תקלה| כ.רשת מאבד IP - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תקלה| כ.רשת מאבד IP

zivgev

Recommended Posts

אהלן,

לאחרונה אני נתקל באיזו תקלה מוזרה.

במחשב מוגדרת כתובת IP קבועה (בשימוש בעבודה).

מעבר לחיבור קווי בעבודה לא מתחבר עם המחשב קווי אלא רק בWIFI.

לעיתים אני מנתק את המחשב מהרשת וכשאני חוזר ומחבר לרשת הקווית בעבודה הIP הקבוע נמחק.

האם מישהו נתקל בזה? תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום,

במקום לשנות ידנית את הכתובת אתה יכול להפעיל script פשוט שיעשה את זה עבורך:

echo x
netsh int ip set address "Local Area Connection" static 192.168.10.101 255.255.255.0 192.168.1.1
netsh int ip set dns "Local Area Connection" static 192.168.1.1
pause

שים לב לשם הממשק שאתה רוצה לשנות, אצלי זה Local Area Connection אצלך זה יכול להיות משהו אחר.

איך לבדוק? תכתוב בשורת ה-Run את ncpa.cpl ולחץ אנטר, ותבדוק מה שם הממשק שאיתו אתה עובד.

שים לב לכתובת IP הראשונה שמוצגת שם, זו כתובת הIP המיועדת שתרצה לשנות במקום עבודתך.

לאחר מכן יש את כתובת ה-Subnet Mask (ה-255.255.255.0),

ולאחר מכן את כתובת ה-Default Gateway (ה-192.168.1.1).

תשנה את הנתונים לפי מה שאתה צריך.

בשורה השנייה נשנה את כתובת שרתי הDNS (אם אתה לא רוצה להתעסק עם זה פשוט מחק את השורה מה-script).

הכתובת היא מה שתבחר (במקרה שלי, 192.168.1.1).

איך להפעיל את ה-script?

פותחים Notepad, מדביקים את הקוד שם, שומרים אותו תחת שם "change_ip_auto.bat" (הסיומת .bat זה חשוב!), ובחלון של השמירה בוחרים ב-All Files.

כאשר רוצים להריץ את זה, תיאלץ להריץ את זה במצב של Administrator... לחצן ימני על הקובץ Run as Administrator... וזה הכל.

* אם אתה רוצה שכל פעם שתלחץ על הקובץ, הוא ישר יריץ אותו במצב של Admin אז תיכנס למאפיינים, לשונית תאימות ותסמן שם וי בסוף.

אתה יכול לשים את הקובץ בשולחן העבודה, ולתת לו אפילו קיצור דרך במקלדת ככה שזה מקצר את התהליך.

ממליץ שתקרא עוד בgoogle על הנושא.

זה לא פתרון לבעיה אבל זו דרך נוחה להתגבר עליה.

בקשר לבעיה עצמה, שווה לבדוק אם המחשב מאפס את ההגדרות של הכרטיס לאחר כיבוי/הדלקה.

מקווה שעזרתי ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך בדיוק זה יותר נוח מ netsetman?

בחיים לא עבדתי עם זה ככה שאני לא יכול לקבוע, רק שמעתי על זה..

בכללי זה נראה לי יותר נוח כי אתה לא צריך לכתוב את אותה הכתובת over and over, פשוט לוחץ על קובץ מסוים וזה קורה..

עובד קשה פעם אחת..

בכל מקרה יכול להיות שאתה צודק, וזה באמת יותר נוח ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז במקום לזרוק עצות חסרות אחריות על ימין ועל שמאל בפורום תתחיל לבדוק את מה שאתה כותב.

איפה קבעתי שזה יותר נוח?

הצעתי רעיון לפתרון

הבחור יכול להשתמש בשיטה שהכי טובה בשבילו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...