אינטרנט של בזק וגשם - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אינטרנט של בזק וגשם

eliyahut

Recommended Posts

הצטרפתי לבזק לבאנדל 15 מגה ב100 שקל ועד לא מזמן האינטרנט עבד מעולה..

מאז שהתחילו הגשמים כל פעם שמתחיל גשם אז האינטרנט מפסיק לעבוד ונדלקת מנורה אדומה בראוטר(המנורה של הINT) והיא חוזרת להיות ירוקה כמה דקות אחרי שמסתיים הגשם.

התקשרתי לבזק ואמרו לי להחליף שהוא כנראה תקול למרות שהביאו לי אחד חדש מהקופסא של netgear dgn2200v2..

זרמתי איתם והחליפו לי לנתב d link 2760u e1..

הבעיה לא נפתרה ועדיין שירד גשם שוב פעם האינטרנט לא עבד..

התקשרתי שוב והם שלחו טכנאי והוא עלה לגג ובדק את החיבורים בבית ואמר שהכל תקין ורק בחוץ בארון תקשורת הוא רואה רטיבות והחליף שמה כבלים..

הבעיה עדיין לא נפתרה והגיע עוד טכנאי שגם בדק הכל ואמר שתקין למרות שכלום לא תקין מבחינתי...

עכשיו התקשרתי שוב ואמרו שהם יחליפו בימים הקרובים את הארון תקשורת שיושב בחוץ.

לדעתי זה לא הארון תקשורת אלא בבית שלי בתשתית נראה לי שאחד הכבלים מקבל קצר שיורד גשם כי הקיר נרטב או שהכבל חשוף.

מה לדעתכם יכולה להיות הבעיה?

אני כבר התייאשתי וכמה שהוט היו חארות אני כנראה אחזור אליהם כי אצלהם לא היו לי ניתוקים בגשם..

הינה כמה תמונות בזמן שירד גשם ולא היה והתחברתי להגדרות הראוטר:

2xuNgPM.png

jfN4Rvr.png

PXNbu0H.png

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נסה לחפש בגוגל אולי rs uncorrectable errors ולראות אם זה מספר חריג או לא.

לא צריך לחפש כלום הסיבה שיש לו

rs uncorrectable errors

זה בגלל הסנכרון שלו על הפנים

לפותח אשכול

לפי תמונת סנכרון של ראוטר יש לך בעיה רצינית בתשתית

יש לך SNR של 3.1 שזה ממש גרוע ולכן טיפת רטיבות

הסנכרון נופל בבזק בטופ 15 מגה ה SNR נורמלי זה

8 ומעלה בעברית פשוטה SNR אומר Noise Margin

ככל שה Noise Margin גבוה ככה הקו יציב יותר

לפני שאתה מתקשר לבזק תבדוק בעצמך את התשתית שלך

בבית כגון שקעים שלא רטובים או משהו מחובר לא תקין

כבלים של הטלפון שלא רטובים חשופים ונוגעים אחד בשני

אחרי שאתה מוודא שהתשתית שלך בבית תקינה תתקשר

לבזק ל 166 ותגיד לנציג שיש לך נפילות סנכרון ושה Noise Margin

בקו שלך הוא 3.1 תהיה עקשן ברגע שהנציג יבין שאתה מדבר

במושגים טכנים ואתה מבין תתעקש לשליחת טכנאי

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול בהחלט להיות שמשהוא מקצר כשחוטים נרטבים. תחפש ואל תגביל את עצמך למקומות שבהם הטכנאים של בודקים

קורה שחוטים מחוברים בקשירה בלי בידוד ונוגעים בעוד משהוא. כשיש רטיבות הם יכולים "להתחבר" לדברים אחרים - אפילו סתם שטח רטוב על פני הקיר הוא אנטנה לרעשים, כמו גם משפיע על התכונות של הקו ויוצא ניחות

קורה שבמקום שבו חוטים מתחברים הבידוד שלהם קצת חתוך איפה שלא צריך (קלאסי : חתכו את הבידוד החיצוני אם סכין יפנית וחתכו קצת גם את החוטים הפנימיים באותו מקום - והם בדיוק אחד לייד השני בנקודה זאת). רטיבות במקום הזה תביא לקצר

יכול להיות שצינור שבו חוטים בבידוד דק עוברים מתמלא במים, נוצר קיבול משמעותי בין החוטים והמים וכתוצאה ממנו ניחות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך לחפש כלום הסיבה שיש לו

rs uncorrectable errors

זה בגלל הסנכרון שלו על הפנים

לפותח אשכול

לפי תמונת סנכרון של ראוטר יש לך בעיה רצינית בתשתית

יש לך SNR של 3.1 שזה ממש גרוע ולכן טיפת רטיבות

הסנכרון נופל בבזק בטופ 15 מגה ה SNR נורמלי זה

8 ומעלה בעברית פשוטה SNR אומר Noise Margin

ככל שה Noise Margin גבוה ככה הקו יציב יותר

לפני שאתה מתקשר לבזק תבדוק בעצמך את התשתית שלך

בבית כגון שקעים שלא רטובים או משהו מחובר לא תקין

כבלים של הטלפון שלא רטובים חשופים ונוגעים אחד בשני

אחרי שאתה מוודא שהתשתית שלך בבית תקינה תתקשר

לבזק ל 166 ותגיד לנציג שיש לך נפילות סנכרון ושה Noise Margin

בקו שלך הוא 3.1 תהיה עקשן ברגע שהנציג יבין שאתה מדבר

במושגים טכנים ואתה מבין תתעקש לשליחת טכנאי

בהצלחה

הם שולחים אליי טכנאים בלי בעיות..

הטכנאי הראשון שהיה בדק את כל החיבורים בבית ועלה לגג של הבית ואמר שהכל תקין ואחרי זה הלך לארון תקשורת של שנמצא בחוץ ואמר שהוא ראה שמה רטיבות והוא החליף את הכבלים כדי שיהיה להם כיסוי יותר טוב..

זה לא עזר ושלחו אליי עוד טכנאי שלא בדק כלום בבית והלך לארון תקשורת של וציין בדו"ח אצלהם שצריך להחליף את הארון תקשורת..

עכשיו צריך להגיע טכנאי שיחליף את הארון תקשורת בחוץ..

אבל אני חושד שזה משהו בבית שלי איפה שבא הטכנאי שהתקין לי את התשתית וכנראה לא עשה אותה טוב..

אני גר בשכירות ככה שאני לא רוצה להתעסק בקידוח ובדיקת כל החשמל בבית כי אני לא מבין בזה וזה לא בית שלי..

וגם אין לי שום טלפון בבית ויש לי נטו חיבור אחד לקיר לאינטרנט..

וגם בקשר לארון תקשורת, הרי אם זה היה בעיה בארון תקשורת אז למה אנשים אחרים לא מתלוננים באזור שאני גר בו?

הארון הזה כבר 7 שנים קיים פה ולא ראיתי אף פעם שמישהו היה או בדק אותו מאז שהתחילו אצלי הבעיות..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברוב הבתים יש יותר מנקודת טלפון אחת. יכול להיות שהבעיה בקו שהולך לאיזה שהוא חדר או אפילו סתם חתוך בדרך ואינו בשימוש, אבל עדיין מחובר מהארון או מתפצל מאיפה שהוא

קווי טלפון וחוטי חשמל "דקים" (חום שחור וכו' - לא כבל ירוק שיש לו מיגון חיצוני מעל החוטים) לא אמורים לעבור באותם צינורות. מעבר לכך, בדרך כלל החשמל עובר בתקרה והטלפון ברצפה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברוב הבתים יש יותר מנקודת טלפון אחת. יכול להיות שהבעיה בקו שהולך לאיזה שהוא חדר או אפילו סתם חתוך בדרך ואינו בשימוש, אבל עדיין מחובר מהארון או מתפצל מאיפה שהוא

קווי טלפון וחוטי חשמל "דקים" (חום שחור וכו' - לא כבל ירוק שיש לו מיגון חיצוני מעל החוטים) לא אמורים לעבור באותם צינורות. מעבר לכך, בדרך כלל החשמל עובר בתקרה והטלפון ברצפה

אז מה בעצם אני אמור לעשות? אין לי מושג בדברים האלה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לחבר כבל חדש "באוויר" מהארון עד לראוטר ולנתק לגמרי את כל החוטים הישנים של הבית. למדוד אם ניתן לראות ביניהם התנגדות. אם ניתן - מעולה, ההתנגדות היא הבעיה - להמשיך לחפש איפה בדיוק. אם לא, לחבר בחזרה בחלקים (לחבר קטע של הכבל אבל כשהחוטים בקופסה הראשונה בתוך הבית מנותקים וכו) עד שהבעיה חוזרת וכך למצוא את המקום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לחבר כבל חדש "באוויר" מהארון עד לראוטר ולנתק לגמרי את כל החוטים הישנים של הבית. למדוד אם ניתן לראות ביניהם התנגדות. אם ניתן - מעולה, ההתנגדות היא הבעיה - להמשיך לחפש איפה בדיוק. אם לא, לחבר בחזרה בחלקים (לחבר קטע של הכבל אבל כשהחוטים בקופסה הראשונה בתוך הבית מנותקים וכו) עד שהבעיה חוזרת וכך למצוא את המקום

אבל אין לי מושג בדברים האלה והבית לא שלי..

האם צריך להגיד לבזק שיחליפו לי את התשתית בבית?

ולמה שהייתי בתשתית HOT זה לא קרה לי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל להניח כבל "באוויר" לא צריך להתעסק בכלל אם הקירות של הבית. פשוט מחברים קטע כבל חופשי (באוויר, על הרצפה, דרך החלון וכו) מהארון, אליו מחברים שקע ואליו את המודם

בשביל כל היתר - לפתוח כמה קופסאות, את זה אתה אמור להיות יכול לעשות בלי נזקים מעבר לקצת צבע איפה שהורדת את המכסים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...