החלפת דיסק קשיח במחשב נייד ל -ssd והעתקת מחיצת השיחזור המקורית ל-ssd - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החלפת דיסק קשיח במחשב נייד ל -ssd והעתקת מחיצת השיחזור המקורית ל-ssd

ASI89

Recommended Posts

יש ברשותי נייד עם דיסק מכני ועליו יש מערכת הפעלה של חלונות שיושבת במחיצה העיקרית ובנוסף לה ישנה מחיצת שיחזור ניסתרת בנפח של כ 4 טרה .

כדי להימנע מרכישת מערכת הפעלה חדשה , חשבתי להעתיק את מחיצת השיחזור ל החדש

ולאחר התקנתו בנייד לעשות בוט מ ה ואז ללחוץ על f11 על מנת להפעיל את אופציית השיחזור המובנית .

האם לדעתכם זה אמור לעבוד , בהתחשב בעובדה שמלבד שינוי הדיסק , מדובר באותה חומרה ?

הערה : הנפח של הקשיח הוא כמו הנפח של ה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שיש לי מחשב נייד ישן יחסית ובחלקו התחתון יש מדבקה עם מספר ארוך , אולם המדבקה השתפשפה ואני לא מצליח לזהות חלק מהמספרים .

האם כשאני אעשה שיחזור מתוך ה- החדש , אני אצטרך בוודאות להזין את המספר הזה, כחלק מתהליך האקטיבציה ?

האם המספר הזה אינו שמור היכן שהוא על גבי הדיסק הקשיח המקורי (שכרגע הוא עדיין מותקן ועובד בצורה תקינה , אם כי

איטית להחריד ) ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התשובה לשאלתך היא לא אם אתה מתקין ישירות ממחיצת השחזור אין בעיה אתה לא צריך להזין את המספר הסידורי מה שהייתי ממליץ לעשות זה לעשות clone לכל הדיסק ואז לחבר אותו למחשב ולבצע שחזור אם תעתיק רקאת

מחיצת השחזור רוב הסיכויים שזה לא יעבוד

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אסי, לדעתי אתה קצת מסבך את זה יותר ממה שזה באמת.

המלצה מנסיון שלי מלפני חודש עם אחד הלפטופים של המשפחה.

היה על המחשב (לאפטופ תקציבי ויחסית מעאפן של שנקנה בארה"ב) הארד דיסק 500GB עם תפוסה של 186GB, החלפתי ועשיתי לו clone עם ה- bx100 250GB שנתן בתכלס נפח של 230 וקצת GB.

השתמשתי עם תוכנה בשם easeus todo backup. נראה שברוב המדריכים ממליצים על האחות שלה partiton manager שכביכול היא התוכנה למשימה, אבל דווקא איתה לא הצלחתי לשכפל את מחיצת השחזור הנסתרת (כן לצערי ביצעתי clone פעמיים עד שקלטתי את העניין והשתמשתי במה שהמלצתי).

שים לב שאתה מוריד את גרסת free ולא trial של זאת שבתשלום כי זה לא יתן לך לבצע יותר מפעולה אחת (כן גם בסרט הזה הייתי).

אצלך הכוננים באותן גודל, אבל בעקרון לבדוק שיש לך קצת מקום פנוי בכונן הנוכחי.

לבצע ccleaner ו-defrag לפני התהליך ולנקות כמה ג'אנק שאתה יכול, להכנס לתוכנה ולבחור clone, לסמן את כל המחיצות הקיימות, ואת המחיצות בכונן החדש שחיברת ב-usb איכשהו למחשב (ערכת טכנאי/מארז חיצוני), זה יראה לך גם את מחיצת השחזור הנסתרת.

עוד משהו חשוב, זה לגשת ל-disk managment במחשב ולעשות initalize לכונן ולהפוך אותו ל-active (אם הזכרון שלי לא מטעה, והוא בטח כן, צריך גם להפוך את הנפח מunallocated לרגיל בשביל שהתוכנה תוכל לעשות clone לכונן).

נראה לי שמה שכתבתי יעזור לך לעשות clone בלי הסתבכויות מיותרות.

רק להתקין את ה- החדש במחשב ולעלות את המחשב מחדש כאילו שום דבר לא קרה

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה .

העניין הוא שאני חושש ש cloning בלבד תפגע קשות בביצועי ה - החדש .

יש הבדל מהותי בין שיכפול בין דיסק קשיח לדיסק קשיח אחר לבין שיכפול מדיסק קשיח ל - ,

וזאת עקב שיטת העבודה השונה בין המדיות המגנטיות לביו המדיות האלקטרוניות .

אם אני זוכר נכון יש צורך בביצוע פרוצדורה שניקראת ALIGMENT .

ככול הידוע לי, לא ניתן לעשות גם cloning וגם , aligment

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שזה יפגע בביצועים, או שההבדל קטן מדי בשביל כל המאמץ הזה.

אני יכול להגיד שה-crucial עובד נהדר על המחשב שהתקנתי עליו.

שכחתי לציין בהסבר שלי מקודם שלקחתי השראה מהמאמר הבא:http://www.howtogeek.com/97242/how-to-migrate-windows-7-to-a-solid-state-drive/

כתוב שם איך לעשות alignment לפני התהליך ולא נראה לי שתהיה בעיה עם זה.

חוץ מזה, בתוכנה שהמלצתי עליה יש אופציה optimize for ככה שהתוכנה מודעת לתהליך.

אתה תמיד יכול לפרמט ולהתחיל מאפס, אבל זה יגזול לך בכיף יום+ בניגוד ל-clone שלקח לי כולל הכל 3-4 שעות ל-defrag, ניקוי והתהליך עצמו.

אני גם לא בטוח שהרעיון של להעתיק רק את מחיצת השחזור יפעל לך כמו שצריך. לשיקולך ובהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע לגביי כל מגוון ה ססד שקיימים בשוק, אבל ה ססד של חברת

crucial

עושים טרים באופן אוטומטי בעצמם ללא כל קשר למערכת ההפעלה המותקנת .

כאשר ה ססד נימצא במצב של

idel

כלומר במצב ,שבו לא מתקיימת פעילות משמעותית על הדיסק ,

ניכנסת לפעולה פקודת הטרים שמוטמעת ב ססד ברמת ה -

firmware .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול מאוד להיות שזה המצב. כשקראתי על זה קצת בעבר לא הצלחתי להגיע למסקנה חד-משמעית לגבי זה - האם זה זהה לTRIM של מערכת ההפעלה או שזה שונה, והאם יש יתרון כלשהו לאחד על השני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...