התלבטות בין קניית מחשב נייד או נייח. - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות בין קניית מחשב נייד או נייח.

raviv1989

Recommended Posts

אהלן, אני סטודנט להנדסה בשנה הראשונה בשנקר. חוזר הביתה כל יום.

אני צריך מחשב חדש ללימודים ומתלבט בין לנייח, בתכלס ממה שאני מבין עד עכשיו מהלך הרוח כמעט ואין שימוש בנייד בלימודים. ישנה אופציה לקנות ולחבר למסך חיצוני אבל אני לא יודע עד כמה זה פרקטי, כי כנראה 90 אחוז מהזמן אני משתמש במחשב בבית.

רציתי לשמוע דעות נוספות, אולי מסטודנטים שעשו תואר בהנדסה האם יש שימוש למחשב שמצדיק רכישה ומה כדאי לרכוש.

תודה רבה לעוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל אין מקום להשוות בין נייח לנייד בשום צורה. .

תמיד ולא משנה איך, יהיה יעיל יותר כי אף אחד לא מתאמץ ומשקיע כספים לצמצם ממדים ולדחוס חלקים .

לכן מחשב נייח הוא אופציה מצוינת למי שמחפש ביצועים מקסימליים או למי שמחפש לחסוך כסף.

בגלל שאתה סטודנט אז אני מאמין שעניין הכסף הוא כן חשוב אבל לא כלכך ברור מה הם הביצועים שאתה דורש מהמחשב ומה הוא הסכום שאתה מתכונן להשקיע.

יחד עם זאת חברה שלי לומדת תקשורת חזותית ולה דווקא כן יוצא להשתמש בנייד בזמן הלימודים אף על פי שמדובר רק על פעם פעמיים בשבוע.

בנוסף לזאת היא הרבה אצלי כך שזה נוח לה שהיא יכולה להביא עמה את המחשב ולעבוד כאן במחשב שלה (לא שחסרים לה פה כלים אחרים חלילה ;] )

לסיכום אין כמו מחשב נייח אך אולי לסטודנט שבאמת עובד עם המחשב יהיה עדיף .

אני מאמין שמה שיטה את הכף הוא רמת הביצועים הנדרשת וסכום ההשקעה לטובת זה.

בקיצור מלא טופס =]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל אין מקום להשוות בין נייח לנייד בשום צורה. .

תמיד ולא משנה איך, נייד יהיה יעיל יותר כי אף אחד לא מתאמץ ומשקיע כספים לצמצם ממדים ולדחוס חלקים .

לכן מחשב נייח הוא אופציה מצוינת למי שמחפש ביצועים מקסימליים או למי שמחפש לחסוך כסף.

בגלל שאתה סטודנט אז אני מאמין שעניין הכסף הוא כן חשוב אבל לא כלכך ברור מה הם הביצועים שאתה דורש מהמחשב ומה הוא הסכום שאתה מתכונן להשקיע.

יחד עם זאת חברה שלי לומדת תקשורת חזותית ולה דווקא כן יוצא להשתמש בנייד בזמן הלימודים אף על פי שמדובר רק על פעם פעמיים בשבוע.

בנוסף לזאת היא הרבה אצלי כך שזה נוח לה שהיא יכולה להביא עמה את המחשב ולעבוד כאן במחשב שלה (לא שחסרים לה פה כלים אחרים חלילה ;] )

לסיכום אין כמו מחשב נייח אך אולי לסטודנט שבאמת עובד עם המחשב יהיה עדיף נייד.

אני מאמין שמה שיטה את הכף הוא רמת הביצועים הנדרשת וסכום ההשקעה לטובת זה.

בקיצור מלא טופס =]

כבר מילאתי טופס ובו המליצו לי על המפרט הבא, שאין ספק שהוא נראה מפרט מצוין.

מעבד:

Intel Core i3 4160 3.6Ghz LGA1150 Tray

כמות: 1 - מחיר: ₪598

קירור למעבד:

בקניית מחשב חדש בלבד - Arctic Cooling Alpine 11 Rev. 2

כמות: 1 - מחיר: ₪44

לוח אם:

Gigabyte GA-H81M-HD3 Front USB3

כמות: 1 - מחיר: ₪289

מארז:

Nanoxia Deep Silence 4 Black

כמות: 1 - מחיר: ₪444

ספק כוח:

FSP RAIDER 450W 80Plus Silver 36A @ 12V A.PFC

כמות: 1 - מחיר: ₪300

זיכרון:

בקניית מחשב חדש בלבד - Hynix DDR3 8GB 1600

כמות: 1 - מחיר: ₪349

קשיח למחשב שולחני:

Seagate Barracuda 7200.14 1TB SATA3

כמות: 1 - מחיר: ₪292

קשיח למחשב שולחני:

Crucial SSD 128G MX100 MLC SATA3

כמות: 1 - מחיר: ₪367

כונן אופטי:

LG DVDRW X24 SATA

כמות: 1 - מחיר: ₪109

השימושים שלי באמת בסיסיים, בסך הכל אינטרנט וסרטים דרך הטלוויזיה. השאלה שלי אם להשקיע במחשב כזה או לקנות .

מהניסיון הקצר שלי הרבה יותר נוח ללמוד ולעבוד על מחשב נייח ובגלל זה גם ביקשתי המלצה לנייח.

האם המחשב הנייח שהוצע לי כדאי לי מבחינת מחיר או שעדיף לקנות איזה נייח ב2000 ש"ח? או בכלל נייד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אתחיל מהסוף, לשימושים שלך שלא דורשים ביצועים גבוהים אני הייתי בוחר לעצמי כדי שתוכל להתנייד איתו כמובן...

אתה באזור הנכון מבחינה תקציבית עבור שלא רחוק בהרבה מהמפרט הזה.

בשביל זה רציתי שתמלא טופס כדי שנדע בדיוק מה השימושים וכמה אתה מתכוון להשקיע (זה בערך מה שלמדדתי מהמפרט שנתת פה)

אך יחד עם זאת יש מה לשפר פה.

אם אתה לא מתכוון לשחק תוריד לספק זול יותר

אם אתה לא מתכוון לאחסן בכמויות אלה לצפות ולמחוק תוכל לוותר שם על הכונן הקשיח hdd ואת ההפרש הזה תנצל לטובת מעבד טוב יותרלמען 'ביטוח עתידי' כדי שהוא יחזיק מעמד לזמן ארוך יותר. בקיצור הייתי משדרג שם ל i5

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היתרון העיקרי של בלימודים הוא בשיעורים שבהם אפשר להשתמש במחשב בכיתה ויש לכך יתרון. השיעורים האלה הם לא רבים וסהכ אפשר להסתדר די יפה עם מחברת והדפסה של מצגות וכולי... גם כיום בתואר השני, כאשר אני מביא ללימודים, השימוש העיקרי שלי בו הוא לגלוש ולעשות דברים שלא קשורים לשיעור עצמו.

בקיצר, אפשר להסתדר טוב מאוד ברוב המקרים בלי נייח. בשנקר לא חסרים מחשבים שמפוזרים בכל מני מקומות ואפשר להסתדר שצריך. כמובן שישנם מקרי קיצון שבהם מהווה יתרון. עם זאת, צריך להסחב איתו כל הזמן וגם אם הוא קטן, זה מכביד.

השורה התחתונה - אם בא לך על נייח, לך על זה. כך גם תהיה לך אפשרות הרחבה בעתיד לכרטיס מסך חזק וכולי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היתרון העיקרי של נייד בלימודים הוא בשיעורים שבהם אפשר להשתמש במחשב בכיתה ויש לכך יתרון. השיעורים האלה הם לא רבים וסהכ אפשר להסתדר די יפה עם מחברת והדפסה של מצגות וכולי... גם כיום בתואר השני, כאשר אני מביא נייד ללימודים, השימוש העיקרי שלי בו הוא לגלוש ולעשות דברים שלא קשורים לשיעור עצמו.

בקיצר, אפשר להסתדר טוב מאוד ברוב המקרים בלי נייח. בשנקר לא חסרים מחשבים שמפוזרים בכל מני מקומות ואפשר להסתדר שצריך. כמובן שישנם מקרי קיצון שבהם נייד מהווה יתרון. עם זאת, צריך להסחב איתו כל הזמן וגם אם הוא קטן, זה מכביד.

השורה התחתונה - אם בא לך על נייח, לך על זה. כך גם תהיה לך אפשרות הרחבה בעתיד לכרטיס מסך חזק וכולי.

תודה על הייעוץ.

מסך גדול מבחינתי הוא must ובכל מקרה אשתמש בו במהלך התואר, אני לא רוצה לשבת כל היום על מסך שהוא מקסימום 15 אינץ', זה לא בריא לעיניים.

ישנם כמה אופציות:

1) מחשב נייח

2) מחשב נייד+ מסך חיצוני (אופציה שאני פחות אוהב כי סביר להניח שהמחשב הנייד כל היום יהיה מחובר למסך. )

3) קניית מחשב נייח ובמקרה הצורך אקנה גם נייד

אני 90 אחוז סגור על קניית נייח אבל מתלבט אם להשקיע בו סכום שקרוב ל3 אלף או להסתפק במחשב של 1800-2000 ש"ח.

- - - תגובה אוחדה: - - -

אני אתחיל מהסוף, לשימושים שלך שלא דורשים ביצועים גבוהים אני הייתי בוחר לעצמי כדי שתוכל להתנייד איתו כמובן...

אתה באזור הנכון מבחינה תקציבית עבור שלא רחוק בהרבה מהמפרט הזה.

בשביל זה רציתי שתמלא טופס כדי שנדע בדיוק מה השימושים וכמה אתה מתכוון להשקיע (זה בערך מה שלמדדתי מהמפרט שנתת פה)

אך יחד עם זאת יש מה לשפר פה.

אם אתה לא מתכוון לשחק תוריד לספק זול יותר

אם אתה לא מתכוון לאחסן בכמויות אלה לצפות ולמחוק תוכל לוותר שם על הכונן הקשיח hdd ואת ההפרש הזה תנצל לטובת מעבד טוב יותרלמען 'ביטוח עתידי' כדי שהוא יחזיק מעמד לזמן ארוך יותר. בקיצור הייתי משדרג שם ל i5

מסכים איתך, אבל בטווח הארוך אני לא יודע אם אני ישתמש במחשב הזה אחרי התואר.

אני בכלל חשבתי על לרדת למעבד g3250 .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוכל לקנות מחשב (נייח) סביר לחלוטין גם ב 2500, כולל ציוד היקפי.

כן, ישנה גם האפשרות של לקנות ולחבר למסך. זוהי אפשרות סבירה לחלוטין (אני עובד ככה בעבודה). מן הסתם מחשב כזה יהיה איטי יותר מנייד מקביל... מצד שני אין ניידות. זוהי החלטה שאתה צריך לקחת. אין פה תשובה חד משמעית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל בהחלט ניתן לתת לו הצעות ייעול כמו למשל להשתמש בchromecast לצורך החיבור למסך המסורבל וכך הוא יהיה חופשי לעשות עם המחשב מה שהוא רוצה ותהיה לו פינת עבודה שמתחברת למחשב בלי חוטים בקלות.

לצרכים שלו אין הבדל בביצועים, משחב נייד I3מעפן באלפיים מאה יחד עם כונן ייתן לו תוצאות מצוינות.

נשאר לו רק לבחור אם באמת יש לו צורך בנייד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...