עזרה עין הרע בקניית מחשב חדש לאחר 3 רכישות של 3 מחשבים ב-15 שנה? - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה עין הרע בקניית מחשב חדש לאחר 3 רכישות של 3 מחשבים ב-15 שנה?

orenoren1911

Recommended Posts

במחשב הראשון שקניתי לפני 15 שנה היה בעיה במסכים כחולים אחרי חמש שנים קניתי מחשב חדש ועוד פעם מסכים כחולים ולפני שנתיים קניתי מחשב חדש היום יש לי בעיה מציקה עוד הפעם של מסכים כחולים נמאס לי מישהו עושה לי עין הרע, לא משנה כמה כסף אני יזרוק תמיד תהיה לי בעיה במסכים כחולים.

המחשב עושה לי מסך כחול ורשום memory?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני קונה מחשבים בזול דרך חברים של אבא שלי עושים הנחה מטורפת ואז פושטים רגל ואין אחריות, המחשב הזה שקניתי עלה 6000 והשגתי אותו ב-4250.

ניסיתי את הפקודה mdsched.exe לא עזר, אני יבדוק אם הכרטיס מסך מתחמם יותר מידי אולי זה קשור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@orenoren1911

1. כאשר קונים מחשב מומלץ בחום לדאוג לקנות רכיבים איכותיים, בדגש על ספק הכח ולוח האם. מי שמוכר מחשב בזול כנראה מוכר אותו עם ספק כח גנרי ולוחות אם "פשוטים" (לוחות אם בעלי מספר קטן של שלבי ייצוב מתח למעבד ואולי אפילו מתוצרת חברה קטנה ולא מוכרת). לכן רצוי מאד להתייעץ עם אנשים שמבינים בתחום לפני שקונים מחשב (ולא, להתייעץ עם מי שמוכר לך את המחשב זה לא הפתרון, מכיוון שיש ניגוד אינטרסים מצידו, וכמעט תמיד הוא יעדיף למכור לך את המחשב שעליו הוא ירוויח את הכי הרבה כסף).

2. אני לא מבין איך קבעת שקנית מחשב ששווה 6000 ש"ח. אם אתה מסתכל רק על דגם המעבד או על נפח הזיכרון אז תדע לך שזה לא ממש פרמטר לקביעת הערך של המחשב, שכן יש להסתכל על כל המכלול ולא על רכיב ספציפי. אם אפשר - תפרסם את מפרט המחשב האחרון שקנית, כולל דגמים מדוייקים של כל רכיב, ואז יהיה אפשר לומר לך כמה באמת המחשב הזה שווה (או היה שווה בזמנו).

3. כתבת:

אני קונה מחשבים בזול דרך חברים של אבא שלי עושים הנחה מטורפת ואז פושטים רגל ואין אחריות

אולי אתה צריך לעצור ולשאול את עצמך:

א. האם האנשים האלו הם באמת חברים של אבא שלך או שהם סתם אנשים שמנסים להרוויח כסף על חשבונו?

ב. איך בדיוק משתלם ל"חברים" האלו לעשות "הנחה מטורפת" על המחשבים? אף אחד הרי לא ימכור לך מחשב במחירי הפסד. רק שיהיה ברור - הרווח על מכירת רכיבי חומרה למחשב הוא לא גדול, כך שאני בספק אם מישהו יכול להרשות לעצמו לתת הנחה של כ-30 אחוז (מ-6000 ש"ח ל-4250 ש"ח למשל).

ג. העובדה שהחברים האלו כל הזמן פושטים את הרגל נראית לך תקינה? האם זה לא מדליק אצלך נורה אדומה?

4. אם רכשת רכיבים של חברות מוכרות, בד"כ יש עליהם מספר שנות אחריות (3 שנים למעבד וללוח האם, אחריות לכל החיים לזיכרון, אחריות של 2-5 שנים לדיסק הקשיח וכד'), כך שבמידה ויש בעיה ברכיב כזה ועדיין יש עליו אחריות אפשר ליצור קשר ישירות עם החברה ולנסות ולהחליף את הרכיב מולה. כמובן שאם מדובר על מחשב בן 5 שנים ומעלה, סביר להניח שאין אחריות על אף רכיב, למעט אולי הזיכרון.

5. באופן כללי ביותר רצוי לבדוק את המחשב באופן הבא:

א. בדיקה פיזית - לראות שהכל מחובר בצורה תקינה, לוודא שכל המאווררים מסתובבים בחופשיות, לבדוק שאין קבלים מנופחים/מפוצצים על הרכיבים וכד'.

ב. בדיקת הזיכרון עם תוכנה כמו +memtest86.

ג. בדיקת הדיסק הקשיח עם התוכנה של יצרן הדיסק הקשיח.

ד. בדיקת הטמפרטורות במנוחה ובמאמץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמעט כל המסכים הכחולים הם בגלל חלונות/דריברים וכד ולא בגלל החומרה.

אין אף מסך כחול שמתלונן על MEMORY .!!!

תצלם מסך כחול כזה שנראה

יש Bsod על memory מנסיון...

השתמשתי במחשב עם 2סטיקים של ראם שאחד מהם היה חצי פגום (מבדיקה ב memtest86+) ופעם בכמה זמן חטפתי מסך כחול שמכיר על בעיה בזיכרון...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@orenoren1911

1. כאשר קונים מחשב מומלץ בחום לדאוג לקנות רכיבים איכותיים, בדגש על ספק הכח ולוח האם. מי שמוכר מחשב בזול כנראה מוכר אותו עם ספק כח גנרי ולוחות אם "פשוטים" (לוחות אם בעלי מספר קטן של שלבי ייצוב מתח למעבד ואולי אפילו מתוצרת חברה קטנה ולא מוכרת). לכן רצוי מאד להתייעץ עם אנשים שמבינים בתחום לפני שקונים מחשב (ולא, להתייעץ עם מי שמוכר לך את המחשב זה לא הפתרון, מכיוון שיש ניגוד אינטרסים מצידו, וכמעט תמיד הוא יעדיף למכור לך את המחשב שעליו הוא ירוויח את הכי הרבה כסף).

2. אני לא מבין איך קבעת שקנית מחשב ששווה 6000 ש"ח. אם אתה מסתכל רק על דגם המעבד או על נפח הזיכרון אז תדע לך שזה לא ממש פרמטר לקביעת הערך של המחשב, שכן יש להסתכל על כל המכלול ולא על רכיב ספציפי. אם אפשר - תפרסם את מפרט המחשב האחרון שקנית, כולל דגמים מדוייקים של כל רכיב, ואז יהיה אפשר לומר לך כמה באמת המחשב הזה שווה (או היה שווה בזמנו).

3. כתבת:

אולי אתה צריך לעצור ולשאול את עצמך:

א. האם האנשים האלו הם באמת חברים של אבא שלך או שהם סתם אנשים שמנסים להרוויח כסף על חשבונו?

ב. איך בדיוק משתלם ל"חברים" האלו לעשות "הנחה מטורפת" על המחשבים? אף אחד הרי לא ימכור לך מחשב במחירי הפסד. רק שיהיה ברור - הרווח על מכירת רכיבי חומרה למחשב הוא לא גדול, כך שאני בספק אם מישהו יכול להרשות לעצמו לתת הנחה של כ-30 אחוז (מ-6000 ש"ח ל-4250 ש"ח למשל).

ג. העובדה שהחברים האלו כל הזמן פושטים את הרגל נראית לך תקינה? האם זה לא מדליק אצלך נורה אדומה?

4. אם רכשת רכיבים של חברות מוכרות, בד"כ יש עליהם מספר שנות אחריות (3 שנים למעבד וללוח האם, אחריות לכל החיים לזיכרון, אחריות של 2-5 שנים לדיסק הקשיח וכד'), כך שבמידה ויש בעיה ברכיב כזה ועדיין יש עליו אחריות אפשר ליצור קשר ישירות עם החברה ולנסות ולהחליף את הרכיב מולה. כמובן שאם מדובר על מחשב בן 5 שנים ומעלה, סביר להניח שאין אחריות על אף רכיב, למעט אולי הזיכרון.

5. באופן כללי ביותר רצוי לבדוק את המחשב באופן הבא:

א. בדיקה פיזית - לראות שהכל מחובר בצורה תקינה, לוודא שכל המאווררים מסתובבים בחופשיות, לבדוק שאין קבלים מנופחים/מפוצצים על הרכיבים וכד'.

ב. בדיקת הזיכרון עם תוכנה כמו +memtest86.

ג. בדיקת הדיסק הקשיח עם התוכנה של יצרן הדיסק הקשיח.

ד. בדיקת הטמפרטורות במנוחה ובמאמץ.

זד מחשבים זה לא מוכר?

קוברה זה לא מוכר?

מה אני אשם שהם פשטו רגל.

מחקתי את הווינדוס שלי והתקנתי win 10 pro אחרי 5 שעות עוד פעם מסך כחול לא הספקתי לצלם, חשבתי שפתרתי את הבעיה מסתבר שלא.

אין סיכויי שיש בעיה בדיסק קשיח כי קניתי אחד חדש לפני חודש כי הקודם התקלקל לי.

אגב המפרט בצד. עשיתי oc לכרטיס מסך ובסוף מחקתי וויתרתי על זה אולי הרסתי את הכרטיס מסך, אולי בגלל זה יש לי מסכים כחולים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה טועה. חלונות לא יודעת במחשב ביתי שיש בעית .

המילה MEMORY מופיעה בחלונות כחולים אבל בהקשר אחר לגמרי.

memory dump שזה ממש לא קשור לזכרון.

memory management שגם לא קשור לזכרון.

תעלה לפורום את כל קבצי הדאמפ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זד מחשבים זה לא מוכר?

לא שמעתי עליהם מעולם ולא מצאתי אתר עבור החנות הזו.

קוברה pc זה לא מוכר?

גם עליהם לא שמעתי, והאתר שלהם לא עובד.

אגב המפרט בצד.

באופן כללי, לפי הדגמים שבמפרט, מדובר באוסף של חלקים איכותיים, שזה טוב. המפרט הזה שווה בערך 5000 ש"ח כיום (כאשר מדובר על חלקים חדשים). אני מניח שלפני כמה שנים הוא היה שווה קצת יותר (זיכרון ה היה יותר יקר, כרטיס המסך היה חדש יותר וכד'), ולכן מחיר של 4250 ש"ח נראה לי דיי זול, ולמעשה זול מדיי.

אין סיכויי שיש בעיה בדיסק קשיח כי קניתי אחד חדש לפני חודש

זו אחת הטעויות הגדולות ביותר שאנשים עושים - הם מניחים שבגלל שרכיב הוא חדש אז הוא בהכרח תקין, וזה לא תמיד נכון. לי אישית קרה שקניתי זיכרון חדש והוא לא היה תקין או ספק כח (של Seasonic) שהתקלקל דקה לאחר שחיברתי אותו למחשב.

אגב המפרט בצד. עשיתי oc לכרטיס מסך ובסוף מחקתי וויתרתי על זה אולי הרסתי את הכרטיס מסך, אולי בגלל זה יש לי מסכים כחולים?

יש סיכוי שזה אכן הגורם למסכים הכחולים. אם אתה רוצה לוודא זאת, פרק את כרטיס המסך מהמחשב ועבוד עם הליבה הגרפית המובנית במעבד (אל תצפה לביצועים סבירים ברוב המשחקים). אם אתה לא מקבל מסכים כחולים, הבעיה היא כנראה בכרטיס המסך. אם המסכים הכחולים ממשיכים, הבעיה היא כנראה ברכיב אחר.

שוב - אתה צריך לבדוק מספר דברים:

א. בדוק את הזיכרון עם +memtest86 ותראה האם מתגלות שגיאות.

ב. בדוק את המחשב במאמץ (עם תוכנה כמו OCCT) ונטר את הטמפרטורות.

ג. נסה מערכת הפעלה live כלשהי (שעובדת מכונן או מדיסק CD) ותראה האם גם בה יש בעיות.

ד. בצע בדיקה פיזית של המחשב - צריך לוודא שהכח מחובר היטב (בעיקר הקירור של המעבד) ושאין קבלים מנופחים/מפוצצים על לוח האם או/ו כרטיס המסך.

ה. רצוי לבדוק גם את הדיסק הקשיח עם התוכנה של היצרך למקרה שהוא לא תקין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זד מחשבים זה לא מוכר?

קוברה pc זה לא מוכר?

מה אני אשם שהם פשטו רגל.

זד מחשבים היו מפרסמים תמיד בעיתון מערכות מחשב גרועות וכותבים משהו כמו "מחיר פיצוץ" ושטויות כאלו כאשר המפרט הוא פשוט גרוע ותמיד יהיה ספק ג'נרי בנוסף SkyPC עד כמה שידוע לי שבזמנו היה להם שם טוב והיו ממליצים על מפרטים מהם(ואישית אני גם רכשתי את המחשב הנוכחי שלי מהם) נרכשו ע"י זד מחשבים שהשתמשו בשם הטוב של SkyPC, גם קוברה PC אותו סיפור בעניין המפרטים הגרועים.

דיון: השירות הנוראי של ZED / זד מחשבים - HWzone - 03-07-10

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...