SSD מומלץ למחשב נייד - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

SSD מומלץ למחשב נייד

Nachum987

Recommended Posts

שלום לכולם,

אני מעוניין להחליף את מגירת ה-DVD של המחשב נייד שלי בכוננן SSD כפי שמופיע ב"מדריך- החלפת צורב במחשב נייד בדיסק קשיח/SSD".

ברשותי מחשב Q400A, שלו:

HDD: HGST HTS541075A9E680

DVD-ROM: MATSHITA - UJ8C2

כמו שכתבתי מוקדם יותר, אני מעוניין להחליף את הצורב ב- (לצורך העניין: להחליף את הHDD ב- ואת הצורב ב-HDD)

השימושים העיקריים של המחשב הם לעבודות משרדיות - מוצרי אופיס, סביבת עבודה אינטרנטית ותוכנות לניתוח מניות.

כמו כן, על ה- תותקן מערכת ההפעלה WIN 8.1 PRO.

על איזה תמליצו לי לשימושים הנ"ל?

האם יש צורך בכונן בעל נפח של 256GB כדי "להרוויח" את יעילות העבודה של ה-SSD שמופיע בנפח הנ"ל?

או שכוננן 128GB יספיק לשימושים שלי?

לפי שירשורים וחיפושים עולים רק 2 על הפרק והם:

Crucial MX100

Samsung 840 EVO

אשמח לעזרה בבחירת דגם ונפח.

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבאג נפתר, עדיין לא הוכח שלא, וסמסונג טוענים שזה פתר את הבעיה.

האמת היא, שאם פתחת את הקישור ואת תגובות המשתמשים בדיון, עם המדידות, אז די ברור ששום דבר לא נפתר. הבעיה חוזרת אחרי זמן מה וזה נראה בדיוק כמו מה שהיה לפני "התיקון".

בEVO הפרטי שלי התמונה דומה, אם כי עדיין לא כזו חמורה כמו אצל חלק מהמשתמשים (הרצתי את העדכון לפני חודשיים בדיוק).

כבר אז נאמר שיהיה צריך לחכות כדי לראות האם היה מדובר בתיקון אמיתי או סתם ב"רענון" זמני, כמו שאפשר היה לעשות גם בלי הכלים של . בינתיים זה נראה הרבה יותר כמו רענון זמני ולא תיקון.

מה גם, לאור זה שכבר הייתה התייחסות של לבעיה והיא לא נפתרה, אני כלל לא בטוח שאפשר באמת לפתור אותה.

האם זה אומר שחרב עולמם של בעלי הכונן? לא. במקרה הגרוע אפשר להריץ "רענון" כל כמה זמן. כן, זה שוחק את הכונן, אך באופן זניח יחסית לאורך החיים הצפוי ולשימוש השוטף.

האם זה אומר שלמשתמשים פוטנצייליים, לאור המידע החדש, הייתי מציע להימנע מהכונן? כן. וליתר ביטחון, גם מכונני TLC אחרים, של ולא רק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

QttP אשמח אם תפרט מה זה TLC, המושג לא מוכר לי.

כמו כן, לאור הדברים שנכתבו כאן אמנע מרכישת ה-SSD של סמסונג וארכוש את זה של , אלא אם כן גם הוא מסוג TLC כמו שכתבת.

תודה על ההבהרות והעצות של כולם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר בגדול לחלק את הכוננים לפי כמות הביטים שמקודדים בכל תא בפלאש.

SLC - Single Level Cell - ביט אחד לתא

MLC - Multi Level Cell - שני ביטים לתא

TLC - Triple Level Cell - שלושה ביטים לתא

ככל שיש יותר ביטים בתא, כך הפלאש יותר זול, אך ביצועיו פחותים, וגם קשה יותר לשמור על אמינות גבוהה.

כונני הSSD הראשונים היו כולם SLC ויקרים מאוד. אח"כ למדו לייצר MLC אמינים, מה שהוזיל את הכוננים, אך בתחילה הוריד את הביצועים (בהמשך למדו להתגבר על כך).

TLC הוא השלב הבא באבולוציה. הוא מאפשר לייצר פלאש בצפיפות יותר גבוהה (ולכן פחות שטח לGB ולכן יותר זול), אך ביצועיו פחותים.

בכונני הEVO סמסונג השתמשה ב"טריק" הבא: פלאש TLC איטי וזול עם כמה גיגהבייטים של cache מפלאש SLC מהיר ויקר. כך התאפשר לשלב ביצועים גבוהים יחסית במחיר לא גבוה יחסית. אבל, כפי שרואים - לא נקי מבעיות. ההשערה של המומחים היא שככל שהזמן עובר, כך רמות המתח בתאי הTLC הופכות לפחות יציבות, מה שמקשה לקרוא את המידע בצורה אמינה, מה שגורם לאיטיות (נסיונות חוזרים, תיקוני שגיאות קריאה).

כמו כן, בלי קשר לבעיה המתוארת, השימוש בSLC cache אומר שכל עוד יש מקום זמין בcache, הביצועים גבוהים. ברגע שהוא מתמלא, הביצועים נופלים משמעותית. זה אומר שפעולות כתיבה ארוכות מאוד (יותר מכמה גיגות) תאטנה לקראת הסוף.

לעומת זאת - הMX100 של הוא כונן MLC פשוט, בלי טריקים ואופטימיזציות מיוחדות. אולי הוא מציג ביצועים פחותים מהEVO בחלק מהמקרים, אך הוא שומר על ביצועים עקביים לאורך זמן, ונכון לעכשיו ללא בעיות ידועות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...