שאלות כלליות בקשר ללוח אם והעדפה של דגם כזה או אחר על סמך זאת - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלות כלליות בקשר ללוח אם והעדפה של דגם כזה או אחר על סמך זאת

ORLY9992

Recommended Posts

1.ניתן להגדיל קצת מהירות מעבד דרך לוח אם מלבד וחוץ מאפשרות ה- OC. ניתן לעשות זאת רק בלוח אם Z ולא H ?

2 מה זה חיבור ?לוח אם שכולל אותו הוא יותר עדיף?

3. יש לוח אם שתומך בחיבור בתקן m.2 sata express ,ויש לוח שלאאא. מדוע אם בכלל החיבור הזה הוא יתרון משמעותי? מהו ולמה משמש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אם אתה מתכוון להגדלת מהירות המעבד ע"י הגדלת תדר הבסיס של הלוח, אז דבר ראשון כן מדובר בהמהרה, שכן בצורה כזו גם מגדילים את תדר המעבד, אבל גם את תדרי העבודה של שאר הרכיבים המבוססים על תדר הבסיס של הלוח, כמו הזיכרון, ולכן כל מה שתקף לגבי המהרה למעבד (שמירה על טמפרטורה סבירה והוספת מתח במקרה הצורך בכדי לשמור על היציבות) תקף גם לגבי שאר הרכיבים. אני לא יכול לומר לך בוודאות מוחלטת האם האפשרות לשנות את תדר הבסיס קיימת בכל לוח אם, שכן צריך לבדוק את החוברת של כל לוח ואתה לא ציינת דגם לוח אם מדוייק.

2. חיבור הוא יציאה גרפית דיגיטלית בדיוק HDMI ו DVI (גם חיבור VGA או D-Sub הוא יציאה גרפית, רק שהוא מוציא אות אנלוגי). אם אתה לא עושה שימוש בכרטיס מסך נפרד, כלומר אתה משתמש בליבה הגרפית המובנית במעבד ויש לך התקן הדורש חיבור בלבד, אז כמובן שתצטרך לוח בעל יציאה כזו. ברוב התקני התצוגה (מסכים, טלוויזיות וכד') יש חיבורי DVI או/ו HDMI, כך שאתה כנראה לא חייב להשתמש בחיבור ה .

כמובן שאם יש לך אפשרות לבחור בין שני לוחות אם זהים באותו המחיר שאחד כולל חיבור והשני לא, אז עדיף כמובן לבחור בלוח הראשון.

3. חיבורי M.2 ו SATA Express הם ממשקים המשמשים לחיבור התקן איחסון מהיר למחשב (בעיקר כונני SSD), והם בעלי רוחב פס גדול יותר מאשר חיבור SATA3 רגיל. נכון להיום כמעט ואין כונני בעלי ממשק SATA Express וכונני ה בעלי ממשק ה M.2 הם יחסית יקרים לעומת כונני בעלי ממשק SATA, כך שרוב האנשים לא ממש משתמשים בהם, אבל כמובן שזה נחמד אם יש אפשרות כזו בלוח (במיוחד אם הדבר לא מגדיל את מחיר הלוח באופן משמעותי). יש לציין שחיבורים כאלו קיימים בעיקר בלוחות אם העושים שימוש בערכות השבבים מסדרה 9 של (ה H97 וה Z97) ולא בלוחות אם המבוססים על ערכות שבבים מדורות קודמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מדברת על הלוחות אם האלו http://ksp.co.il/?list_compare=.23031..23030.

ההבדל ביניהם משמעותי ? אם יש לי מפרט של מחשב מוכן ( שאני משנה בו כמעט את כל הרכיבים ) שיש בו את הלוח אם הזול יותר , ואני צריכה להוסיף 60 שח כדי לקבל את היקר יותר, כדאי לי?

המאיץ הגרפי בלוחות האלו זהה? למקרה שהכרטיס מסך שלי הנפרד שאקנה , יתקלקל ואאלץ להסתפק בכרטיס הזה לבינתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אם הבחירה היא בין לוח אם מדגם ה H97-HD3 לאחד מדגם ה H97-D3H וההפרש בינהם הוא רק 20 ש"ח (לפי הקישור הנ"ל), אז ה H97-D3H בהחלט עדיף מכיוון שיש לו גם ממשקי M.2 ו SATA Express וגם כרטיס קול מובנה קצת יותר טוב. אם ההפרש הוא 60 ש"ח, אני הייתי כנראה עדיין הייתי מעדיף את ה H97-D3H רק בשביל האפשרות שבעתיד יהיה אפשר להתקין בו כונן בעל חיבור M.2 או SATA Express, אבל אם עבורך המחיר הוא שיקול (ו-60 ש"ח הם יותר מ 10% תוספת למחיר הלוח) ואת יודעת שלא יהיה לך צורך בכונן בעל חיבור כזה, אפשר להסתפק ב H97-HD3.

2. בנוגע לשינוי התדר הבסיס של הלוח - אני רואה שבחוברת של הלוח H97-D3H יש אפשרות כזו (עמוד 37), ואילו בחוברת של ה H97-HD3 מצויין שאפשרות זו קיימת רק עבור הלוח Z97-HD3 (עמוד 19). מכיוון ששני הלוחות הנ"ל חולקים חוברת עם גירסת ה Z97 של אותו הלוח, יכול להיות שהאפשרות לשנות את תדר הבסיס בלוח H97-D3H לא אפשרית והיא שייכת רק ללוח Z97-D3H למרות שזה לא מצויין בחוברת מפורשות, בניגוד למה שכתוב בחוברת של ה H97-HD3. בכל מקרה, זו לא ממש הדרך הנכונה והמומלצת לבצע .

3. בנוגע ל"כרטיס המסך המובנה":

א. בלוחות אם כיום אין "מאיץ גרפי" - הליבות הגרפיות למעשה נמצאות על המעבד, כאשר לוח האם מספק רק את היציאות הגרפיות הפיזיות (למעשה הלוח גם קובע מהו נפח הזיכרון שניתן להקצות כזיכרון גרפי).

ב. באופן כללי, הליבה הגרפית המובנית במעבדים מודרניים היא סבירה ביותר והיא מספיקה לרוב השימושים כמו עבודה משרדית, גלישה באינטרנט, צפייה בסרטים (בד"כ אפילו באיכות גבוהה) וכנראה גם למשחקים קלים. כאשר מדובר על משחקים "רציניים" יותר, בד"כ הליבה הגרפית המובנית במעבד לא מסוגלת להתחרות בביצועים של נפרדים. לכן אם המחשב לא מיועד למשחקים, סביר להניח שבהחלט אפשר יהיה לוותר על קניית כרטיס מסך נפרד ולהסתפק בליבה הגרפית המובנית במעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדאי להסתפק בלוח אם H ,ולקחת z רק אם אני הולכת על oc? או שלא כדאי מבחינת חיבורים שיש ל-z לטכנולוגיה החדשה בעתיד הקרוב

ולא הרחוק ממש, כמו כרטיס מסך מתקדם שיצא בעתיד או כונני SDD חדישים וכדומה.

המאיץ הגרפי שמובנה בלוח האם Z יותר טוב מ- H97? מ- H81 זה כבר ברור שכן ,לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. בנוגע ללוחות אם ולערכות השבבים:

א. בהרבה מקרים ניתן למצוא לוחות אם דיי זהים מאותו היצרן, כאשר אחד מבוסס על ערכת השבבים Hx7 והשני מבוסס על ערכת השבבים Zx7 (הכוונה היא ל H87 ו Z87 או ל H97 ו Z97), כאשר הלוח המבוסס על ערכת השבבים Zx7 בד"כ יהיה יקר יותר. לדוגמא - GA-H87-HD3 ו GA-Z87-HD או GA-H97-D3H ו GA-Z97-D3H (ההבדל הוא רק בין H ו-Z).

ב. ערכות השבבים ממשפחת Hx7 דיי זהות לאלו ממשפחת ה Zx7, כאשר ההבדלים העיקריים הם בכך שערכת שבבים ממשפחת Zx7 נועדה במקור לביצוע המהרה, וכן היא מאפשרת חלוקה של 16 ערוצי ה PCI Express הנובעים מהמעבד, כך שיהיה אשר לבנות מערך כרטיסי מסך העובד ב X8/X8 (זו התצורה היחידה מתאימה למערך כרטיסי מסך מסוג SLI בלוחות ביתיים רגילים) או X8/X4/X4 (תצורה המתאימה גם למערך כרטיסי מסך מסוג CrossFire, אבל זו תהיה טעות להפעיל מערך כרטיסי מסך ב X4). אם אין צורך בהמהרה או במערך כרטיסי מסך, סביר להניח שהלוח המתאים ביותר יהיה בעל ערכת השבבים Hx7 ולא Zx7.

ג. העובדה שערכת השבבים Zx7 מתאימה להמהרה לא בהכרח אומרת שכל לוח המבוסס על ערכת שבבים מסדרה זו מתאים להמהרה - זה מאד תלוי בדגם הלוח עצמו.

ד. אם משווים לוחות אם המבוססים על ערכת השבבים Zx7 לעומת כאלו המבוססים על ערכת השבבים Hx7 (הכוונה לא רק להבדל של אות אחת בשם הדגם כמו בא'), סביר להניח הלוחות המבוססים על ערכת השבבים Zx7 יהיו איכותיים יותר ועשירים יותר בתכונות, שכן הם יקרים יותר ונועדו לעבודה "קשה" יותר (כמו המהרה או הפעלת מערך כרטיסי מסך).

ה. בדומה - בד"כ ניתן למצוא דגם כמעט זהה של אותו לוח אם, כאשר אחד מבוסס על ערכת שבבים מסדרה 8 (H87 ו Z87) והשני על ערכת שבבים מסדרה 9 (H97 ו Z97), כאשר הלוח המבוסס על ערכת השבבים מסדרה 9 בד"כ יהיה יקר יותר. לדוגמא - GA-H87-HD3 ו GA-H97-HD3 או GA-Z87-HD3 ו GA-Z97-HD3 (ההבדל הוא רק בין 8 ו-9).

ו. ההבדלים בין ערכות השבבים מסדרה 8 וערכות השבבים מסדרה 9 הוא בכך שערכות השבבים מסדרה 9 אמורות לתמוך במעבדי הדור החמישי מסדרת ה i של אינטל (מעבדי ה Broadwell) וכן יש אפשרות לממש בלוחות המבוססים עליהן חיבורים מסוג M.2 ו SATA Express. חוץ מזה ערכות השבבים דיי זהות. לכן אם אין צורך בתמיכה במעבדי הדור החמישי (וסביר להניח שמי שקונה מעבד היום לא יחליף אותו בשנים הקרובות) או בחיבורי M.2 ו SATA Express (שגם כך אין הרבה כונני המתאימים להם, ואלו שכן קיימים הם דיי יקרים), אז בהחלט אפשר להסתפק בלוח המבוסס על ערכת שבבים מסדרה 8 ולא על אחד המבוסס על ערכת שבבים מסדרה 9.

ז. מכיוון שסדרה 8 נחשבת דיי ותיקה וערכות השבבים H87 ו Z87 דיי הוחלפו בערכות השבבים H97 ו Z97 (בהתאמה) מסדרה 9, אפשר למצוא לוחות המבוססים על ערכות השבבים מסדרה 8 יחסית בזול.

ח. יש לציין שכל לוחות האם יציגו ביצועים דיי זהים - בין אם הם מבוססים על ערכת שבבים מסדרה 8 (H81, B85, H87 ו Z87) או על ערכת שבבים מסדרה 9 (H97 ו Z97). ההבדלים בין הלוחות הוא רק מבחינת התכונות ("פיצ'רים") שהם מציעים.

ט. את כל האמור לעיל יש לבדוק בהקשר של דגמי לוחות מסויימים - בהחלט ייתכן שיש המבוסס על ערכת השבבים H87 שיהיה עשיר יותר בתכונות ומתאים יותר למשתמש מאשר המבוסס על ערכת השבבים Z97 או שיהיה המבוסס על ערכת השבבים Z87 שיהיה זול יותר או משתלם יותר מאשר אחד המבוסס על ערכת השבבים H97 או אפילו Z97.

2. אני לא חושב שממשק חיבור כרטיס המסך ללוח האם ישתנה בקרוב (הוא ישאר PCI Express), כך שסביר להניח שגם בעוד כמה שנים יהיה אפשר לקנות כרטיס מסך ולהתקינו בלוח שנקנה היום (בדיוק כפי שאפשר לקנות כרטיס מסך היום ולהתקינו בלוח שנקנה לפני 8-10 שנים). מה שכן יכול וכנראה ישתנה הוא גירסת ה PCI Express, אבל זה לא ממש רלוונטי, כי יש תאימות קדימה ואחורה בין הגירסאות, כך שכל כרטיס מסך בעל ממשק PCI Express יעבוד בכל לוח בעל חיבור PCI Express.

3. לא הבנת את מה שכתבתי בסעיף 3 בהודעה הקודמת שלי - אין כיום "מאיץ גרפי" המובנה בלוח האם, אלא יש גרפית המובנית במעבד. זה אומר שביצועי "כרטיס המסך המובנה" לא מושפעים כלל מלוח האם (למעט אולי מבחינת נפח הזיכרון המוקצה עבורו) אלא תלויים אך ורק בדגם המעבד. מה שלוח האם קובע הוא אך ורק את סוגי היציאות הגרפיות (החיבורים בעזרתם ניתן לחבר את המסך למחשב). כמובן שכל זה לא רלוונטי אם נעשה שימוש בכרטיס מסך נפרד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל- smalul

שאפו. באמת כל הכבוד לך, איזה סבלנות יש לך. אתה מהווה דוגמא לאחרים כאן, ואני בטוחה שעזרת להמון אנשים. בכלל העזרה של כל שאר הצוות ראויה להערכה, אבל הסבלנות והזמן שאתה מקדיש לכל אחד בהסברים רבים וכמו שצריך, זה לא דבר של מה בכך.

באחד ההודעות שרשמתי אמרת לי שאשים בקשת עזרה למפרט, ותוכל לעזור באופן יותר ממוקד, כולל תחומי ההתמחות שלך זכרונות ולוחות אם .

אודה לך אם תוכל בזמנך הפנוי לעזור לי בפורם מפרטי מחשב. ההודעה שלי נקראת שם- עזרההה למפרט של מחשב חזק ואיכותי. - רב תכליתי + גרפיקה וגיימינג טוב מאוד פלוס (לא כבד)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...