למסכי 21:9 בכללי, כלומר 3440X1440 ו2560X1080.

השאלה האמיתית היא אם באמת יהיה כרטיס בודד שיוכל להחזיק בלי בעיה או שעדיין נצטרך להיות עם SLI/CF בשביל רזולוציה כזו.

הדבר היחיד שדור הבא יכול להבטיח לך זה שיפור למשחקים של היום, אבל תמיד בסופו של דבר יגיעו משחקים כבדים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

זה העניין, אם כרטיסים הבאים יצאו כשיהיו כבר משחקים יותר כבדים ואז נישאר באותו מצב בערך, שתמיד נצטרך SLI בשביל .

הייתם ממליצים על SLI של 980 TI? במחיר אילת או חו"ל כמובן.

לפי בדיקות שראיתי, SLI מוציא המון ב-, מעבר ל60FPS שזה מה שהמסך מוגבל אליו. אז לטווח ארוך אולי זה כן יהיה משתלם כי הם יחזיקו לזמן רב ולא לשנה למשל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שזה יהיה המצב.

הקפיצה הבאה תהיה כנראה משמעותית ובטח ביחס למשחקים.

אני מעריך שבדור הבא גם כרטיסי הביניים יריצו ללא בעיה ובשליש מהמחיר של ספינות הדגל היום.

ברגע שהטכנולוגיה של תהיה יציבה בכרטיסים, גם ההיצע והמחיר של המסכים ישתפר בהתאם.

לקנות עכשיו sli של gtx980ti כנראה יחזיק לך יפה ל4k לפחות לכותרים של שנתיים הקרובות, אבל במחיר אסטרונומי!!!!

אם יש לך את הכסף ואתה רוצה כבר עכשיו זה נטו שיקול שלך, אבל זו בהחלט החלטה עם עלות תועלת מאוד מאוד נמוכה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מעריך שבדור הבא גם כרטיסי הביניים יריצו ללא בעיה ובשליש מהמחיר של ספינות הדגל היום.

זה האמת נשמע לי קצת תמוה ומוגזם. עכשיו 980 TI בודד מריץ ב-40FPS בממוצע. בטח לא על ULTRA או שהכל HIGH + AA...

אז איך בדיוק הדור הבא יריץ 'ללא בעיות' ועוד בשליש מחיר? שליש מחיר? זה הכי הזוי לדעתי.

גם בדור הקודם המחירים היו גבוהים וגם עכשיו יחסית הם גבוהים. אולי רק כשיצא הדור הבא אז המחיר של 980 TI ירד קצת.

גם ב-BF אני לא צופה עליו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקפיצה מדור ה700 לדור ה900 לא היתה מאוד משמעותית. אולי באיזור ה30-40% כי עדיין מדובר באותה ארכיטקטורה בבסיסה.

אני מעריך שכרטיסי הביניים הבאים ב14 ננו מילימטר , כלומר קטגוריית הביניים הבאה, מה ששווה ערך היום ל960- יריצו . ואם 960 עולה בערך 1000+ (שזה גם המחיר של ה760 בזמנו או 7950) אז כנראה שזה גם יהיה המחיר של מחליפו בדור הבא שזה.... שליש ממה שעולה 980ti כיום ושישית ממה שעולים שניים.

כלומר כנראה שדור הביניים יריץ ללא בעיה, ואם תרצה הגדרות גבוהות פשוט תעלה מדרגה למחליפי ה 970/980

הכל הערכות ותלוי ב1000 ואחת גורמים כמו עלויות ייצור, תחרות מצד ועוד דברים שלא ניתן לצפות כרגע, ורב הנסתר על הגלוי.

ועדיין, לקנות מערך 980ti כרגע בשש אלף רק בגלל הערפל הזה, נשמע לי לא משתלם בעליל. וכן המחירים לא ירדו באופן משמעותי אלא בסמוך לתאריך ההשקה של הדור הבא.

אבל מי שצריך ומוכן להשקיע אז שיתפנק לו. מניסיון, חיידק השידרוגיטיס זו מחלה חשוכה ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...