זקוק לעצה בנוגע לרכישת מסך חדש (3 אלף) - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זקוק לעצה בנוגע לרכישת מסך חדש (3 אלף)

ha

Recommended Posts

ב 4 שנים האחרונות היה לי DELL 2709W שהיה בסדר גמור מבחינת תצוגה אבל דפוק מבחינת עיצוב וממשק משתמש (כתבתי על זה פעם), בשנה האחרונה החלו בו בעיות שונות כגון איבוד סיגנל כניסה (המוניטור נכנס למצב שינה) והיתקעות בזמן הדלקה שיצאתי מהן באמצעות הכנסה והוצאה של כבל המתח מספר פעמים. בגלל שזה היה קורה פעם במספר חודשים התעלמתי מהבעייה והמשכתי להשתמש בו. בסופ"ש הזה הבעיות החלו חוזרות על עצמן בתדירות הרבה יותר גבוהה ואני חושש להתקע ללא מוניטור כך שאני חייב להחליף אותו ובהקדם.

אני מחפש מוניטור טוב בגודל 27" (האם 29 נוח לעבודה בישיבה מול המחשב?) שיתן לי את אותה איכות צפייה כמו ב DELL 2709W הנוכחי או יותר, אני משתמש במסך בעיקר לקריאה וצפייה בסרטים. כרטיס המסך שלי הוא Radeon R7 250 שיכול להגיע עד 2560x1600 (רשום שם משהו לא מובן: Digital Max Resolution, הכוונה לאיזו יציאה?) עם היציאות הבאות: (DVI-D), Output ,HDCP.

מה מומלץ בסכום של עד 3000 ש"ח? אשמח לקנות מרשת כגון קספ/אייוורי כי קל לי להגיע ולקחת את המסך (לפי חוק מרפי המסך ימות ברגע שהמסך החדש ישלח בדואר...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער, אני לא סובל כשכותבים אש"ח והייתי שמח להעביר חוק שכל מי שכותב אש"ח מקבל מיד בעיטה באשך, אבל אין לי הרוב הדרוש כרגע, אז הסתפקתי בזה שניצלתי לרעה את כוחי בתור מנהל הפורום וערכתי את הכותרת. :)

לעניין עצמו - מה שאתה מתאר נשמע כמו כשל מתפתח בספק הכוח של המסך (שמובנה במסך), ושב90% מהמקרים (אם לא יותר) נגרם ע"י קבלים פגומים ונפתר ע"י החלפתם. התיקון לרוב פשוט וזול, למי שיודע איך מתעסקים עם הדברים האלה.

אם בכל מקרה אתה רוצה להחליף מסך:

המסך הנוכחי שלך הוא "27 ברזולוציה של 1920X1200. לא מייצרים כאלה היום. בתקציב של 3000, תוכל להישאר בגודל "27 ולשדרג משמעותית את הרזולוציה ל2560X1440. זה ייתן לך תמונה חדה יותר והרבה יותר שטח עבודה, למרות שאולי בהתחלה יהיה קושי מסוים להתרגל לזה שהטקסט וכל התפריטים והכפתורים קטנים יותר. אם זה כיוון שמעניין אותך, תבדוק את רשימת המסכים פה (חלקם נמכרים גם בKSP/אייבורי):

http://www.ret.co.il/c/536?sp2645=39906&sp1823=18881&orderby=10

לחילופין, תוכל לחסוך כסף רב ולהישאר ב"27 אך ברזולוציה של 1920X1080 שמהווה שנמוך יחסית למה שיש לך כרגע. עקב כך, לא הייתי מציע את זה. אבל אם זה כיוון שמעניין אותך - אז בתקציב תוכל כמעט לרכוש שניים כאלה, משהו מהרשימה כאן:

http://www.ret.co.il/c/536?sp2645=39906&sp1823=11209&orderby=10&sp1851=13306,24787,11458

מסכי מחשב בגודל "29 הם ביחס סופר-רחב של 21:9, וככאלה הם דווקא יותר קטנים בשטח והרבה יותר נמוכים בגובה ממסכי "27. לטעמי "27 יהיה עדיף, במיוחד לאור זה שמחירם של ה"29 זהה פחות או יותר. הרזולוציה שלהם היא 2560X1080, שזה גם פחות טוב מ2560X1440, וספק עדיף ספק לא מאשר ה1920X1200 העכשווי שלך.

עד כאן באופן כללי. כדי להמליץ על משהו ספציפי, יעזור לדעת, בין היתר, מה אתה מוצא לדפוק במסך הנוכחי שלך מבחינת עיצוב וממשק משתמש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על העזרה (וסליחה על האש"ח)

אחרי חודש עם ה- 2709W תרשו לי לסכם קצת חוויות. לפני זה, הייתי רוצה להדגיש דבר חשוב אחד: אני איש של CRT. המוניטור הראשון שלי לפני 22 שנים היה מוניטור שפופרתי ("14 ש/ל רזולציה מקסימלית 768*348...) וגם האחרון ("Sony 24 צבעוני 2048 * 1920) כך שכל ההיתיחסויות שלי ל- 2709W יהיו בהשוואה אליהם.

הטוב: יש הרבה. צבע מדהים ברמה טובה יותר ממסך טריניטרון. גודל פיזי ענק, "27 נחשב להרבה על הנייר אבל רק אחרי שתוקעים את המפלצת הזאת על העגלה מגלים שיש צורך להפעיל את שרירי הצוואר כדי לעבור מחלון לחלון. רזולציה גבוה מספיק (1200*1920) כך שניתן להבחין בפרטים הקטנים ביותר יחד שטח תצוגה ענק כך שברזולוציה כזאת ניתן לקרוא היטב גם טקסטים שבמסך הסוני שלי היתי צריך לקרב את הראש למסך. איכות תמונה שמדהימה אפילו מורעלי CRT כמוני מעריכים, הלבן בוהק (אולי אפילו קצת יותר מדי) בחדר מואר היטב, השחור באמת שחור ואין צורך להקפיא את הראש כדי למנוע שינוי צבע. איכות ווידאו גבוה, אין מריחות או Ghosting בתמונה. דרך אגב, האיכות ווידאו יותר מדי גבוה, מספיק כדי לשקול רכש של כונן BlueRey. אני לא צוחק, קבצי XVID של 1.2 ג'יגה או DVD ניראים עלובים על המסך, הסרט הבודד בינתיים שהצלחתי לההנות ממנו הוא hd1080-walle.mkv בגודל של 8 ג'יגה...

הרע: יש משהו. שמתי לב שלפעמים יש צל כחלחל לפונטים כמו I או ו. בדרך כלל הצל נעלם שגוללים את המסך אבל זה עדיין מטריד. חוצמזה, המחיר! מגרד את ה 4000 ש"ח מלמטה, פשוט מטורף. (אבל שווה כל גרוש)

המכוער: הכל... לא יודע מי עיצב את את הפלסטיק המבריק מסביב למסך אבל הוא בטח לא הפעיל אותו בשימוש יומיומי. ההשתקפות בצד הפנימי של המסגרת הן לא סוף העולם אבל עדיין מטרידות. הלוגו המכוער של DELL מוטבע כמראה כך שאם את/ה לובש תליון הלוגו המכוער מתחיל לנצנץ... (את שלי כיסיתי בסרט בידוד שחור) הייתי רוצה להגיד למעצב "מי שבוחר מסך כזה, באיכות בזאת ובמחיר כזה יש לו סיבה ממש טובה, ותאמין לי, הוא לא הולך לחנות ובוחר לפי עיצוב מסגרת מופלץ". הרעיון של כפתורי מגע הוא מטומטם מיסודו, זאת לא מערכת צבאית/תעשיתית הדורשת תיפעול בתנאי שטח קשים, אני דיי משתגע להפעיל את הכפתורים באלה ונמאס לי שהם נדלקים כשאני שולח יד לכוס הקפה. עדיף בהרבה לשלוט על המסך דרך לוח המקשים (אם הייתי מוצא את התוכנה שמבצעת זאת)

בסך הכל, המסך מצוין עד מדהים אבל חבל שדל לא הלכו צעד קטן נוסף קדימה ושיפרו את העיצוב/שליטה של המסך, דבר שהיה הופך את ה-2709W למושלם.

מה שכתבתי כאן בפורום לפני 6 שנים ומרגיז אותי שאורך החיים למסך פרמיום כזה הוא פחות מ 6 שנים.

-לא נראה לי כי זה קשור כרטיס המסך, הבעיות החלו לפני הרבה זמן והמוניטור לא מצליח לעבור את האיתחול שלו (עם/בלי חיבור למחשב)

-ראיתי שני מוניטורים פוטנציאלים לפי ההמלצות: מסך מחשב Dell U2713HM ומסך מחשב Dell U2715H ‏27 ‏אינטש במחירים קרובים (קצת פחות מ 3000 ש"ח). מה ההבדל בין ה 15 ל 13? האם שני המוניטורים יתמכו ב 2560X1440 עם כרטיס המסך שלי.

עכשיו המוניטור נכבה בפיתאומיות וכשנדלק ציפצף קבוע, כשהסכים לעלות הופיעה התמונה שצירפתי. לא מאמין כי זו בעיית ספק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, זה אכן נראה שונה מבעיית ספק קלאסית. יש מצב שזה בכל זאת משהו שניתן לתקן עם החלפת קבל, אבל ייתכן גם שיש בעיה בפאנל עצמו.

6 שנים זה לא כזה הרבה ולא כזה מעט. פרמיום או לא - אלקטרוניקה מתקלקלת. לפעמים אחרי שנתיים, לפעמים אחרי 20 שנה.

בכל מקרה - נסיונות תיקון לחוד ומסכים חדשים לחוד.

על הU2713HM/U2715H אני יכול לומר את הדברים הבאים:

* שניהם יעבדו ב2560X1440.

* שניהם מסכים איכותיים. אולי הU2715H אמור להיות מעט טוב יותר.

* יש הבדלים משמעותיים בעיצוב - לU2715H מסגרת דקה הרבה יותר, למרות שגם לU2713HM מסגרת דקה ומעוגלת יותר יחסית ל2709W שלך.

* לU2713HM כפתורים מכניים יחסית לכפתורי מגע בU2715H, שגם לדעתי זה גרוע ומעצבן. במובן זה אולי הישן יהיה לך עדיף.

* "הלוגו המכוער של DELL" קיים בשניהם ולדעתי בשניהם הוא מטאלי ומחזיר אור, אז במובן הזה כנראה תסבול כמו שאתה סובל עם הנוכחי. :)

אתה יכול לקרוא סקירות מאוד מקיפות על שניהם בTFTCentral:

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2713hm.htm

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2715h.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז כנראה שארכוש את ה U2715H. אני שוב שואל, האם המוניטור יתמוך ב 2560X1440 עם כרטיס המסך שלי עם היציאות HDMI Output ,HDCP..DVI? במפרט מצויין כי הוא תומך ב 2x HDMI, , Mini DisplayPort והוא יכול להגיע ל 2560X1440 רק עם ה DisplayPort.

- - - תגובה אוחדה: - - -

אז כנראה שארכוש את ה U2715H. אני שוב שואל, האם המוניטור יתמוך ב 2560X1440 עם כרטיס המסך שלי עם היציאות; HDMI Output ,HDCP..DVI? במפרט מצויין כי הוא תומך ב 2x HDMI, , Mini והוא יכול להגיע ל 2560X1440 רק עם ה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עדיין תוהה אם מסך רחב יותר של 29 כמו ה U2913WM ‏29 יהיה באיכות (לא רזולוציה) הקרובה ל U2715H, קשה לי להחליט כי בעבודה יש מסך ישן רחב יותר של 24 והוא מאוד נוח לתיכנות כך שעדיין ישנה דילמה. יש מקום בו מסכים אלה מוצגים בפעולה?

בכרטיס המסך שלי יש (פיזית) יציאות DVI, HDMI, D9 ולא . אני עדיין לא הבנתי את משמעות ה Digital Max Resolution:2560x1600

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נרכש U2715H חדש אתמול ואני מאוכזב מהרכישה שלו.

-המוניטור רוקד על הסטנד שלו כמו איזה צ'וקומוקו סיני, לא מצאתי שום דרך לחזק אותו שישאר יציב.

-האוסף ה"מדהים" של ההצבות שלו על הסטנד דורש ממני לאזן אותו כל פעם שאני משנה זווית, בהתחלה השתגעתי וניסיתי להבין מה לא טוב בתמונה לפני שהבנתי כי המוניטור עקום.

-החיבורים מאחורי המסך לא נוחים בצורה מטריפה! אין סימן ברור בגב המוניטור היכן השקע (המוצב ב 90 מעלות) נמצא ולא ניתן למצוא את השקעים ללא הפיכת המוניטור על הראש, גם צידוד מלא לא מאפשר לראות אותם.

-הלוגו של "דל". צפוי, מכוער וכרגע מוסתר באיזולירבנד שחור. כשיהיה לי זמן אתלוש את אותיות המראה האלו.

-כפתורי המגע של "דל". צפוי, לא נוח אבל מזל שיש לי ניסיון של 6 שנים עם הדבר המפגר הזה. לזכות דל יש לציין שסוף סוף הוסיפו את ה Display Manager שמאפשר שליטה מהמחשב במקום הכפתורים.

-למרבה השמחה כבל ה שחיברתי אכן מאפשר רזולוציה של 2560 על 1440.

בעייה. לפני שעה הנחתי את המקלדת לצד המסך ולפתע סיגנל הכניסה נעלם והופיעה הודעה כי הכניסה לא מחוברת (אולי היד שלי הקרינה על כפתורי המגע?...). החלפתי כבל, החלפתי כניסה, החלפתי מחשב ודבר לא עזר. מתישהו לאחר חיבור כבל ממיר מ DVI ל HDMU חזר סיגנל הכניסה. תופעה מוכרת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 6 חודשים מאוחר יותר...

ha, האם אתה עדיין מאוכזב מהמסך? אני מתלבט בינו לבין ה-P2714H (שעולה חצי), והסיבה היחידה שאני שוקל את ה-U2715H היא כי יש לי זיכוי בבאג על חלק לא קטן מהסכום (אין להם את המסך הזול יותר). מצד שני, אם המסך הזה לא יהיה קרוב למושלם זה יהיה די מבאס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...