מחשב רב תכליתי ב3000 שח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב רב תכליתי ב3000 שח

GTX

Recommended Posts

1. מה התקציב המקסימאלי? 3000

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? לחסוך רק אם אפשר

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? 500

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)?

רב תכליתי דגש על אופציה לגרפיקה ועריכת סרטים ברמה חובבנית-מקצועית.

(כמובן עבודה משרדית, אופיס, אינטרנט, תמונות סרטים, קבצים וכאלה..)

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה).

פוטושופ, פרמייר, אילוסטרייטור אינדיזיין וכו' שימוש בינוני

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין: לא מיועד

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך).

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)?

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים.

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט?

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? 4

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? לא

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? הרכבה בחנות אך ללא מערכת הפעלה

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. רצוי מ"אייבורי" (בגלל הקרבה לבית) אלא אם כן הביקורות שליליות ואז המלצה על חנות אחרת בירושלים

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? בימים הקרובים

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה).

לא חושב שזה משנה אבל רצויה אופציה לעבודה על לוחות גרפיים שלWacom מסדרת Cintiq

אם זה לא מייקר בהרבה: כרטיס רשת אלחוטי מובנה

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד?

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

המחשב הנוכחי החזיק 9 שנים. ולכן צריך חלקים אמינים שיחזיקו להרבה שנים (:

מפרט שהוצע לנו באייבורי:

מארז

COOLMASTER K282 2X12CM

ספק כח

A.FPC 500W FAN12 POWER MAN INWIN

מעבד אינטל

3.2GHz 6MB CORE I5 1150 QUAD 4460

מאוור למעבד

ALPINE 11 REV2 ARCTIC COOLING

לוח אם

HASWELL 1150 H81M-P33 H81 MSI

זכרון

CL9 ADATA XPGV1.0 4GB DDR3 1600MHz

דיסק קשיח פנימי

TOSHIBA 7200 32MB SATA 500GB

צורב

OEM GH24NSC0B SATA LG DVDX24 DL

דיסק SSD

ADATA SP600 2.5" SATA 64GB

מאיץ גרפי

INTEL GRAPHICS

סה" מחיר 3120 ש"ח.

באתר שלהם יש מפרט דומה שלפי הבנתי יותר טוב בכמה דברים (מארז, לוח אם, הארדיסק ודיסק SSD)

https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=12352

האם הוא עדיף? מה אתם מציעים?

תודה (:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך לעזאזל הם הגיעו למחיר הזה? זאת בדיוק הסיבה שאני לא אוהב את אייבורי.

המאיץ גרפי המובנה יספיק לפוטושופ ועריכת חובבנית. לעומת זאת אם השימוש תדיר ויותר רציני הייתי שוקל לקחת כרטיס ייעודי כמו GTX750.

לKSP יש 3 סניפים בירושלים.

אפשרויות:

לקחת מעבד 4590 שיתן יותר כוח עיבוד (+200mhz לתדר בסיס, +400mhz במצב טורבו)

לקחת בנפח 250GB (יותר משתלם per gb)

וגם אם תקח את שני אלה, המחיר יצא זול יותר מההצעה הראשונה שנתנו לך. אז או שעשו שם טעות, או שמישהו ניסה לעבוד עליך...

בקשר למארז, אם הוא לא לטעמך אפשר להתפשר על אחד עם מראה צנוע יותר. בחרתי את הדגם הזה כי הוא מציע הכי הרבה ביחס למחיר (2 חיבורי usb3 ו2 חיבורי usb2, בקר לשליטה במאווררים)

lrg16014.jpg

דגם מחשב: הרכבה עצמית של מחשב נייח

מעבד אינטל: מעבד אינטל Intel Core i5 4460 3.2Ghz 6MB L3 Cache s1150 - Tray 1

מאוורר למעבד: קירור למעבד Arctic Alpine 11 Rev.2 1

לוחות אם למעבדי אינטל: לוח אם Gigabyte GA-H81M-D2V LGA1150, Intel H81, DDR3 1600, PCI-E, VGA, DVI 1

זכרונות: זיכרון למחשב Corsair Vengeance 8GB DDR3 1600MHz CL9 1

דיסקים קשיחים: כונן קשיח Western Digital Caviar Blue WD10EZEX 1TB Sata III 1

כונני SSD: כונן קשיח Crucial BX100 CT120BX100SSD1 120GB SSD SATA III 1

צורבי DVD: צורב LG DVD±RW GH24NS x24 Black SATA OEM 1

ספקי כוח: ספק כח אקטיבי Corsair 350W 80+ VS350 1

מארזים: מארז ללא ספק Antec GX900 Mid Tower 1

הרכבה: הרכבת חבילה מחלקים שבמבצע

מחיר החבילה: 2815 שקל

עמוד מוצר

קי.אס.פי מתחייבים למחיר הזול ביותר

שימו לב! אם תמצאו מחשב או חלק זהה/ים (במלאי של חנות ממשית) במחיר נמוך מהמחירון שלנו באינטרנט ובאותם תנאי אספקה ואחריות, תוכלו לרכוש את המוצר במחיר הנמוך יותר ובהנחה נוספת, או תקבלו תשלום של 50% מההפרש בהצגת חשבונית והמוצר שנרכש לאחר רכישתו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובה המהירה.

שדרגתי את המפרט ע"פ ההמלצות:

דגם מחשב: הרכבה עצמית של מחשב נייח Intel

מעבד אינטל: מעבד אינטל Intel Core i5 4590 3.3Ghz 6MB L3 Cache s1150 - Tray 1

מאוורר למעבד: קירור למעבד Arctic Alpine 11 Rev.2 1

לוחות אם למעבדי אינטל: לוח אם Gigabyte GA-H81M-D2V LGA1150, Intel H81, DDR3 1600, PCI-E, VGA, DVI 1

זכרונות: זיכרון למחשב Corsair Vengeance 8GB DDR3 1600MHz CL9 1

דיסקים קשיחים: כונן קשיח Western Digital Caviar Blue WD10EZEX 1TB Sata III 1

כונני SSD: כונן קשיח Crucial BX100 CT250BX100SSD1 250GB SSD SATA III 1

צורבי DVD: צורב LG DVD±RW GH24NS x24 Black SATA OEM 1

ספקי כוח: ספק כח אקטיבי Corsair 350W 80+ VS350 1

מארזים: מארז ללא ספק Antec GX900 Mid Tower 1

הרכבה: הרכבת חבילה מחלקים שבמבצע

מחיר החבילה: 3080 שקל

עמוד מוצר

קי.אס.פי מתחייבים למחיר הזול ביותר

שימו לב! אם תמצאו מחשב או חלק זהה/ים (במלאי של חנות ממשית) במחיר נמוך מהמחירון שלנו באינטרנט ובאותם תנאי אספקה ואחריות, תוכלו לרכוש את המוצר במחיר הנמוך יותר ובהנחה נוספת, או תקבלו תשלום של 50% מההפרש בהצגת חשבונית והמוצר שנרכש לאחר רכישתו.

כמה שאלות נוספות:

1. האם יהיה פשוט להוסיף את כרטיס המסך מאוחר יותר כשאהיה צריך אותו יותר?

2. לגבי הספק כח: 350W זה מספיק? בשני ההצעות מאייבורי הספק לפחות 500W (בהנחה שאני מוסיף את הכרטיס מסך עכשיו או בעתיד ובהנחה שאחבר הארדיסק נוסף של 1TB ישן מהמחשב הקודם [בנוסף לSSD ולהארדיסק] )

3. לוח אם: האם יש בו מקום לחיבור הארדיסק נוסף (הישן מהמחשב הקודם)? מה לגבי כרטיס רשת ל־WiFi?

4. מארז: סדר העדיפות הוא ביצועים ושקט ורק לאחר מכן הלוק..

ראיתי שיש למעלה פתח אוורור, זה לא בעייתי מבחינת אבק שהפתח למעלה?

5. מה ההערכה שלך לכמות השנים שהמחשב יחזיק?

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. כן.

2. יספיק לכרטיס מסך נמוך-בינוני בלבד, במידה ותרצה להיות מוכן לשדרוג של כרטיס HIGH-END בעתיד יהיה עדיף לקחת 500W איכותי.

גם אם תוסיף GTX750 או הארדיסק נוסף המערכת לא תצרוך יותר מ200W.

3. יש לך 2 חיבורי SATA3 ו2 חיבורי SATA2 בלוח אם. בעקרון רק הSSD באמת יצטרך להתחבר לSATA3.

4. מהשאלון לא הסקתי שהשקט חשוב, אם השקט חשוב אז עדיף לקחת מארז אקוסטי כמו VSP-5000. (בקר מאווררים, 3 מאוררים כלולים ו2 חיבורי USB3)

בקשר לפתח אוורר העליון מסכים שזה חסרון, כנראה החסרון היחיד שלו אך מצדיק החלפה למארז אחר.

5. אי אפשר להעריך דבר כזה, אבל אין סיבה שלא יחזיק מעמד כמו המחשב הקודם שלך כל עוד תתחזק אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפרט שהוצע לי בחנות נוספת. היתרונות: קרובה לביתי, ניסיון טוב עם מחשבים אחרים שנקנו אצליהם ו3 שנים אחריות באתר הלקוח.

attachment.php?attachmentid=8520&stc=1

המוכר אמר לי כמה דברים:

הם לא מרכיבים מחשבים (חוץ ממערכות קיצוניות של 64G ראם וכו') אלא מוכרים רק מחשבי מותג. הוא אמר שמחשב כזה עדיף כיוון שהונדס בדיוק לחלקים הספציפיים מבחינת מארז וכו' ויהיה יותר שקט ויותר איכותי.

מה שלי מפריע במפרט הזה זו העובדה שלא ניתן לדעת של של מי החלקים המצורפים ואת הדגמים המדוייקים שלהם.

לגבי כרטיס מסך: הוא אמר שאת הGTX750 לא יהיה ניתן לצרף למערכת הזו כיוון שהPSU חלש מידי ואמר שגם הPSU של חלש מידי.

כאן ( http://www.realhardtechx.com/index_archivos/Page362.htm ) כתוב שהPSU צריך 350W. האם הכוונה שרק עבורו צריך 350W או עבור כל המערכת?

לגבי ווינדווס.. הוא אמר שאם קונים דרך הסתדרות המורים זה רק גרסת שדרוג ולא אוכל להתקין ולכן אני צריך לקנות דרכו (OEM) ואז זה כבר לא יוצא הפרש גדול מהמחיר של KSP.

לגבי התאמה לפרמייר: לא ראיתי ברשימה הזו (https://helpx.adobe.com/premiere-pro/system-requirements.html) את הGTX750. אז איזה כרטיס כדאי (שיתאים בגדול לכל הCreative Suite)?

אני כבר ממש מחורפן ועייף מכל הסתירות במידע ואני לא יודע מה להחליט לגבי המחשב ולי יש עוד הבנה בסיסית בנושאים האלה..

אשמח לחוות דעת נוספת לגבי כל מה שציינתי.

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין בעיה עם מחשבי מותג. +האחריות באתר לקוח היא בונוס.

הייתי רוצה לדעת קצת יותר על הספק כוח, לא מפורט עליו יותר מידי גם באתר של HP..

ללוח אם אין יציאת DVI.

אני יכול להתחייב על כך שהקורסייר 350W יספיק גם לGTX750, הכרטיס אפילו לא יצרוך חיבור מתח מהספק וחיבור למסילת הpcie יספיק לו. (צורך רק 55W)

אם תרצה ליתר בטחון אפשר לקחת 400W.

אני לא יכול לומר בוודאות שהספק כוח שבמחשב שהציעו לך יחזיק את הכרטיס כי אני לא יודע כמה מתח הוא יכול לספק במסילות.

לגבי הווינדוס תבדוק שזאת באמת גרסת שדרוג, אם כן אז כדאי לרכוש את הגרסה המלאה מכיוון שגרסת שדרוג תחייב אותך לשדרג מגרסת וינדוס קודמת.

בקשר לכרטיסי מסך אלה רק המלצות, 750 יהיה הכי משתלם בשבילך ומציע 512 ליבות . אני ממליץ שקודם תראה איך אתה מסתדר ללא כרטיס מסך ורק אז תחליט אם להוסיף או לא. (בדרישות הם מציינים שהוספת כרטיס מסך היא אופציה בלבד)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2673842044837f63bd8395ea96acb6d7.jpg

המחשב שבסוף קניתי.

ראיתי שבלוח הזה יש אופציות להוספה לUSB פנימי בנוסף ליציאות המובנות. איך אני עושה את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...