החלפת Asus P7P55D ישן בלוח דומה - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החלפת Asus P7P55D ישן בלוח דומה

ha

Recommended Posts

יש לי מחשב עם לוח אם Asus P7P55D ועם i5 מואץ (2.4 ל 3.7) שעובד אצלי 24/7. בשנה האחרונה הוא עשה מספר בעיות בזמן עלייה (במיוחד לאחר הפסקות חשמל) בצורה של קפיאה בזמן הדלקה (מדליקים אותו ונורת הדיסק דולקת רצוף בזמן שלא יוצא סיגנל וודאו) שנפתרו ע"י מספר נסיונות הדלקה עד שהוא עלה. אתמול החלטתי להחליף את אחד מהמאוורים במארז ולאחר מכן המחשב נתקע בזמן שהוא מציג את מאפייני לוח האם כך שאני מניח שיש צורך להחליף אותו.

הייתי שמח להמלצה ללוח אם חדש

-המעבד הוא i5 בתושבת LGA1156 של 2.4 ג'יגה שמואץ אצלי ל 3.7.

-הזכרונות הם שני סטיקים של 4 של קרוסאייר מדגם CMX8GX3M2B1600C9 ועוד שני סטיקים של 2 של מדגם AX3U1600GB2G9-AG. סה"כ 12 ג'יגה.

-המערכת כוללת 4 דיסקים קשיחים, 2 דיסקי (רק אחד בשימוש), צורב ומחסנית לדיסק SATA נשלף.

אני מחפש לוח עם המאפיינים הבאים (לפי חשיבות):

-מעוניין להמשיך להשתמש במעבד ובזכרונות הקיימים אם אפשרי.

-יציב ומאפשר האצה (אשמח להגיע ל 4 ג'יגה עם הקירור אוויר שיש לי).

-6 (לפחות אך עדיף 7) ערוצי SATA

-לפחות שני ערוצי SATA במהירות של 6GB לשנייה.

-RAID

-לפחות PCI Express 2.0 אחד.

-USB3.

-רצוי חיבורים ל 4 מאווררי המארז (יש לי אנטק P182 ישן...)

אם מישהו ימצא משהו שהחמצתי בדרישות אשמח אם יצן זאת אבל בגדול הדרישות מהמחשב הן עוצמת עיבוד גבוה (להמרת ווידאו למשל) ולא למשחקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

1. לדעתי קודם כל עליך לוודא שהבעיות אכן נגרמות מלוח האם - נסה להפעיל אותו עם מינימום רכיבים (מעבד, קירור למעבד, מודול זיכרון אחד וכרטיס מסך - את כל שאר הרכיבים תנתק, כולל רכיבים שמחוברים ליציאות ה USB וכד') וכמובן - תבטל את ההמהרה. בנוסף תסתכל פיזית על לוח האם ותראה האם אתה מזהה נזק כלשהו (קבל מפוצץ, מעגל שרוף או משהו דומה). כמו כן אני חושב שכדאי שתריץ בדיקה לזיכרון שלך עם +memtest86 בכדי לוודא שהוא תקין וכן בדיקות תקינות לדיסקים הקשיחים שלך בעזרת התוכנות המתאימות של היצרנים שלהם, וזאת לאור העובדה שכתבת שתהליך האתחול נתקע בזמן הגישה לדיסק הקשיח.

קח בחשבון שקיימת האפשרות שהבעיה היא בכלל במעבד - אחרי הכל המהרת אותו ביותר מ 50% במשך תקופה ארוכה, דבר שסביר להניח שלווה בהגדלת המתח למעבד.

אפשרות אחרת היא שהבעיות שלך נגרמות בגלל ספק הכח - כאשר אתה מבצע המהרה, ובמיוחד המהרה יחסית כבדה, אתה צריך לדאוג שהמתח למערכת יהיה יציב. במידה וספק הכח שלך כבר לא מספק מתח יציב מספיק, יכול להיות שההמהרה שלך פשוט לא יציבה וזה הגורם לבעיות.

2. במידה והבעיות אכן נגרמות בגלל לוח אם לא תקין, אז מדובר פה בעניין בעייתי. אני חושב שתתקשה למצוא לוח אם מתאים חדש פשוט כי מדובר בתושבת דיי ישנה שכבר מזמן לא מיוצרים עבורה מעבדים או לוחות אם (אתה מדבר על הדור הראשון של מעבדי ה Core i, כאשר אנחנו נמצאים בדור הרביעי ובקרוב יצא גם הדור החמישי). גם אם תצליח למצוא לוח אם חדש בחנות כלשהי, סביר להניח שמחירו יהיה גבוה, כך שממש לא ישתלם לך לקנות אותו.

במידה ולא תצליח למצוא לוח אם חדש במחיר מתאים, אני חושב שהאפשרויות שלך הן:

א. למכור את המעבד הנוכחי ולקנות לוח ומעבד מודרניים חדשים. הבעיה היא שכאן דרושה השקעה כספית, במיוחד אם אתה מעוניין בלוח ומעבד לצורכי המהרה.

ב. לקנות לוח ומעבד משומשים, אולי כאלו מהדור השני או השלישי (תושבת 1155). זה לא פיתרון אידאלי, אבל אולי זה יהיה יותר זול מאשר לקנות לוח ומעבד חדשים לחלוטין.

ג. לחפש לוח אם מתאים משומש.

בכל מקרה אני ממליץ שלא לקנות לוח או/ו מעבד משומשים המיועדים להמהרה - סביר להניח שהם עברו המהרה ולכן תוחלת החיים שלהם התקצרה, כך שלא בטוח עד כמה ישתלם לך לקנות אותם.

3. כמה דברים בנוגע ללוח אם לתושבת 1156 והדרישות שלך:

א. ערכות השבבים המתאימות לתושבת 1156 הן H55, P55 ו H57 (השוואה בין ערכות השבבים הנ"ל).

ב. כל ערכות השבבים האלו נותנות עד 6 חיבורי SATA2, ולכן אם אתה מענויין בלוח בעל תושבת 1156 עם חיבורי SATA3, אתה צריך לוח שבו יש בקר צד שלישי. הבעיה - לוחות כאלו בד"כ יותר יקרים מלוחות "סטנדרטיים", ולאור העובדה שאתה צריך לוח דיי מיושן סביר להניח שהמחיר של לוח מתאים יהיה גבוה אף יותר.

ג. בדומה לחיבורי ה SATA, ערכות השבבים הנ"ל מספקות עד 14 חיבורי USB 2.0 בלבד, ואין תמיכה בחיבורי USB 3.0. שוב - לוח לתושבת 1156 שתומך ב USB 3.0 הוא לוח שעושה שימוש בבקר צד שלישי, ולכן יהיה יקר יותר.

ד. כל ערכות השבבים האלו מספקות חיבורים מסוג PCI Express 2.0 בלבד, כך שאתה לא יכול לצפות לחיבור PCI Express 3.0 בשום מקרה.

ה. לאור העובדה שאתה צריך לוח אם להמהרה, אתה תצטרך לוח עם כמה שיותר שלבי ייצוב מתח למעבד. לצורך השוואה - בלוח הנוכחי, ה P7P55D (קישור) יש 12+2 שלבי ייצוב מתח (12 שלבי ייצוב מתח למעבד ו-2 שלבי ייצוב מתח לזיכרון).

נראה כי אתה מעוניין בתכונות (פיצ'רים) מודרניים עבור מיושן, דבר שדיי יגביל אותך מבחינת הלוחות שמתאימים לך. אם תוסיף לכך את העובדה שלוח אם לתושבת 1156 הוא דיי נדיר גם כך, אני חושב שתתקשה מאד למצוא מתאים - חדש או משומש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה המושקעת.

פירקתי את לוח האם מהמארז ובדקתי בנפרד כאשר הוא מחובר לספק כח, כרטיס מסך, מקלדת וסטיק זיכרון אחד. הבעייה ממשיכה להופיע, החלפתי סטיק זיכרון וסלוט זיכרון אך זה לא שינה דבר.

בדיקה וויזואלית לא מראה סימנים מחשידים כל שהם.

הספק הוא HX520 של קרוסאייר ולפי החישובים המערכת במצבה הקיצוני ביותר לא צורכת יותר מ 400 וואט. לא סביר שמשם הופיעה הבעייה.

2. במידה והבעיות אכן נגרמות בגלל לוח אם לא תקין, אז מדובר פה בעניין בעייתי. אני חושב שתתקשה למצוא לוח אם מתאים חדש פשוט כי מדובר בתושבת דיי ישנה שכבר מזמן לא מיוצרים עבורה מעבדים או לוחות אם (אתה מדבר על הדור הראשון של מעבדי ה i, כאשר אנחנו נמצאים בדור הרביעי ובקרוב יצא גם הדור החמישי). גם אם תצליח למצוא לוח אם חדש בחנות כלשהי, סביר להניח שמחירו יהיה גבוה, כך שממש לא ישתלם לך לקנות אותו. חיפשתי לוחות לתושבת 1156 ומצאתי רק את ה H55MA-E43 במחיר של 577 ש"ח ןלפי המפרט הוא דומה ללוח הנוכחי שהתקלקל (ורשום כי הוא לוח ל OC). עושה רושם כי הוא יקר מדי.

במידה ולא תצליח למצוא לוח אם חדש במחיר מתאים, אני חושב שהאפשרויות שלך הן:

א. למכור את המעבד הנוכחי ולקנות לוח ומעבד מודרניים חדשים. הבעיה היא שכאן דרושה השקעה כספית, במיוחד אם אתה מעוניין בלוח ומעבד לצורכי המהרה.

ב. לקנות לוח ומעבד משומשים, אולי כאלו מהדור השני או השלישי (תושבת 1155). זה לא פיתרון אידאלי, אבל אולי זה יהיה יותר זול מאשר לקנות לוח ומעבד חדשים לחלוטין. חושב על זה, בחיפוש מהיר ביד 2 לא מצאתי משהו כדאי. אם אתה מכיר/שומע על משהו כזה אז מאוד אודה לך. הבעייה העיקרית היא זמן, אני עובד כרגע עם המחשב הנישא של אישתי ושונא כל רגע, אני חייב להסגר על פיתרון בשבוע הקרוב...

ג. לחפש לוח אם מתאים משומש. הפתרון הטוב ביותר, אם אמצא משהו דומה שיריץ את המעבד שלי (גם בלי האצה) אוכל להטליא את המערכת שלי זמנית ולחפש שידרוג ללא לחץ זמן. חיפוש ביד 2 לא מצא שום דבר מתאים.

בכל מקרה אשמח להמלצה ללוח אם חדש+מעבד שיוכלו להשתמש בזכרונות הקיימים אם אפשרי. הדרישות הן:

-יציב ומאפשר האצה, אני מעדיף להתאמץ ןלהאיץ מאשר לשלם תמורת מעבד יקר יותר (יש לי קירור אוויר דיי מתקדם).

-6 (לפחות אך עדיף 7) ערוצי SATA

-לפחות שני ערוצי SATA במהירות של 6GB לשנייה.

-RAID שיאפשר לי לנצל את שני ה שלי.

-לפחות X1 PCI Express 2.0 אחד (הסלוט הקטן).

-רצוי חיבורים ישירים ל 4 מאווררים.

אני אפילו לא יודע מה המחירים שמדברים עליהם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מעוניין במחשב מודרני (בעל תושבת 1150) להמהרה להמהרה העושה שימוש בזיכרון DDR3 ואתה לא מעוניין לחכות למעבדי ה Broadwell (הדור החמישי) שישוחררו בעוד כמה חודשים, אני אציע את ה MSI Z87 MPOWER MAX (קישור) שנמכר ב TMS ב-496 ש"ח (קישור). לוח זה מיועד להמהרה, שכן יש לו 20 שלבי ייצוב מתח למעבד, וכן הוא מתאים לכל הדרישות שלך - יש לו 4 חריצי הרחבה מסוג PCI Express X1 ו-3 חריצי הרחבה מסוג PCI Express 3.0 X16, יש לו 8 חיבורי SATA3 והוא תומך ב RAID 0,1, 5 ו-10 ובנוסף יש לו 6 חיבורי USB 3.0 בפאנל האחורי ואפשרות לחבר עוד 4 חיבורי USB 3.0 (בד"כ למארז). מבחינת חיבורי מאווררים - באתר הלוח כתוב שיש לו 2 חיבורי 4 פינים למאווררי מעבד ועוד 3 חיבורי 4 פינים למאווררי מערכת. לדעתי זהו הלוח המשתלם ביותר נכון להיום (במחיר של TMS), כל עוד אתה לא צריך תמיכה במעבדי או חיבורי M.2 או/ו SATA Express, ובמקרה כזה הלוח הזה מהווה פתרון מצויין.

מבחינת מעבדים להמהרה - לתושבת 1150 יש רק 2 מעבדים מתאימים (למעשה יש 3, אבל נתעלם ממעבד ה Pentium G3258) - ה i5 4690K שעולה בסביבות ה 1200-1300 ש"ח וה i7 4790K, שעולה בסביבות ה 1800 ש"ח.

זה אומר שההוצאה על המעבד והלוח תהיה בסביבות ה 1700-2300 ש"ח. כמובן שאם אתה לא מעוניין במעבד להמהרה, אז אפשר לקחת גם מעבד וגם יותר זולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו, מדהים! קשה להאמין שהצליחו להכניס כל כך הרבה דברים בלוח שעולה פחות מ 500 ש"ח.

מישהו התנסה כבר עם הלוח הזה? אני קצת מהסס כי למיטב זיכרוני תמיד יצרה לוחות פשוטים ולא לוחות המיועדים להמהרה ובנוסף כי זה נשמע יותר מדי טוב...

בהנחה כי לא יתגלו דברים שליליים אז נראה לי כי אתכנס לכיוון הלוח של עם ה-i5 4690K (סה"כ כ 1600 ש"ח...)

שאלה טיפשית, מה אני צריך את הכרטיס הגרפי המובנה בלוח/מעבד/צ'יפ-סט? (איפה הוא בכלל נמצא?) הוא עדיף על מה שיש לי כרגע? (REDON HD5850)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. הלוח Z87 MPOWER MAX של MSI עלה במקור הרבה יותר מ-500 ש"ח, וברוב החנויות מחירו נע בסביבות ה-800 ש"ח (ואולי יותר). מה שקורה הוא ש TMS ו WellCom פשוט מחסלות את המלאי שלהם, אולי כהכנה למעבדי ה Broadwell, שבאופן רישמי יתמכו רק ע"י לוחות אם המבוססים על ערכות השבבים H97 ו Z97. כפי שציינתי - אם אתה לא צריך תמיכה במעבדי ה Broadwell או חיבורי M.2 ו SATA Express ואתה מעוניין בלוח להמהרה אני לא חושב שתמצא לוח משתלם יותר מבחינת יחס התכונות שהוא מציע למחיר. אם אני הייתי צריך לקנות לעצמי מחשב חדש היום, גם כזה שלא מיועד להמהרה, הלוח הזה היה כנראה המועמד המוביל.

אגב, באותו מבצע "חיסול מלאי" יש גם את ה MSI Z87 XPOWER (קישור), שבו יש 32 שלבי ייצוב מתח למעבד ובו הכניסו שבב צד-שלישי המכפיל את מספר ערוצי ה PCI Express 3.0 בלוח מ-16 ל-32, כך שהוא תומך במערך של 4 כרטיסי מסך - גם של AMD (מערך CrossFire) וגם של NVIDIA (מערך SLI), ומחירו הוא 590 ש"ח ב TMS (קישור).

2. לכל יצרן יש לוחות "פשוטים" יחסית ולוחות ולוחות מתקדמים יותר (שבד"כ עולים הרבה יותר). סדרת ה MPOWER של MSI היא סידרה לשוק הבינוני-גבוה, והלוח הנ"ל משתייך אליה.

לפני שאתה קונה לוח אם, או כל מוצר אחר למעשה, הייתי מציע לך לחפש ביקורות לגביו ואולי גם תגובות גולשים בכדי לראות איך הוא מתפקד בפועל.

3. אתה אולי לא מודע לכך, אבל בדורות האחרונים כל מעבדי אינטל המיועדים לשוק הביתי כוללים בתוכם ליבה גרפית מובנית. מה שלוח האם מספק הוא אך ורק את הממשק הפיזי, כלומר את היציאות הגרפיות. ליבה גרפית זו הרבה יותר חזקה מכל "כרטיס מסך מובנה" שהיו בלוחות מלפני מספר שנים, והיא בהחלט מספיקה לרוב השימושים הבסיסיים כמו גלישה באינטרנט, עבודה משרדית ואפילו הצגת סרטים ברזולוציה של 1080p. למען ההגינות יש לציין שבמעבדי ה APU של גם כן יש ליבות גרפיות מובנות, והן חזקות יותר מאלו המובנות במעבדים של אינטל.

4. כרטיס המסך שלך HD 5850 חזק יותר מהליבה הגרפית המובנית בכל מעבד שתבחר, אז עדיף שתשתמש בו.

5. במידה ואתה קונה לוח המבוסס על ערכת השבבים Z87, עליך לבקש מהחנות לדאוג לכך שגירסת הביוס שלו תהיה מעודכנת כך שהוא יתמוך במעבד אותו אתה קונה. רק שיהיה ברור - ערכת השבבים Z87 (ביחד עם ערכות שבבים אחרות מסדרה 8) שוחררה לשוק באמצע 2013. המעבדים i5 4690K ו i7 4790K שוחררו לשוק באמצע שנת 2014 (הם למעשה החליפו את המעבדים i5 4670K ו i7 4770K בהתאמה), כך שלא בטוח שלוח כזה יזהה את המעבד אם גירסת הביוס שלו לא תהיה מעודכנת (דבר שיכול לגרום לכך שהמחשב כלל לא יעבוד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, תודה רבה שי.

יש לי בספק רק שני מחברי 8 פין (PCI-X) שמחוברים לכרטיס המסך וראיתי כי לוח האם דורש גם הוא שני חיבורים, כיצד להוסיף עוד שניים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לך מה לדאוג בקשר ללוח - אחלה לוח לאוברקלוק היה לי אותו לפני שנה וחצי בערך (עלה בזמנו 1100 בוולקום).

אתה מחבר רגיל , 2- PCI לכרטיס ו-8 פינים ללוח . ה-8 הנוספים מיועדים לאוברקלוק אקסטרים כדי לתת יותר מתח למעבד, אתה לא חייב לחבר, אלא אם כן אתה משתמש בקרח יבש או חנקן נוזלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער, לא הבנתי. ב- Z87 XPOWER יש 4 חיבורים לספק, JPWR1 הוא המחבר הסטנדרטי של 24 פינים, JPWR2 ו JPWR3 הם מחברים של 8 פינים ו JPWR4 הוא מחבר של 6 פינים.

לספק שלי יש את היציאה של 24 פינים, אחת של 8 פינים (מחוברת ללוח אם), אחת של 4 פינים (לא יודע להיכן היא חוברה) ועוד שתיים של 6 פינים (מחוברות לכרטיס ווידאו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אכן מפתה להוסיף עוד 90 ש"ח ולקחת את ה Z87 XPOWER במקום את ה Z87 MPOWER, אבל אתה צריך לשאול את עצמך האם באמת אתה צריך לוח כזה - האם אתה מתכנן המהרה "מטורפת" או מערך של יותר מ-2 כרטיסי מסך? אם התשובה היא לא, אז חבל על הכסף - ה Z87 MPOWER עונה על כל הדרישות שלך ומעבר לכך.

2. בקשר לחיבורי המתח - אני יודע שאתה חייב חיבור של 24 פינים (סטנדרטי) וכנראה גם חיבור של 8 פינים אחד למעבד, אבל בקשר לשאר - אני לא יודע בוודאות. אני מניח שהלוח יעבוד גם כאשר תחבר רק חיבור 8 פינים אחד (JPWR2 או JPWR3), והחיבור השני משמש לתוספת מתח למעבד במידה ואתה מבצע המהרה כבדה, כפי ש shar00750 ציין.

בקשר לחיבור ה-6 פינים הרביעי (ה JPWR4) - שוב, אני לא יודע, אבל אני מניח שיש צורך בו כאשר אתה משתמש במערך (אולי כדי לספק מתח לבקר/שבב שמכפיל את מספר ערוצי ה PCI Express 3.0 הנובעים מהמעבד). במידה ואתה אכן בונה מערך של , סביר להניח שאתה תקנה ספק כח הרבה יותר חזק (ויקר) ובו יהיו את כל החיבורי הנדרשים בכל מקרה, כך שלא ממש תהיה לך התלבטות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שמצאתי ברשת (MSI Z97 MPower MAX AC Motherboard Review):

- 1x 24-pin ATX main power connector

– 1 x 8-pin ATX 12V power connector

– 1 x 4-pin ATX 12V power connector

– 1 x 6-pin ATX 12V power connector מיועד לכרטיסי ההרחבה (Provides additional power to PCIe x16 slots)

בנוגע ללוח? ה MPowerהוא אולי OverKill ליישומים שלי אבל המחשב שלי הוא 24/7 ולעיתים עובד קשה מאוד ולכן ישנן מספר נקודות נוספות.

מצד אחד,

אני מעוניין כי הלוח ישרוד לתקופה המקסימלית האפשרית (3-4 שנים) ולא נראה לי כי אצטרך כח עיבוד נוסף בשנים הקרובות, אני מניח כי לוח בעל מספר רב יותר של שלבי יצוב יהיה אמין יותר.

ומצד שני,

את האסוס שלי העברתי מטורפת של 50% (מ 2.4 ל 3.7 בקייץ ו 4.0 בחורף), לפי מה שקראתי על ה i5 4690 שרץ ב 3.9 האופטימום שלו הוא ב 4.5 כך שלא נראה לי כי עם אוויר יש לאן להתקדם הרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. ה Z87 MPOWER הוא אולי מוגזם, אבל במחיר של פחות מ-500 ש"ח הוא מאד משתלם, ובאופן אישי - במחיר כזה הייתי שוקל לקחת אותו גם אם לא היה צורך במהרה. ברורה לי מאד החשיבות של בחירת איכותי - אני עם אותו כבר כמעט 8 שנים (אפשר לראות את המפרט שלי בצד), ואני לא מצטער שהשקעתי בלוח אם יחסית יקר. לכן אני לא אוהב להמליץ על לוחות פשוטים יחסית, במיוחד כאשר יש צורך בהמהרה.

2. כמעט כל דבר בכל תחום אפשר לראות גם ביתרון וגם בחיסרון. במקרה הזה - לוח עם 20 שלבי ייצוב מתח אמור להיות אמין יותר ויציב יותר ולכן אמור להחזיק מעמד יותר זמן מאשר לוח עם 8 או 12 שלבי ייצוב מתח, אבל מצד שני אפשר להתסכל על הלוח כבעל יותר "נקודות כישלון אפשריות" (מספיק ששלב מתח אחד יתקלקל בכדי שכל הלוח יפסיק לעבוד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...