שעון חורף קיץ - עד מתי ? - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שעון חורף קיץ - עד מתי ?

digitalseeker

Recommended Posts

אני לא מבין למה עדיין מונהג המנהג המגוחך הזה.

חסכון בחשמל הוא לא חוסך (ברוב המקומות)....

אם בחקלאים מדובר - אז שחקלאים ישנו את השעון המעורר שלהם לשעה קודם/אחרי.

למה לא מבטלים את זה ? מי צריך את זה בכלל ? למה לא להישאר על שעון קיץ (ואז הזריחה בחורף תגיע באיחור קל) או אפילו באמצע בין שעון קיץ לחורף (חצי שעה) ?

מה אנחנו צריכים את זה בכלל ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כבר לא נכון. עד לפני שנתיים היו מקצרים את שעון הקיץ בגלל הדתיים. אבל היום המעבר מתבצע בערך כמו בשאר העולם (וספציפית בדיוק כמו ביוון).

ברוב או אפילו כל המדינות יש שעון חורף ושעון קיץ, כאשר המטרה היא ניצול יעיל ככל הניתן של שעות העבודה באור יום.

אפילו השם באנגלית מלמד על כך:

DST = daylight saving time

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם היית קם כל בוקר בשעה חמש כדי להתחיל לעבוד בשעה שש כשעדין חשוך אני

חושב שההתיחסות שלך לנושא היתה הפוכה.

ויש גם חסכון אנרגיה בשיטה.

(היו שנים לפני הרבה זמן שהשעון הוזז בשעתיים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההגיון מאוד פשוט: אנשים לא אוהבים לקום בחושך. זה לא מרגיש להם טבעי. אם תצטרך לקום כל יום לפני שהשמש זרחה, או יותר גרוע, לצאת מהבית לפני שהיא זרחה עד הסוף, לא תרגיש עם זה בנוח, לפחות לאורך זמן... אז השעון שהאנושות קבעה לעצמה הוא כזה, שרוב האנשים העובדים יקומו אחרי הזריחה, ויצאו מהבית כשהמקום כבר מואר באור השמש, בכל עונות השנה.

רק מה, בקיץ הגישה הזו בזבזנית: הזריחה, לפי השעון הרגיל, מגיעה הרבה לפני השעה שבה אנשים צריכים לקום. היות ואנשים לא אוהבים ללכת לישון מוקדם ולקום מוקדם יותר ממה שהם צריכים, הרי שאת הזמן הזה הם פשוט יישנו. זה לא אומר שהם יישנו יותר - זה רק אומר שאת הזמן הזה הם ישלימו בסוף היום, כאשר כבר חשוך, מה שאומר שקשה לטייל בטבע, או עם הילדים באזור בעייתי, וחייבים להאיר את הבית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתל אביב, בשיא החורף, השמש רק זורחת בכ6:40. במהלך 4 חודשים מתוך השנה, השמש זורחת מאוחר יותר מ6 בבוקר. אם במהלך כל השנה היינו נוהגים לפי שעון קיץ, הרי שבמהלך החודשים הללו היית צריך לקום ולצאת מהבית כשעוד חשוך, שכן השמש היתה זורחת רק אחרי השעה 7.

מצד שני, לפי אותו שעון החורף הרגיל, ישנם גם 4 חודשים בהם השמש זורחת ב5 בבוקר או אף לפני כן, והיות וכפי שאמרת אנשים מתעוררים רק לאחר מכן, יוצא ששעה זו מתבזבזת.

בתיכון בו למדתי הלימודים היו מתחילים ב7:30 בבוקר. היות והייתי צריך להגיע אליו בתחבורה ציבורית, ב6:30 כבר הייתי צריך לצאת מהבית. לא הייתי רוצה לבלות את כל הנסיעה הזו בחושך חצי מתקופת הלימודים בשנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני צריך לקום לפני 7 בבוקר אז אני לא אוהב שיש לי שמש בעיניים ועל הפרצוף, לא מבין על מה אתם מתלוננים :P

מצד שני אין דבר יותר מבאס מלצאת מהמשרד בחמש ולראות שהכל חושך , נותן הרגשה שסיימת את היום וכל מה שנשאר זה ללכת לישון.

חולה על המדינות האלה שיש שמש עד 21:00.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...