ממה נהרס ה USB flash disk שלי ? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ממה נהרס ה USB flash disk שלי ?

Ash Binary

Recommended Posts

דיסק פלאש סטנדרטי למדי, Verbatim PinStripe 16GB. היה בשימוש בערך שנה, ולא בשימוש אינטנסיבי במיוחד

היתה עליו מחיצת Fat32

הסימן הראשון לבעיה היה בכך שקובץ 1 שהיה שמור עליו נפגע (תוכן הקובץ נהרס והקובץ לא נפתח יותר)

הייתי צריך את ה "עכשו", אז בהנחה שאוליי יש ביט 1 לא תקין בפלאש, העתקתי עותק נוסף של הקובץ אליו מבלי למחוק את הקובץ הפגוע (בשביל לא לפנות את המקום של ה bad block, כך שהקובץ החדש לא ייכתב לאותו מקום). זה עבד

בפעם הבאה שניסיתי להעתיק אליו קובץ, בתיקיה הופיעו במקומו המון קבצים שלא נפתחים אם שמות ב unicode - כלומר, זהו הלכה מערכת הקבצים

הוצאתי ממנו את כל החומר החשוב למחשב - הרוב יצא בסדר

הרצתי zero fill על ידי dd. ה zero fill עבר בהצלחה, אבל שמתי לב לשינוי במהירות ביצוע ההעתקה : את ה 10GB הראשונים הוא כתב במהירות קבועה של 16MB/sec, לאחר מכן המהירות ירדה ואת הכמה GB האחרונים הוא כתב במהירות קבועה של חצי מזה. הייתי מצפה שהמהירות תהיה קבועה לכל הדרך.....

לאחר ה zero fill באתי ליצור מחדש מחיצות, לא ניתן : הכונן הפך את עצמו ל read only

לאחר הוצאה והכנסה מה הוא הופיע בגדלים שונים - 1.3GB, 14.5GB....

מובן שהוא נהרס חומרתית, השאלה מה בדיוק קרה שם לדעתכם ? (לאור התפקוד ותיאור הבעיה)

אהבתי את הצורה שלו ואני שוקל לקנות שוב אחד זהה, השאלה האם זה נראה כמו סתם מקרה חד פעמי "out of the blue" וסביר להניח שהחדש יחיה יותר ממנו, או אם זה נראה כמו בעיית איכות שתשפיע גם על החדש ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...