הגבלת שעות גישה לאינטרנט במחשב של ילד - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הגבלת שעות גישה לאינטרנט במחשב של ילד

אביב גפן

Recommended Posts

שלום לכולם.

הבן של בת זוגי גילה את קאונטר סטרייק ומרביץ שם סשנים לילות שלמים.

כיוון ששנת הלימודים באה עלינו לטובה, אנו רוצים להגביל את הגישה לאינטרנט לX שעות ביום למחשב שלו (IP קבוע בחיבור אלחוטי)

הייתי מעדיף לעשות את זה ברמת הרשת מהראוטר (Hotbox) או מנקודת הגישה האלחוטית (Ruckus) ורק אם אין אפשרות כזו, להתקין לו משהו על המחשב.

מישהו מכיר? יודע?

בתודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש תוכנות, אבל הן לא פתרונות

ילד בגיל בית ספר יכול לעקוף כל הגנה שתשים לו

הוא יראה שאתה מגביל אותו, וזה פותח פתח להרבה דברים אחרים :

- הוא ימצא משהוא אחר לעשות שלא יהיה בשליטתך

- הוא יראה שאתה מדבר איתו בהגבלות ולא במילים, אל תצפה שהוא ידבר איתך במילים כשהוא כן יצתרך משהוא (ואולי בעיה רצינית שהוא היה משתף אותך בה)

- pick your battles

תעלה את ז\הנושא איתו לשיחה, ותבהיר לו :

- שהוא חייב להגיע לבית ספר ולהיות ערני שם

- הגוף שלנו משחזר את עצמו בשעות הראשונות של השינה (בסביבות 22:00..00:00). אם הוא הלך לישון ב 3 וקם ב 8, הוא יכול להרגיש ערני בצורה כזאת תקופה, אבל זה בא על חשבון חוסרים בגוף שייפלו עליו מאוחר יותר. חוסר שינה הוא סיבה פוטנציאלית להרבה דברים החל מטעויות טפשיות במבחנים, ועד לטעויות טפשיות כשהוא על ההגה (אם הוא כבר בגיל הזה)

מבחינתי, עדיף שהבאטלפילד יהיה על חשבון שיעורי בית (גם ככה נותנים הרבה יותר מידי מהם לתלמידים) אבל לא על חשבון שינה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על העיצות.

שיחות (בינתיים) לא עוזרות. יכול להתווכח עד המוות בשביל עוד רבע שעה הקצאת זמן "ברשות" ואז להישאר ער ולשחק עד ארבע בבוקר אחרי שכולם הלכו לישון.

הרעיון הוא להגביל את זמן המשחקים באונליין כדי לפנות זמן לדברים אחרים, מצידי גם שהפתרון יהיה יצירה של לאג מלאכותי שלא יאפשר לשחק אונליין כמו שצריך אבל יאפשר לגלוש לוויקיפדיה וכו'

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האופציה הנכונה היא באמת לדבר איתו ולהסביר לו את ההשפעות ושזה יבוא ממנו.

בכל מקרה, במידה וזה לא עובד יש אפשרות של Parental Control בחלק מהנתבים (לדוגמה בtplink).

שם אתה יכול לקבוע כתובת מאק ולהגדיר באיזה שעות הוא יכול לגלוש ובאיזה לא.

יש שם גם כמה אפשרויות מתקדמות יותר.

אני לא מכיר שאפשר לעשות את זה בHotbox ולכן תצטרך להוסיף ולהפוך את הHotbox למודם.

מה שכן, במידה והוא קצת מבין במחשבים הדרך לעקוף את זה תהיה פשוטה מאוד (חיבור המחשב ישירות למודם תוך כדי עקיפת הראוטר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יודע מה הפתרון? תן לו להישאר ער עד 4 בבוקר. תעיר אותו בזמן ללימודים. עם הזמן הוא יבין שזה לא נכון להישאר ער כל כך מאוחר. לא התווכח איתו או להטיף מוסר, זה לא עוזר.

אני בצעירותי הייתי משחק starcraft ללא הרף עד 3-4 כל יום. כל מה שעשתה אמא שלי לא עזר. הגיון לא מדבר פה, רק רגש. וכל עוד הוא לא הבין לבד, הוא לא יבין. לא משנה מה תגיד לו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, משהו כזה מינוס ההשפלה והיריות.

כמו שכבר צויין, אני לא האב (למרות שיש מערכת יחסים טובה עם הילד), האב גר שני רחובות מפה והילדים (יש גם בת) נמצאים במשמורת משותפת.

הרעיון הוא לדבר, לשוחח ולקבל החלטות משותפות אבל לוודא שיש גיבוי לאותן החלטות, גיבוי שלא קשור אל הילד.

אני חושב לשים לו שעות שהן קצת מעבר למה שסוכם, אם הוא ינהג לפי הסיכומים הוא בכלל לא יתקל בסיפור הזה, אם כן אז הוא יגלה שמישהו הגיע יותר מוכן ממנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה, ברמה הטכנית אין אפשרות לעשות בנתב של . הפתרון שלך הוא בתוכנה במחשב - אבל זה לא פתרון אידיאלי. אם זה ממש קריטי אפשר לרכוש שתומך באופציה זו. בכל מקרה, אני כבר שמעתי על הורים שמחברים את הנתב לשעון שבת שנעול בארון...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש לו סמרטפון וחבילת גלישה בו הפתרון של חסימת הרשת בבית יהיה לא יעיל בשום צורה.

כל ילד יודע לפתוח נקודת גישה בטלפון ולהתחבר אליה במחשב.

במקרים אחרים הוא פשוט ינסה להתחבר לשכנים.

אני גם חושב שחינוך הוא הפתרון היחיד פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין ספק שחינוך זה בסופו של דבר הפתרון היחיד.

אבל..... בגלל התנסויות קודמות קצת פחות מוצלחות חשבנו שזה יהיה רעיון טוב "לחזק" החלטות שנלקחות בנושא בצורה קשיחה.

אני מבין שהבקשה הזו לא ישימה עם הראוטר הקיים ואני מעדיף שלא להתקין לו כלום על המחשב, הוא אדמיניסטרטור של המחשב שלו. יש לי עוד ראוטר של DrayTek, אני אנסה לחפור גם שם קצת.

תודה לכולם בכל אופן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...