מפרט רב תכליתי עד 3 אלף - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט רב תכליתי עד 3 אלף

Epidem

Recommended Posts

1. מה התקציב המקסימאלי? 3000

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? לנצל

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? 300 - רק אם יש הבדל משמעותי באיכות או בביצועים

2. מה שימושי המחשב? עבודה משרדית, משחקים, גלישה באינטרנט, סרטים

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה).

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב: COD, BF, CSGO

-מהי הרזולוציה הטבעית של המסך שיחובר למחשב? FHD

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב? בינוני עד גבוה

3. האם יש צורך בציוד הקפי? אין צורך

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? מארז, כונן דיסקים, מאווררים

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? 3- לא כלכך חשוב, אבל לא טרקטור

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? לא הולך לעבור OC, לא עכשיו ולא בעתיד, אין צורך להשקיע בקירור מיוחד, המארז מאוורר מספיק

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? אין צורך בכלום, רק את החלקים, אני מרכיב לבד

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. גר במעלות, מעדיף מהאיזור: נהריה, כרמיאל, אפשר גם באינטרנט במשלוח, מעדיף שלא מKSP

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? בשבועיים הקרובים

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? אם אפשר להכניס בתקציב SSD 128GB ומעבד מרובע ליבות (עדיפות למעבד) אז יהיה נחמד. לוח אם, קירור מעבד וכ.מסך שיכנסו למארז mid tower - יש ברשותי alpha והוא מצויין, אין צורך להחליף. אני יודע שאי אפשר להבטיח את הזמן שהמחשב יחזיק, אך אני רוצה מחשב כמה שיותר איכותי, שיחזיק כמו המחשב הקודם שבניתי (7 שנים)

כמובן שאני אישית מטפל במחשב, ניקיון, החלפת משחה טרמית, שימון מאווררים.

מוכן להתפשר על ביצועים בשביל איכות.

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? לא יהיה שדרוג מאסיבי אך יהיה טוב אם יהיה מקום לעוד זכרון , וחיבורי SATA לעוד הארד דיסקים בעתיד.

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות: המחשב הישן מת אחרי 7 שנים (עבד יפה עם OC עד עכשיו). המחשב הנ"ל יהיה בשימוש ע"י אבא שלי, שמשחק בכל מיני משחקי יריות כמו COD החדשים, באטלפילד וכו', אז רצוי שיריץ משחקים מודרניים וחדשים עוד 5 שנים לפחות (לא משנה רמת האיכות- הגדרות)

אשמח לפירוט למה בחרתם בחלקים ספציפיים, על פני אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי המארז שלך עד כמה שידוע לי לפי ביקורות אני מבין שהוא יכול לקבל כרטיס כמו GTX8800 שהוא באורך של 270מ"מ אז הוא יקבל את ה7950 3GB שהוא באותו האורך אבל עדיין עדיף שתמדוד לדעתי והוא יספיק למשחקים כבדים וכרגע בעל יחס עלות תועלת גבוהה.

הi11 יקרר יותר ביעילות במיוחד בקיץ.

לוח האם תומך עד 32GB RAM וכולל 4 חיבורי SATA3 ועוד 2 חיבורי SATA2.

הספק איכותי מאוד בתקן 80+ Gold עם נצילות גבוהה ו5 שנות אחריות ולא יגביל אותך בעתיד אם תחליף לכרטיס אחר.

HDD וSSD מדגמים מומלצים.

המשלוח מ2500ש"ח ומעלה הוא חינם עם שליח.

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il - רשת חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבד:

Intel Core i5 4440 3.1Ghz (3.3Ghz Turbo) LGA1150 Tray

כמות: 1 - מחיר: ₪867

קירור למעבד:

Arctic Cooling Freezer i11

כמות: 1 - מחיר: ₪148

לוח אם:

Asus B85M-G for 1150

כמות: 1 - מחיר: ₪303

ספק כוח:

Seasonic S12G-550W 80+ Gold

כמות: 1 - מחיר: ₪378

זיכרון:

בקניית מחשב חדש בלבד - Hynix DDR3 8GB 1600

כמות: 1 - מחיר: ₪289

כרטיס מסך:

Sapphire 7950 3GB GDDR5 HDMI RETAIL DUALX with Boost

כמות: 1 - מחיר: ₪749

קשיח למחשב שולחני:

Seagate Barracuda 7200.14 1TB SATA3

כמות: 1 - מחיר: ₪277

קשיח למחשב שולחני:

SanDisk SSD Ultra Plus 128GB 2.5" SATA3

כמות: 1 - מחיר: ₪317

סה"כ: ₪3328

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית.

תשלום מזומן (תשלום מזומן לשליח, צ'ק מזומן, כסף שטרות, העברה בנקאית) מקנה 2% הנחה

מחיר אחרי הנחת מזומן הינו: 3262 ₪

http://www.tms.co.il/preview/spec/gxr6jwqm

אפשרות שנייה היא לרדת בכרטיס המסך ל7870 2GB(בקניית מחשב חדש) שגם הוא באורך של 270מ"מ, ובכך לעלות בSSD לCricial BX100 בנפח 250GB שהוא אפילו מומלץ יותר ובעל ביצועים גבוהים יותר במיוחד בגלל הנפח.

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il - רשת חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבד:

קירור למעבד:

לוח אם:

Asus B85M-G for 1150

ספק כוח:

זיכרון:

כרטיס מסך:

מבצע פסח - בקניית מחשב חדש בלבד MSI 7870 2GB GDDR5 Twin Frozr 2

כמות: 1 - מחיר: ₪540

קשיח למחשב שולחני:

קשיח למחשב שולחני:

Crucial SSD 250G BX100 MLC SATA3

כמות: 1 - מחיר: ₪486

סה"כ: ₪3288

תשלום מזומן (תשלום מזומן לשליח, צ'ק מזומן, כסף שטרות, העברה בנקאית) מקנה 2% הנחה

מחיר אחרי הנחת מזומן הינו: 3223 ₪

http://www.tms.co.il/preview/spec/dgrwxc2m

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפרט הראשון נראה מצויין, תודה רוני!

הבחירה של הספק מעולה לדעתי, הספק הנוכחי שאחרי 7 שנים עדיין עובד הוא גם seasonic מסדרת הGOLD - אך למרות שהוא עובד אעדיף להתחדש כי לך תדע מתי גם הוא ימות.. זה הכי סיפור עם הסידור כבלים וזה..

בגלל שזה מחשב לאבא שלי אז המהירות הזאת לא כ"כ קריטית (הוא בעצמו יהיה הצוואר בקבוק), אם אני מחליט לוותר על בכלל, מה אפשר לשפר עוד קצת?

ד"א מדדתי את המקום שיש לי לכ. מסך עד הכלוב של הקשיחים, יש לי בסביבות ה 285mm ככה שיש לי גם מקום לחיבור חשמל - 15mm אמור להספיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמחתי לעזור :)

חיבור החשמל הוא מהצד.

אפשרויות נוספות.

אם אתה מוותר על הSSD אפשר למשל לעלות במעבד לi5 4590 שהוא מסדרת הרענון החדשה של שכולל תדר הטורבו יש לו תדר גבוהה בכ10% מ4440, בנוסף אפשר לעלות לHD7970 שהוא מיתוג מחדש של R9 280X שחזק בכ19% מ7950 שהוא מיתוג מחדש של R9 280 ובנוסף על זה אפשר להמהיר אותו לקבל עוד ביצועים.

הHD7970 באורך של 280מ"מ וגם חיבור החשמל שלו הוא מהצד(קישור לתמונה).

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il - חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבד:

Intel Core i5-4590 3.3 GHz 3.7Ghz Turbo LGA1150 Tray

כמות: 1 - מחיר: ₪957

קירור למעבד:

לוח אם:

Asus B85M-G for 1150

ספק כוח:

זיכרון:

כרטיס מסך:

SAPPHIRE 7970 DUAL-X 3GB GDDR5 HDMI RETAIL - מבצע

כמות: 1 - מחיר: ₪939

קשיח למחשב שולחני:

הרכבה:

הרכבת מערכת מחשב כולל בדיקות מלאות וחיווט ברמה גבוהה לחברי הפורומים חינם או בהזמנה מעל 3500 ש"ח - זמן הספקה בחנות עד 7 ימי עבודה

כמות: 1 - מחיר: ₪0

סה"כ: ₪3291

מחיר אחרי הנחת מזומן הינו: 3226 ₪

http://www.tms.co.il/preview/spec/pkafd7xc

אפשרות נוספת היא להשאר עם 4440 ולעלות בלוח האם ללוח טוב יותר כמו הZ87-G41 PC Mate שכמובן מתאים לביצוע המהרה(OC) אבל אי אפשר מאחר והמעבד לא מסדרת הK בנוסף אתה לא מעוניין אבל הלוח עדיין כולל יותר שלבי ייצוב מתח למעבד(6), ו6 חיבורי SATA3 ולא 4, אפשרות לקבל עד 32GB כמו בלוח האם הקודם וגם יש תמיכה בCrossFire אבל הלוח לא ממש מתאים לזה, בנוסף עדיין לעלות בכרטיס המסך לHD7970.

דבר נוסף לגבי שלבי ייצוב המתח בדיון אחר מלפני כמה ימים smalul(מומחה לחומרה מצוות הפורומים) כתב

אני אחזור שוב - אתה לא חייב לקנות לוח בעל יותר מ-4 שלבי ייצוב מתח למעבד, אבל לדעתי זו השקעה טובה, במיוחד אם אתה מתכנן שהמחשב יעבוד במשך שנים רבות (אתה לא מעוניין להחליפו בעוד 3-4 שנים). אני רוצה לציין שלי אישית יש בעל 6 שלבי ייצוב מתח (ראה מפרט בצד) שעובד כבר 8 שנים בלי בעיות, וזאת אולי ההשקעה הכי טובה שעשיתי במחשב הזה.

^קישור לתגובה המלאה של smalul מהדיון.

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il - חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבד:

קירור למעבד:

לוח אם:

MSI Z87-G41 PC Mate

כמות: 1 - מחיר: ₪427

ספק כוח:

זיכרון:

כרטיס מסך:

SAPPHIRE 7970 DUAL-X 3GB GDDR5 HDMI RETAIL - מבצע

כמות: 1 - מחיר: ₪939

קשיח למחשב שולחני:

סה"כ: ₪3325

מחיר אחרי הנחת מזומן הינו: 3259 ₪

http://www.tms.co.il/preview/spec/hfn15msc

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לך על התגובות! בסוף הזמנתי את המפרט הראשון פשוט ללא (היה עדיף ככה, אבא שלי קמצן קצת חח)

מחר כבר יגיע שליח אליי לעבודה למסור את החלקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב להגיד שאני מאוד מרוצה מהשירות של TMS

פעם ראשונה שקניתי אצלהם, הזמנתי בתאריך 26.5.15, בשעה שהיא אחרי שעות העבודה, ב18:35

יום למחרת על הבוקר מתקשר אליי בחור נחמד לקחת פרטי תשלום, ומשהו שאהבתי שלא מובן מאליו זה שהוא ווידא ושאל אם אני מרכיב את המחשב לבד ושבהזמנה אין מארז בכלל..

מבחינתו בתכל'ס זה למכור וזהו. במקומי יכל להיות מישהו שלא מבין במחשבים ולא יודע מה לעשות עם כל החלקים או איזה חלקים בכלל צריך לקנות והוא יכל להידפק.

זה פרט קטן אך חשוב חח

במהלך אותה שיחה הוא גם אמר שבאותו יום שולחים לי את זה. בכלל הייתי בשוק! בחנויות אחרות לוקח בד"כ שבוע עד שזה מגיע.

אני קיבלתי את ההזמנה שלי עם שליח של UPS כבר ב28.5.15 ולא שילמתי שקל על המשלוח

איך שארזו את החלקים היה ממש טוב, ומן הסתם קיבלתי הכל, בקופסאות המקוריות, סגור ותקין.

אז במקרה ויש פה נציג של TMS, קבלו ח"ח על השירות! אני מפסיק לקנות ממקומות אחרים ומזמין רק מכם מעכשיו.

ד"א, הרכבתי את המחשב ועל הפעם הראשונה עשיתי הכל מושלם, לא שכחתי שום חיבור, והוא עלה על ההדלקה הראשונה ועבר את כל בדיקות המאמץ :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...