מעוניין לשדרג ל-SSD במחשב נייד וזקוק לייעוץ. - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעוניין לשדרג ל-SSD במחשב נייד וזקוק לייעוץ.

idaneqw

Recommended Posts

מדובר במחשב נייד ASUS U31SD-DH31 בן שנתיים.

http://www.bhphotovideo.com/c/product/827989-REG/ASUS_U31SD_DH31_Core_i3_2310M.html

מפרט:

Intel i3-2310M Dual- 2.1GHz

NVIDIA GeForce GT 520M 1GB Graphics

8GB of RAM

HDD HITACHI 640GB 5400RPM

אני חווה איטיות בעיקר בפתיחת תוכנות, לפתוח WORD\POWER POINT לוקח לו דקה+, כאשר ישנם מספר טאבים פתוחים

בכרום (נניח 10-20) לפעמים הוא נתקע לכמה שניות-חצי דקה ומשתחרר.

אני רוצה לדעת האם בעיית האיטיות נובעת מהדיסק הקשיח האיטי או שמדובר במעבד ממש חלש והמצב אבוד?

אם המצב הפיך וחיבור יפתור לי את הבעיה אני רוצה לבצע את השדרוג, אך יש לי מספר שאלות.

לא מצאתי באינטרנט מידע לגבי הSLOT אם מדובר ב-7mm או 9mm של הדיסק הקשיח - איך אוכל לברר זאת?

אני רואה שהחיבור של הדיסק הקשיח הוא STAT ואילו הדיסקים הקשיחים החדשים SATA III - האם יש תאימות? מבחינת קונקטור ותמיכה חומרתית?

ואשמח להמלצה לדיסק קשיח 256GB , לא מתמצא בשאר הפרמטרים אז אשמח לקבל את ה-TOP4 וממנו אחליט.

האם כדאי להזמין מחו"ל בקרוב BF או לקנות בארץ ראש שקט?

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם השימושים שלך במחשב לא כבדים אז המעבד סביר בהחלט.

ככל הנראה האיטיות נובעת מדיסק קשיח איטי והחלפתו ל-SSD תאיץ לך את השימוש השוטף בו (עליית המערכת וזמני טעינה).

רוב ה-SSD מגיעים בגודל של 7MM כך שלא צפויה לך בעיה בהחלפת הקשיח, קשיחים חדשים SATA3 תומכים לאחור גם ב-SATA 1/2 (החיבור הוא אותו חיבור ).

בפורום נוטים להמליץ על crucial mx100 ו- samsung evo (יש צורך להריץ עדכון קושחה בעקבות באג שהתגלה ).

http://ksp.co.il/?uin=23931

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה בגדול השימושים שלי הם אינטרנט\קצת תכנות [אנליזה במאטלב ופתרון בעיות הנדסיות]\אופיס.

מה שבאמת מפריע לי זה פתיחת מסמך WORD שאורך כדקה ולפעמים יותר. האם זה ישתפר משמעותית בעקבות שדרוג ל-SSD?

אתמול הרצתי חיפוש בפורום וקראתי כמה נקודות מעניינות. אכן ראיתי את ההמלצה הרווחת על ה-MX100 וכנראה שאלך עליו.

אבל ראיתי כמה תגובות עבור מחשבים ישנים יותר, שזה פחות רלוונטי כי הם בעלי חיבור SATAI או SATAII לכן הלוח יהווה

צוואר בקבוק ואפשר לקנות את הדיסק הכי יקר אך בפועל לא תנצל את מלוא העוצמה שלו. והשאלה אם לא כדאי להתפשר על

דיסק זול יותר? ראיתי של SAN DISK זולים משמעותי יותר גם ב-KSP וגם של TRANSCED.

תודה לך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל ראיתי כמה תגובות עבור מחשבים ישנים יותר, שזה פחות רלוונטי כי הם בעלי חיבור SATAI או SATAII לכן הלוח יהווה

צוואר בקבוק ואפשר לקנות את הדיסק הכי יקר אך בפועל לא תנצל את מלוא העוצמה שלו.

הטעיה מתוך בורות או חשיבה חד מימדית.

כונן איטי יהיה גם איטי על בקר SATA II.

ההבדל בין SATA II לSATA III נכון רק לקצה העליון של ביצועים רציפים.

כונן מהיר יותר יהיה מהיר באופן מורגש גם על בקר SATA II.

סוג הבקר לא צריך להיות שיקול בקניית כונן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נכון גם לבקר של SATA I? כי אני חושב שמדובר בלוח עם בקר של SATA I אך לא מצאתי מידע מדוייק.

ומה בנוגע לאורך חיים של כונני SSD? הם עמידים יותר מכונן HDD רגיל? מה הניסיון אומר לאורך השנים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצ'יפסט של הלוח אם של המחשב תומך גם ב-III, אך לא כל היצרנים יישמו זאת בפועל. רק שיהיה לך "רק" SATA 2 במרבית המקרים.

תוכל לעשות מבחן ביצועים לאחר השדרוג ולבדוק אם אכן יש לך 2 או 3.

בכל מקרה, זה לא ממש "פרמטר" בשיקול אם לשדרג או לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נכון גם לבקר של SATA I? כי אני חושב שמדובר בלוח עם בקר של SATA I אך לא מצאתי מידע מדוייק.

ומה בנוגע לאורך חיים של כונני SSD? הם עמידים יותר מכונן HDD רגיל? מה הניסיון אומר לאורך השנים?

אתה לא אמור לקנות למחשב עם בקר SATA I.

אתה אמור לזרוק את המחשב ולקנות חדש.

המחשבה אפילו על בקר SATA I מנותקת לגמרי מהמציאות.

אין מחשבים עם SATA I ששוים את הזמן שביזבזתי לכתוב את ההודעה הזאת.

גם בעולם השלישי כבר לא משתמשים במחשבים עם SATA I.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Art

אתה הולך למקרה קיצון. המחשב נקנה לפני שנתיים, מה הסיכוי שיש בו בקר SATA I?

לצורך העניין אני לא מצאתי מידע איזה לוח ואיזה בקר יש בו, ציינתי מעלה את דגם המחשב אשמח אם תוכלו לסייע.

זה המפרט של המחשב:

http://www.bhphotovideo.com/c/product/827989-REG/ASUS_U31SD_DH31_Core_i3_2310M.html

אני מעוניין סך הכל לשדרג לSSD על מנת לקבל חוות שימוש שונה ומהירה יותר.

השאלה אם אקנה את ה- אכן ארגיש בשינוי או לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Art

אתה הולך למקרה קיצון. המחשב נקנה לפני שנתיים, מה הסיכוי שיש בו בקר SATA I?

זאת בדיוק הנקודה.

SATA I לא רלוונטי גם לתיאוריה של התיאוריה.

לא יודע מהאיפה בכלל הגיעה המחשבה על SATA I לפותח הדיון.

הוא או מישהו אחר המציאות את זה כמחשבה לגיטימית במציאות בה יש לה אפס רלוונטיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני פתחתי את הדיון.

הסברתי את עצמי כי לא הצלחתי לבדוק לפי המפרט של המחשב איזה לוח-אם מותקן עליו ואילו בקרים יש עליו.

המחשב נקנה ב-2012. מה הסיכוי שיש לו בקר SATA I? ואיך אני יכול להיות בטוח?

אולי יש תוכנה שתגיד לי את הדגם של הלוח...ואת סוג הבקר?

לצורך העניין פתחתי את המחשב והסרתי את הכונן הקשיח. רשום עליו SATA 3.0Gb/s (על הכונן הקשיח...)

ייתכן והכונן הקשיח הוא בעל בקר SATA I וזו גם הסיבה לאיטיות?

ובשורה תחתונה, עבור המחשב שציינתי ונתתי קישור למפרטו, כדאי לשדרג או לא?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

די כבר.

תפסיק לדבר על בקרים.

זה לא רלוונטי לכלום.

אם ההרדיסק איטי אז זה בגלל שהוא הרדיסק איטי, ולא שום סיבה אחרת.

אם הSSD מהיר הוא יהיה מהיר גם על בקר SATA II.

אם הSSD פחות מהיר הוא יהיה פחות מהיר גם על בקר SATA II.

לדור של הבקר אין קשר לביצועי הכונן, הוא רק יכול לחתוך קצת את חלקם העליון!!! שהוא אחוז קטן!!! ממכלול הביצועים שכונן מספק.

בלי קשר לדור הבקר, יש בקרים פחות מוצלחים שיתנו קצת פחות ביצועים יחסית לבקרים יותר מוצלחים מאותו הדור, וגם לזה אין קשר לבחירת כונן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משהו במחשב שלך דפוק ברמות.

במחשב III עם משהו כמו 5% מכוח העיבוד של המחשב שלך, 5% מהזכרון ודיסק קשיח איטי 5400RPM IDE (אפילו לא SATA1), לא צריכה להיות האיטיות המטורפת שאתה מתאר.

כנראה בתוכנה, אבל ייתכן שגם משהו תקול בחומרה. אם הקשיח "זקן ועייף" הוא יכול לגרום לבעיות איטיות כאלה חמורות. במצב זה החלפה לSSD תשפר את המצב. אם הבעיה היא במקום אחר - לא בטוח שזה יפתור אותה (אם כי בוודאות ישפר את המצב הכללי).

אם אתה מוכן להתקנה מחדש של מערכת ההפעלה, זה גם מומלץ, ויכול לסדר פאקים תוכנתיים, אם קיימים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Art

אני מעריך מאוד את הרצון שלך לעזור, אך לפני הכל יש דרך להגיב ולכתוב בצורה קצת פחות תוקפנתי, סתם נקודה למחשבה עבורך.

תודה בכל אופן.

Qttp

אני החלטתי שאשדרג ל- בתקווה שהמצב ישתפר, הלפטופ עובד מצויין, אך לדעתי ה-HDD מהווה צוואר בקבוק מאוד רציני למחשב.

ה-HDD 2.5'' הקיים, כדאי להפוך אותו לדיסק קשיח חיצוני - צריך רק קופסא ללא מתאם מתח?

תוכלו להמליץ לי על קופסא ל-2.5'' שאוכל לחבר אותו בUSB?

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Art

אני מעריך מאוד את הרצון שלך לעזור, אך לפני הכל יש דרך להגיב ולכתוב בצורה קצת פחות תוקפנתי, סתם נקודה למחשבה עבורך.

תודה בכל אופן.

כשמשהו תקוע חזק, בדרך כלל צריך להפעיל כוח.

זה פיזיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...