הגדרות אבטחת ראוטר ובעיות מהירות - Linksys WRT54GL - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הגדרות אבטחת ראוטר ובעיות מהירות - Linksys WRT54GL

Agent-Orange

Recommended Posts

שלום לכולם,

אשמח להיעזר בידע שלכם בפתרון הבעיה של הראוטר שלי.

ברשותי ראוטר Linksys WRT54GL (שנת 2009). תשתית האינטרנט היא כבלים (הוט) וספק התקשורת הוא נטויז'ן. מהירות האינטרנט הינה 30 מגה (mbps).

הרשת משרתת מחשב נייח אחד (מחובר דרך כבר לראוטר), שתי , שתי טאבלים ושתי .

עד לפי שבוע, לא חוויתי שום בעיה עם הרטואר והוא שירת אותי נאמנה.

לפי שבוע, התחלתי להרגיש האטה חריפה במהירות האינטרנט באחד ממחשבי הקצה המחוברים לרשת. לאחר בדיקה של שאר התקני הקצה אכן ניכר כי בכולם ישנה האטה חריפה של המהירות. מותר לציין כי המחשב הנייח לא סובל מהאטת מהירות כלל וכלל.

לאחר פנייה לספק האינטרנט, החולפו ההגדרות בראוטר על מנת שיעבוד ללא חייגן. פעולה זאת לא סייעה לפתרון הבעיה.

בדיקות מהירות שהרצתי, כאשר המחשבים הניידים ממוקמים ליד הראוטר, החזירו את הנתונים הבאים:

1. פינג - בין 380-800 בכול אחד מהמחשבים הניידים

2. מהירות הורדה פחות מ-1 mbps

שדרגתי את הקשוחה של הראוטר, אך זה לא עשה שום שינוי.

הראוטר, מאובטח באופן קבוע בשיטת WPA. ניסיתי לשנות את שיטת האבטחה לWEP, גם זה לא עשה שינויים במהירות הגלישה של התקני הקצה.

לאחר שהסרתי לגמרי את האבטחה, הבעיה נעלה כאילו שלא הייתה.

המסקנה שאני יכול להסיק מכול ההתנהלות היא כי הגדרות האבטחה משבשות את התעבורה להתקני הקצה של הרשת.

חיפשתי באינטרנט מקרים דומים, אך לא הצלחתי למצוא פתרון שעובד.

אודה לכם אם תוכלו לשפוך קצת אור בנושא.

תודה מראש לכולם על הנכונות והסיוע.

בתודה,

מיכאל שניידרמן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. יתכן ויש עומס של אלחוטיות באזור שלך, תנסה להחליף תדרים או למצוא מיקום טוב יותר לנתב.

2. הצפנה דורשת יותר כוח עיבוד, יתכן והנתב חנוק מאבק, תנסה לנקות אותו ולשים אותו במקום מאורר כשהוא פועל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה,

ניסיתי להחליף לנתב תדר, מתדר 11 לתדר 1, אך כאשר התדר מוחלף מכשירי הקצה לא מצליחים לאתר את הרשת.

האם יש תדר מסויים שהוא מועדף?

לגבי שאר הדברים, אני אנסה מחר ואעדכן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...