צריך עזרה הלוח אם לא מזהה את הזיכרון - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך עזרה הלוח אם לא מזהה את הזיכרון

ithamar21

Recommended Posts

שלום.

אז ככה, עברתי לווינדוס 10 לפני חודשיים ומאז שעברתי היו המון קריסות למערכת המחשב או קופא או מסך כחול עם שגיאה בכל פעם שגיאה אחרת.

כרגע אני עם הגרסה המלאה של ווינדוס 10 בינתיים זה בסדר.

כשזה קרה החלטתי לבדוק את העניין שאולי זה לא הווינדוס והיום בדקתי בביוס ומסתבר שאחד הסלוטים של הזיכרון לא מזהה את הכרטיס זיכרון.

יש לי 16GB והוא מזהה 12GB.

נכנסתי בביוס של הלוח אם (ASROK EXTEME 4) יש שם אופציה לראות תמונה של מה שמחובר ומזוהה, ואכן סלוט אחד לא מזוהה.

אז התחלתי בבסיס שזה להוציא הכל ולחבר אחד אחד הוא מזהה את כולם מלבד סלוט אחד.

אז הוצאתי הכל וחיברתי כל פעם כרטיס זיכרון אחר לאותו סלוט שלא עובד ואף אחד מהם לא זוהה כך שאני מגיע להבנה שיש בעיה בלוח אולי נשרף הסלוט?

כמובן ניסיתי לנקות עם לחץ אוויר את הסלוטים מאבק זה לא עזר...כרגע אני עם 3 כרטיסי זיכרון מחוברים המחשב עולה בסדר ואין קיפאון או מסכים כחולים נכון לעכשיו.

עדכון:

בדיוק כמה דקות אחרי שפתחתי את הדיון קיבלתי מסך כחול.

יש דרך לסדר את זה או שזה ללא ספק נהרס?

במידה ואצטרך להחליף לוח האם לוח בתושבת 2011-3 יתאים למעבד בתושבת 2011?

אחרת זה יוצא לא משתלם מפני שלקנות לוח 2011 יצא אותו סכום כמו 2011-3 ואם אחליף ללוחות החדשים אצטרך גם להחליף מעבד מה שיכפיל את ההוצאה בבדיקה שלי 3500 ש"ח יעלו לי מעבד ולוח באילת זו הוצאה לא מתוכננת אבל אם אין ברירה אז אין!

בנוסף האם לוח אם תושבת 2011-3 מתאים לזיכרון ? או שגם זה אצטרך להחליף?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אני מניח שמדובר על הלוח X79 Extreme4 של , לאור העובדה שצויין שמדובר בתושבת 2011.

2. אם באותו חריץ הרחבה לזיכרון אף מודול לא עובד, אבל כל מודולי הזיכרון עובדים בכל אחד מחריצי ההרחבה האחרים, אז מאד סביר להניח שהבעיה היא בלוח האם, אבל אי אפשר גם לפסול בעיה במעבד (אחרי הכל, בקר הזיכרון נמצא עליו). אם אפשר - נסה להוציא ולהתקין מחדש את המעבד - אולי יש בעיה במגע באחד הפינים שלו ולכן אותו חריץ הרחבה לזיכרון לא מזוהה.

3. לאור העובדה שגם בעבודה עם חריצי ההרחבה ה"תקינים" יש מסכים כחולים, אני ממליץ להריץ בדיקת עם +memtest86. במידה ומתגלות שגיאות אז יש בעיה במודולי הזיכרון, בלוח האם או במעבד.

4. בכל במקרה, במידה ועדיין יש אחריות על המחשב רצוי לממש אותה (בד"כ יש 3 שנות אחריות על לוחות אם ומעבד ואחריות לכל החיים על הזיכרון).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אני מניח שמדובר על הלוח X79 Extreme4 של , לאור העובדה שצויין שמדובר בתושבת 2011.

2. אם באותו חריץ הרחבה לזיכרון אף מודול לא עובד, אבל כל מודולי הזיכרון עובדים בכל אחד מחריצי ההרחבה האחרים, אז מאד סביר להניח שהבעיה היא בלוח האם, אבל אי אפשר גם לפסול בעיה במעבד (אחרי הכל, בקר הזיכרון נמצא עליו). אם אפשר - נסה להוציא ולהתקין מחדש את המעבד - אולי יש בעיה במגע באחד הפינים שלו ולכן אותו חריץ הרחבה לזיכרון לא מזוהה.

3. לאור העובדה שגם בעבודה עם חריצי ההרחבה ה"תקינים" יש מסכים כחולים, אני ממליץ להריץ בדיקת עם +memtest86. במידה ומתגלות שגיאות אז יש בעיה במודולי הזיכרון, בלוח האם או במעבד.

4. בכל במקרה, במידה ועדיין יש אחריות על המחשב רצוי לממש אותה (בד"כ יש 3 שנות אחריות על לוחות אם ומעבד ואחריות לכל החיים על הזיכרון).

ראשית כל תודה רבה.

אבדוק את העניין עכשיו של המעבד ויריץ בדיקה עם התוכנה.

במידה ואכן יש בעיה חשוב לציין שכבר אין לי אחריות לא על המעבד ולא על הלוח חלפו 3 שנים מהרכישה.

אאלץ לקנות חדש וכבר פתחתי דיון בנושא אם תוכל לעזור לי שם לבחור, אני מצמם זמנים כי תכף אני נוסע לאילת

עדכון:

אני מריץ את התוכנה רציתי לשאול למה כתוב לי 666mhz כשיש לי זיכרונות 1333mhz?

rzmwj1mgmntq.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. בדיקת +memtest86 רצוי להריץ במשך מספר מחזורים (אני מעדיף לפחות 3), שכן לעיתים בעיה בזיכרון לא בהכרח מתגלה במחזור הבדיקות הראשון.

2. בקשר לתדר הזיכרון - כמו ש Gimel כתב - התדר האמיתי של הזיכרון הוא חצי מהתדר האפקטיבי/המעשי שלו (זה נובע מכך שזיכרון מעביר פי 2 מידע בכל מחזור שעון מאשר SDRAM), ולכן עבור שעובד בתדר של 1333MHz, התדר המעשי הוא 667MHz.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה:

1.הרצתי את הבדיקה יותר מ 3 מחזורים לא התגלו תקלות.

2.ניתקתי את המעבד אפילו שמתי משחה תרמית חדשה הדבר לא עזר עדיין לא מזוהה אותו סלוט.

אני יוצא מנקודת הנחה שאכן זה שרוף כמו שחשבתי בהתחלה וללא ספק זה גם הסיבה לקריסות המערכת ובנוסף חלק מחיבורי ה בלוח לא פועלים ופתאום כן פועלים בקיצור הלוח נדפק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, דיי ברור שיש בעיה בלוח האם, במיוחד לאור העובדה שיש בעיה עם חיבורי ה , אבל עדיין אי אפשר לפסול לחלוטין את המעבד כגורם לבעיית הזיכרון ללא בדיקה של מעבד אחר בלוח האם שלך או בדיקת המעבד שלך בלוח אם אחר. לפחות אתה יודע שאין בעיה עם מודולי הזיכרון (אם מודולי הזיכרון לא היו תקינים היו מתגלות שגיאות בבדיקת ה +memtest86).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, דיי ברור שיש בעיה בלוח האם, במיוחד לאור העובדה שיש בעיה עם חיבורי ה , אבל עדיין אי אפשר לפסול לחלוטין את המעבד כגורם לבעיית הזיכרון ללא בדיקה של מעבד אחר בלוח האם שלך או בדיקת המעבד שלך בלוח אם אחר. לפחות אתה יודע שאין בעיה עם מודולי הזיכרון (אם מודולי הזיכרון לא היו תקינים היו מתגלות שגיאות בבדיקת ה +memtest86).

קצת בעיה לבדוק את העניין אין לי מחשב אחר לבדוק עליו בטח לא סוקט 2011

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...