מחשב נתקע בזמן עלייה. - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נתקע בזמן עלייה.

haim.gds

Recommended Posts

יש לי מחשב עם לוח אם P7P55D ועם i5 מואץ (2.4 ל 3.7) שעובד אצלי 24/7. בשנה האחרונה הוא עשה מספר בעיות בזמן עלייה (במיוחד לאחר הפסקות חשמל) בצורה של קפיאה בזמן הדלקה (מדליקים אותו ונורת הדיסק דולקת רצוף בזמן שלא יוצא סיגנל וודאו) שנפתרו ע"י מספר נסיונות הדלקה עד שהוא עלה.

אתמול החלטתי להחליף את אחד מהמאוורים במארז ולאחר מכן המחשב נתקע בזמן שהוא מציג את מאפייני לוח האם.

החלפתי כרטיס מסך, לא עזר.

הלד המעיד על בעייה בזיכרון נדלק למספר שניות בהתחלה. הכנסתי/הוצאתי זיכרונות, החלפתי בין הסטיקים, לא עזר.

הלד המעיד על בעייה באיתחול נשאר דולק וזהו.

האם התקלה ניתנת לתיקון? (אפילו באופן זמני)

האם התקלה היא בלוח האם, מעבד או זיכרונות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שכחתי לציין כי ביצעתי איפוס מלא למערכת. מה שמוזר בתקלה הזו הוא שהמחשב ניתקע כשהוא מנסה לקרוא את מהירות המעבד, זה מעולם לא קרה לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך איפסת?

הוצאת סוללה?

השתמשת במגשר?

או בחרת באפשרות שחזור מהתפריט?

קודם כל ציינת מספר הפסקות חשמל, הייתי מציע לך לנתק את הכבל חשמל מהספק ולהחזיק את כפתור ההדלקה 10 שניות +- לחוץ.

אחרי זה תנסה להפעיל את המחשב תראה אם יש שינוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השתמשת במגשר לפי ההוראות (ניתוק כבל וקיצור באמצעות המגשר) והשארתי אותו לשעה שלמה. לא עזר

השיטה של לנתק את הכבל חשמל מהספק ולהחזיק את כפתור ההדלקה 10 שניות +- לחוץ עבדה לי בעבר, בעצם הייתי צריך מספר ניסיונות כדי להדליק את המחשב. עכשיו היא כבר אינה עובדת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנסה להוציא את הסוללה לכמה שניות עד דקה ולהחזיר אותה.

אחרי זה תדליק את המחשב ותיכנס לביוס, תגדיר מחדש את כל ההגדרות (שעה\תאריך) תעבור על המאפיינים השונים תראה שהכל מוגדר כמו שצריך לשביעות רצונך ואז תבדוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה, שלפתי. לא עזר.

פירקתי את לוח האם מהמארז ובדקתי בנפרד כאשר הוא מחובר לספק כח, כרטיס מסך, מקלדת וסטיק אחד. הבעייה ממשיכה להופיע, החלפתי סטיק וסלוט והבעייה עדיין קיימת.

סביר להניח כי לוח האם או המעבד סיימו את חייהם, לא נראה שאמשיך בניסיונות להחיות אותו.

תודה על העזרה בכל אופן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...