מבקש עזרה\המלצה על מחשב ומסך לעריכת תמונות - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקש עזרה\המלצה על מחשב ומסך לעריכת תמונות

maorb

Recommended Posts

שלום רב,

מקווה מאד שאוכל לקבל תשובות לשאלות שלי כאן.

ברשותי היום מחשב לא רע שקניתי בארה"ב לפני כ 5 שנים. המפרט שלו בגדול הינו:

Studio XPS 8100, Intel i7-860 processor(8MB Cache, 2.80GHz)

[TABLE=width: 558]

[TR]

[TD]8GB SDRAM at 1333MHz-4x2GB[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

nVidia GTS240 1024MB GDDR3

1TB Serial ATA 2 Hard Drive 7200 RPM

בנוסף ישנו מסך לא רע : Dell 22 Inch 2209WA Flat

ו 128GB שהוספתי לא מזמן בעיקר לעריכת התמונות.

למה להחליף? המחשב בזמן האחרון מאותת לי שזמנו הגיע...בעיות עם ההארד דיסק וגם עם הכרטיס מסך.

אשמח מאד לקבל המלצות למחשב שיהיה חזק משמעותית ממה שיש לי היום. המטרה היא עריכת (lightroom ו photoshop).

אשמח מאד גם לקבל המלצה למסך.

בתודה מראש,

מאור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי. אנסה לפרט עפ"י השאלון:

1. תקציב עד 10000 שקלים למחשב כולל מסך. ניתן טיפה לחרוג למעלה אף שאני מבין שאפשר בהרבה פחות.

2. שימוש-עיבוד תמונות, קבצי raw גדולים, מספר אפליקציות לעיבוד תמונה פתוחים בו זמנית-lightroom, photoshop ועוד.

3. יש לי מקלדת ועכבר, כוננים חיצוניים לגיבוי וגם 128 שרכשתי לא מזמן.

4. זיכרון-לפחות 16G.

4. לא מחפש משהו רועש כמובן.

5. לא מתכנן .

6. מערכת הפעלה-אפשר לכלול אך אני יכול גם להתקין לבד.

7. מסך-מאד מאד חשוב. מוכן להשקיע במסך איכותי לעריכת תמונות.

7. חשוב-כיום יש לי מחשב שציינתי את המפרט שלו בהודעה הראשונה שלי. ייתכן ואני חי באשליות ולא אוכל לקבל מחשב חזק בהרבה אבל מצד שני יש לי אותו כבר 5 שנים...

מקווה שנתתי מספיק נתונים.

תודה,

מאור

- - - תגובה אוחדה: - - -

עוד נתונים-מסך אחד יספיק לי. חשבתי על משהו באזור ה 27" אבל אני פתוח להצעות.

ארצה גם עכבר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברים יקרים-במידה ולא הייתי מספיק ברור-אני מעוניין לקבל הצעה רצינית מכיוון שאני רוצה לקנות מחשב חדש -ורצוי כמה שיותר מהר.

תודה מראש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה.

המחשב הנוכחי אכן מחשב חזק אבל, לפחות כך חשבתי, קצת ישן.

כמו כן אני לא יודע האם הוא מותאם לעריכת והאם אוכל לקנות משהו משמעותית טוב יותר.

וכאילו הוא ידע שאני מתכנן לקנות מחשב חדש-היום בבוקר יש לי 6 ביפים שאני מנסה לאתחל אותו...הוא לא עובד.

אני לא אקנה מחשב חדש אם הוא לא יהיה משמעותית מהיר יותר ממה שיש לי בעריכת -זה מה שאני מנסה בעצם להבין...האם כדאי לקנות מחשב חדש-ואז אשמח לקבל הצעה-ואם לא-אשדרג את הקיים.

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עיבוד תמונות מקצועי אפילו אינו דורש מעבר למפרט הנוכחי שלך.

אולי כ.מ טוב יותר לטובת (בלבד!) עשוי להועיל.

אני מניח שאתה לא יודע למה זה וגם זה בכלל לא קריטי אז אפשר לוותר.

בקיצור אפשר לומר על המפרט הנוכחי שהוא אפילו מוגזם בשביל הדרישות שלך לכן אני לא רואה שום סיבה לרכוש מחשב חדש שלא יועיל בכלום ..

תשים את המערכת על גבי כונן ויהיה לך מטוס. אין סיבה לרכוש מחשב אם אילו הצרכים שלך . רד מזה . . .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממש מודה לך על העזרה. אוקי. ההחלטה התקבלה שלא לשדרג.

נשאלת השאלה האם החלפה של כרטיס הוידאו נאמר ל GTX760 והחלפת המסך הקיים למסך משופר יותר היא רעיון טוב או שגם כאן לא יהיה שינוי רציני ממה שיש לי כיום.

שוב-תודה רבה לך!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אשמח לפרט.

עובד עם קבצי RAW גדולים של ניקון D610. עיבוד תחילה בלייטרום-למעשה רוב העבודה מתבצעת שם, אבל בהחלט עבודה גם בפוטושופ. לא דברים מטורפים אבל בהחלט עובד שם. עובד עם עוד תוכנות כמו NIK.

המקום העיקרי בו אני מרגיש צוואר בקבוק זה בפוטושופ-בעיקר עם עבודה עם פילטרים.

אני לא צלם מקצועי אבל הצילום בהחלט חשוב לי. עבודות שלי מתפרסמות והצילום תופס מקום יותר ויותר מרכזי אצלי. מכיוון שהמחשב התחיל לעשות בעיות חשבתי שזה זמן טוב לשדרג.

מאד ייתכן שמה שאני צריך זה רק מסך טוב יותר + כרטיס. אני מניח שזה מה שאני מנסה להבין...מה אני באמת צריך.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לך.

כן...אני מניח שבאיזה שהוא מקום קיויתי שיאמרו לי שאם אשדרג ההבדל יהיה בין שמים לארץ אבל זה כנראה לא העניין כאן.

אני אבדוק שינוי נקודתי על מנת לשפר נקודות תורפה.

ואם תמצא את הצלם-נהדר.

חג שמח!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע נראה לי שהאיטיות בפוטושופ נובעת מהמעבד.

כנראה שאתה עושה שישמוש בפילטרים 'כבדים' שבדרך כלל מנצלים את הליבה הגרפית של הכרטיס מסך (GPU) שבמקרה הזה אין לך - .

לכן גם אם תשדרג מעבד זה יישפר אבל אם תוסיף כרטיס מסך, סביר שזה יקצר משמעותית את זמני הרינדור של האפקטים הללו

(בתנאי שאני צודק ובאמת מדובר באפקטים הדורשים )

בכל אופן 760 לא מתאים לCUDA באופן רשמי (משום מה) אז אל תקנה אותו למרות שכן ניתן להוסיף אותו לרשימת התמיכה.

יש לך כרטיסים זולים יותר שעושים עבודה טובה כמו 570 אם אני לא טועה

בלי קשר ומסך חדש נשמע לי כמו שדרוג מצויןי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...