שאלה לגבי חריצים לא תקינים - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לגבי חריצים לא תקינים

Guy950

Recommended Posts

היי,

לחבר שלי יש לוח אם msi X58 pro-E משולב יחד עם המעבד I7 920 הוותיק.

אני לא בטוח מה קרה בדיוק אבל לפני כמה חודשים הוא התחיל לחוות מסכים כחולים בקצב היסטרי וכשהצלחתי לראות את הקודים על המסך הבנתי שמדובר בכונן הקשיח שלו והוא שידרג לSSD חדש וקשיח חדש והמסכים הכחולים נעלמו כליל.

בדרך התגלה ששניים מחריצי הזיכרון שלו נשרפו, כנראה מקצר, והם פשוט לא עובדים. אם שמים בהם סטיקים אז לא קורה כלום, המחשב פשוט לא קורא אותם.

עכשיו לכבוד הוא רוצה לשדרג את הזיכרון, ולא מוכרים יותר שלשות, אז אמרתי לו להעיף את הזיכרון שלו ולקנות שלושה סטיקים של 4GB ככה שיהיה לו 12GB וזה מעל ומעבר לשימושים שלו.

כמובן שהוא לא הקשיב לי והלך וקנה 2 חבילות של של 2x4GB, כי נשארו לו ארבעה חריצים שעובדים.

אז הנה השאלה - שמתי לו בינתיים רק שלושה סטיקים, כלומר סט, והרצתי את המחשב. הכל יציב וחלק ויש 12GB ראם.

אני לא רוצה לשים את הסטיק הרביעי לבדו מבלי שאדע קודם - האם הסטיק הבודד, במקרה הזה, עלול לעשות בעיות? האם זה עושה בעיות יציבות כשיש סטיק בודד במערכת שעובדת על שלשות?

אשמח לשמוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. באתר הלוח X58 PRO-E של MSI (קישור) ניתן למצוא את חוברת הלוח, ובה מתוארות כל תצורות הזיכרון הרשמיות הנתמכות (ראה עמודים 2-7 ו 2-8 בחוברת). כאשר מדובר ב-4 מודולי זיכרון, אני מבין שצריך להתקין שלושה בחריצי ההרחבה לזיכרון השחורים ואת מודול הזיכרון הרביעי בחריץ ההרחבה הכחול הקרוב ביותר למעבד.

2. בנוגע לחריצי ההרחבה הלא תקינים:

א. אם לא התקנת את הזיכרון בתצורה המומלצת ע"י ייתכן שזו הסיבה שבגללה אתה חושב שחלק מחריצי ההרחבה לזיכרון אינם תקינים.

ב. אפשרות אחרת היא שהתקנת מודולי שעובדים במתחים שונים או שיש בינהם בעיית תאימות, וזה מה שוגורם לך לחשוב שחלק מחריצי ההרחבה לזיכרון אינם תקינים.

ג. ייתכן שיש צורך בעדכון הביוס של לוח האם בכדי לפתור בעיות עם הזיכרון (וודא כי גירסת הביוס מעודכנת לעירסה האחרונה, ואם לא - תעדכן).

ד. חריצי הרחבה שאינם עובדים למרות שמודולי הזיכרון שמותקנים בהם תקינים בד"כ מעידים על בעיה בלוח האם, אבל יש גם אפשרות שמדובר בבעיה במעבד, שכן בקר הזיכרון נמצא עליו.

3. תמיד מומלץ לבדוק את הזיכרון עם תוכנה כמו +memtest86 בכדי לוודא שהוא לא מייצר שגיאות.

4. רק שיהיה ברור - העובדה שהלוח מסוגל לעבוד ב-3 ערוצים לא אומרת שהוא לא מסוגל לעבוד גם ב-2 ערוצים או בערוץ בודד ולא אמורות להיות שום בעיות יציבות בתצורות כאלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...