הבורסה תקרוס עד 2018... האומנם? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הבורסה תקרוס עד 2018... האומנם?

wraithLord

Recommended Posts

מה דעתכם על תרחישי האימה? לפי הדעה הרווחת שבורסה העולמית תקרוס בעקבות האמריקאית והדיכוי יהיה חמור מ1939, וביןלאומי. אני מעריך שזה כן יקרה. דעתי מבוססת על כך שכסף יוצר עוד כסף, אבל לא תמיד תוצר... לאט לאט כמות הכסף בעולם מתרחק משווי המוצר העולמי. בפשטות, יש X תוצר והוא שווה Y, כמות הכסף בעולם ~2Y אבל התוצר נשאר X, רווח כתוצאה מהלוואה לדוגמא. מה שגורם לכסף להיות שווה חצי. מצב כזה יקריס את הבורסה ברגע שהוא יעבור נקודת אל חזור שהייתי בשמחה חולק אתכם אבל אני לא יודע מה היא. אני לא זוכר איך עושים נגזרת, שלא נדבר על כלכלה. אבל בוודאות זה יקרה עד 2018. בלי כסף כולנו נהיה עשירים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

איך הגעת למסקנה שהתוצר לא גדל ? עם גידול האוכלוסיה יש יותר עובדים ויש שיפורים טכנולוגיים כל הזמן והתוצר גדל - ראה ערך מודל סולו

באופן כללי בכלכלה אם כמות הכסף גדלה בצורה עצומה לעומת התוצר אז זה מוביל לאינפלציה , לא לקריסה של מניות באופן ישיר.

אם כרגע יש דווקא דיפלציה\אינפלציה ממש נמוכה אז כמות הכסף לא משפיעה.

אני חושב שכל נבואות הזעם האלה תלושות מהמציאות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע המצב הוא של אינפלציה באחוזים נמוכים מאוד. מה שעל פניו אמור להיות הכי נכון לכלכלה (אם בני אדם לא היו כל כך חמדניים) הבעיה הגדולה היא שאנחנו רגע לפני קריסת הפרידמיה הקפיטליסטית ושנייה לפני שהאמון בדולר אובד בעקבות החוב הלאומי הבלתי הגיוני של ארה"ב והעובדה שהם ממשיכים להדפיס כסף כמו משוגעים... הבורסה לווא דווקא תקרוס, יותר סביר שהיא תעבור מזרחה והגלגל יתהפך -

אגב, לנו בישראל אין הרבה ממה לחשוש כי אנחנו ממוקמים לא רע בין (וקוריאה שיכון ד') רוסיה ארה"ב והודו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיפה אנשים שאין להם מושג באיך עובדת המערכת הפיננסית ולמה בחיים לא תחזיק מעמד אם תיהיה קריסה אדירה בארה''ב חושבים שהבורסות יעברו למזרח ?

סין היא מדינה בעלת עוצמה כלכלית אך לא בעלת חוסן כלכלי - ארה"ב היא היחידה שיש לה גם וגם.

נניח שיש קריסה פסיכית בארה"ב - זה מוביל לאותו הדבר גם באירופה - הצריכה של המערב תרד בצורה תלולה - קניות מסין ירדו באותו צורה - מאה מיליון איש בסין שנמצאים קצת מעל סף העוני והרעב ירדו מתחתיו - באלגן טוטאלי בסין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש שער חליפין , אם הדולר מאבד שווי אז מטבעות אחרים עולים בשווי , אין שום קשר קריסה כלכלית.

אם נניח מחר הפד מחליט להכפיל את כמות הדולרים אז הדולר אמור לרדת ב50% - זה כנראה לא ישנה כלום במונחי צמיחה כלכלית ריאלית.

באופן כללי בכלכלה משתנה נומינלי (כמו דולר) לא משפיע על משתנה ריאלי (מוצרים) ומה שמשנה אלו הם המשתנים הריאלים.

מציע לך לקרוא את המאמר הזה ולהבין למה עיתונאים פשוט לעולם לא יצליחו להבין את הכלכלה

http://www.filehosting.org/file/details/461937/Krugman_accidental_theorist.pdf

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנקים לוקחים ריבית... מה backs up את הריבית הזאת מבחינת מוצר? הם עושים כסף מכסף... וזה המון כסף. אם התוצר הוא כסף, והחומר גלם הוא כסף, אז יש לנו בעיה. אתה מבין אותי? זה הרעיון -- לאורך זמן, לא יהיה תוצר כי כולם ויקנו כסף וימכרו אותו בחוף (אלאגוריה) ביותר כסף... וכך הכסף שווה פחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה התמונות האלה רוצות להגיד? שיש לפעמים גם ירידות בבורסה ולא רק עליות? איך לא ידענו...

זו לא חכמה לחפש את הנפילות ולהתמקד עליהן, ברור שלפני כל נפילה היתה עליה, אבל זה ממש לא מוכיח שאחרי כל עליה תהיה נפילה, כלומר זו דמגוגיה במיטבה. תציג את הגרף השלם ותראה שהמצב שונה לגמרי ממה שהתמונות הבודדות מראות.

יש גם רמאויות קטנות בבחירת הגרפים המוצגים. למשל:

בגרף השני: הנפילה ב1987 ("יום שני השחור") לא באמת היתה קריסה של הבורסה אלא נפילה יחסית קטנה (22%) פתאומית וחד פעמית, שאחריה הבורסה חזרה לעלות כרגיל וכיסתה את הפער במהירות. כשמסתכלים על הגרף הכולל של מדד דאו ג'ונס, אתה לא שם לב בכלל שהיא נמצאת שם, אלא אם כן אתה יודע מה לחפש.

בגרף השלישי: למה להביא פתאום את NASDAQ כששאר הגרפים מוצג מדד דאו ג'ונס? כי הנפילה הזו לא נמצאת שם. זו הנפילה של בועת הדוט-קום, שהושפעה בעיקר מחברות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא הולך להתייחס לאמירות האלה. אם אתה רוצה להבין מה קורה(וזה ממש לא קרוב למה שאתה אומר) לך ללמוד כלכלה

העיקר שאתה מרגיש טוב עם עצמך.

הבןאדם שחזה את המפלה ב87 והמפלה ב99 מנבא את הקריסה הבאה. והיא קרובה. ולא רק זה, אלא הקריסה המתקרבת תהיה יותר גרועה מ29. בואו נקווה לטוב. יעני שיקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבןאדם שחזה את המפלה ב87 והמפלה ב99 מנבא את הקריסה הבאה. והיא קרובה.

מי זה "הבנאדם שחזה" - אתה? לא זכור לי שציטטת מישהו.

מי שזה לא יהיה, אני מניח שכמו בדרך כלל מדובר באדם שחוזה שחורות באופן קבוע, וכיוצא שקורה משהו בפועל הוא אומר "אמרתי לכם". המבחן האמיתי הוא אם אותו חוזה בכוכבים לא חזה עוד כל מיני "מפלות" שלא התקיימו בסופו של דבר.

ובכל אופן, לא היתה "מפלה" ב87, וגם לא ב99.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העיקר שאתה מרגיש טוב עם עצמך.

הבןאדם שחזה את המפלה ב87 והמפלה ב99 מנבא את הקריסה הבאה. והיא קרובה. ולא רק זה, אלא הקריסה המתקרבת תהיה יותר גרועה מ29. בואו נקווה לטוב. יעני שיקרה.

בתור אדם בלי שום השכלה פיננסית (ומתמטית כנראה - מי לא ידוע לגזור פונקציה) אתה מניח הנחות חסרות בסיס שמגיעות מתחושת הבנה אפילו עוד יותר חסרת בסיס.

מציע שתקרא את המאמר של פול קרוגמן ואז אולי תקלוט שמה שאתה עושה זה בעצם 'ליצור מודל כלכלי' שהנחותיו שגויות ויכולת החיזוי שלו שואפת לאפס

אם האנגלית שלך חלשה, אני מציע שתשתמש בgoogle translate או משהו

http://www.slate.com/articles/business/the_dismal_science/1997/01/the_accidental_theorist.html

נ.ב

אם אדם אחד חזה את הקריסה (הכוונה באמת חזה ולא אמר בקרוב הכל יקרוס) ב87 (קריסה שתוקנה במהרה) וב2000 עם בועת הדוט קום אז למה הוא לא חזה את הקריסה של 2008 ? הרי הכתובת הייתה על הקיר עם המינוף הפסיכי של המשכנתאות , עם האג"ח מגובה משכנתאות , עם סוכונויות הדירוג שנתנו דירוג AAA לאגח"י זבל שהיו צריכים לקבל דירוג של C ומטה וכמובן עם ההנפקה הלא הגיונית של אופציות הפוט שהנפיקה AIG ( נקראו גם CDSים )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...