איזה קירור רצוי למעבד Intel Core i7 בתקציב של עד 200 ש"ח? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה קירור רצוי למעבד Intel Core i7 בתקציב של עד 200 ש"ח?

TUCG

Recommended Posts

אני מתכוון לקנות מחשב עם מעבד Intel i7 4790 על לוח אם עם ערכת שבבים H97 של . עד כמה שהבנתי, הקירור שמגיע עם המעבד הוא לא חזק במיוחד, בייחוד אם מתכוונים להשתמש במחשב עד קצה היכולת שלו.

אני מתכוון לקנות את המחשב ב-KSP והם הציעו (כברירת מחדל) קירור בשם Alpine 11 Rev. 2. מה דעתכם על זה? הוא מאוד זול (כ-40 שקל) אבל אני חושש שהוא יהיה רועש.

ראיתי שיש כתריסר יצרניות לקירור למעבדים ולכל אחת עשרות דגמים. אני לא מבין בתחום אז אני קצת תקוע פה. אני רוצה שישמור על המעבד בטמפרטורה סבירה גם תחת הרצת יישומים כבדים וגם שיהיה שקט יחסית. אני לא רוצה לקנות משהו יותר יקר מ-200 ש"ח, אז מה לדעתכם יהיה הכי טוב בטווח המחירים הזה? יש בכלל שוני משמעותי בין היצרניות השונות והדגמים השונים?

תודה על העזרה. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדל בשקט ביכולת בגודל (לראות שנכנס ולא מפריע לכלום) בכמות פינים למאוורר שמשפיע על יכולות השליטה על מהירות הסיבוב במאוורר תומך (תורם לשקט), סוג המאוורר איזה מיסב וכו', גודל המאוורר שמשפיע על היכולת והשקט יותר גדול יותר שקט

והאם יש פלטה אחורית ככה המאוורר פחות רגיש לתזוזות בעיקר בהובלות. בדר"כ מאווררים קלים באים בלי וככל שעולה המשקל מתחילים להוסיף פלטה אחורית.

יותר קשה להחליף כזה. במחשב חדש זה לא משנה. ישנם קירורים עם מאוורר מותאם ויש כאלה שניתן להוסיף כל מאוורר בגודל המתאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקציבי יותר

http://ksp.co.il/?uin=25923

מאוורר 9 מ"מ עם מהירות משתנה, מיסב sleeve פלטה אחורית. קטן.

http://ksp.co.il/?uin=22170

אותו עקרון מאוורר 120 מ"מ גדול יותר.

מה שדובי הציע טוב, בלי הninja גדול מדי לצרכים שלך לטעמי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. כל הקירורים הנ"ל הם כנראה טובים, שקטים ויעילים יותר מקירור הסטוק שמגיע עם המעבד (הקירור של אינטל). חלקם, היקרים יותר (בד"כ אלו שעולים כ-200 ש"ח ומעלה), גם מתאימים יותר להמהרה, אך זה לא אומר שהם "יקררו" יותר טוב את המעבד כאשר לא נעשית המהרה לעומת הקירורים הזולים יותר.

ב. קירור עם פלטה אחורית בד"כ יהיה יציב יותר, כך שאם אתה מזיז את המחשב הנייח שלך הרבה (מה שלמעשה הופך אותו ל"נייד") או אפילו מדיי פעם אולי כדאי לשקול קירור כזה.

ג. אחד הדברים החשובים שיש להביא בחשבון הוא גודל גוף הקירור - גוף קירור גדול יכול להפריע להתקנת הזיכרון, במיוחד אם יש זיכרונות גבוהים. בנוסף, אם יש לך מארז קטן, אז גם גובה הזיכרון יכול להוות שיקול, שכן יכול להיות שגוף קירור גבוה מדיי יפריע לסגירת דלת המארז.

אני אישית לא הייתי בוחר בקירור שבו שיטת ההתקנה היא "שיטת הלחצנים" (כמו בקירורי הסטוק של אינטל) פשוט כי יש לי ניסיון לא טוב עם השיטה הזו (כשמפרקים את הקירור לאחר תקופה שבו הוא היה מותקן, הפלסטיק שבקצה של כל לחצן כזה לא תמיד חוזר לצורתו המקורית, ואז יש בעיה בהתקנה מחדש של גוף הקירור), ולכן גם לא הייתי בוחר בקירור Arctic Alpine 11 Rev. 2, אלא בקירור עם שיטת התקנה אחרת (רצוי כזו עם ברגים). זה אולי לא שיקול עבור רוב המשתמשים, אבל עבורי זה חשוב, שכן אני לא מעוניין להגיע למצב שבו אני מפרק את גוף הקירור בכדי לרענן את המשחה התרמית ואז מגלה כי יש בעיה בהחזרת גוף הקירור למקומו.

מכיוון שאתה לא מתכנן לבצע המהרה, סביר להניח שכל אחד מהקירורים הנ"ל יתאימו לך. אם אתה מעוניין בקירור שקט, בדוק את עוצמת הרעש של המאווררים המגיעים עם גוף הקירור, אבל בד"כ אפשר לומר כי ככל שהמאוורר עובד בסל"ד (סיבובים לדקה) קטן יותר, כך הוא יהיה שקט יותר.

הערה: לקירור ה Kotetsu של Scythe נעשתה ביקורת כאן באתר (קישור).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לקירור ה Tatsumi - בהסתמך על הביקורות הראשונות שמופיעות ב , שבהן הוא מקבל ציונים דיי גבוהים, מדובר בקירור דיי משתלם.

בקשר לפורום בו פתחת את הדיון - מכיוון שזה נושא גבולי, החלטתי להשאיר אותו כאן ולא להעבירו לפורום .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...