אל-פסק לאזור מועד לפורענות. - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אל-פסק לאזור מועד לפורענות.

SEangel

Recommended Posts

שלום.

בזמן הברקים האחרונים, היו קפיצות מתח בבית של ידידה שלי. כתוצאה מכך, הלכה הטלויזיה, ולמחשב היה צריך לסדר את קבצי האתחול (לא נזק חומרתי), אולי בזכות הספק של סיסוניק.

אל-פסק יעזור במקרה הזה? ואם כן, איזה אל-פסק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי רוצה להבין יותר מה קרה שם

פגיעת ברק אחת וקפיצת מתח/הפסקת חשמל בהתאמה, או כמה קפיצות מתח ?

כמו מה הקפיצות נראו - הפסקות חשמל לכמה שניות, לכמה דקות, נפילות מהירות לרגע, ירידה חלקית בבהירות של האור למשך שניות או דקות ?

האם ידוע מה גודל האיזור שהושפע ? - רק הדירה, רק הבניין, כל הרחוב/שכונה ?

האם יש שם בעיה קבועה שקרתה גם מקודם ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה שהסיכון המשמעותי ביותר אצלכם הוא נפילות מתח מהירות, ובנוסף מכות מתח שנגרמות כתוצאה מהנפילות

אם המתח נופל וחוזר, החזרה המהירה שלו עצמה יכולה לפגוע בציוד - והסיכוי גבוה יותר אם הוא נופל וחוזר שוב כמה פעמים. שנית, כל נפילה או חזרה יכולה להיות או לא להיות מלווה גם במכת מתח, ובמקרה כזה גם המכה יכולה לפגוע

"מגן ברקים" או UPS זול (לא כזה שהמחיר שלו באותו סדר גודל כמו המחשב), אינם נותנים הגנה משמעותית ממכות מתח (נחשולי מתח), למרות ששמם הוא "מגן ברקים ונחשולי מתח". המגן גם לא יכול לדעת מראש מתי המתח יפול, לכן אם הנפילה הראשונה בכל אירוע לא ניתן לעשות כלום. המגן יכול להגיב על הנפילה הראשונה, לפני שהמתח חוזר בפעם הראשונה

אנחנו רוצים שהמגן יגיב על הנפילה הראשונה, וכשהמתח חוזר אחרי שניה, לא יפעיל עדיין את המחשב (אלא יתן "זמן התקררות"). בנוסף, אתה אומר שבאזור שלך נפילות עלולות להגיע בקבוצות. אם נניח, חצי דקה אחרי הנפילה הראשונה המתח נופל שוב, עדיף שהמחשב לא יופעל בזמן הזה ויכבה שוב, אלא יישאר כבוי עד שכל הנפילות יעברו. לכן אנחנו רוצים שהמגן יחכה כמה דקות לפני הפעלה מחדש. כמו כן, בזמן שהמגן כבוי, גם מכות מתח לא יכולות לעבור אותו (הוא כבר מנותק, זה לא שהוא צריך לספוג אותן כמו במכה הראשונה)

בכך ניתן להקטין את הסיכוי שיקרה נזק למחשב. כאמור, לא ניתן למנוע או לעצור מכה שמגיעה אם הנפילה הראשונה לפני שהמגן הספיק להגיב

למגן כזה יש חסרונות אפשריים :

ניתן לצפות לכך שיקרו נפילות קטנות פה ושם בזמן החורף. אם בגלל כל נפילה קטנה הוא ינתק את המתח לכמה דקות (אלה דקות שבהן לא ניתן להדליק את המחשב), אתה בסוף תעיף אותו כי הוא מפריע להשתמש במחשב .....

במקרה של מחשב, כיבוי פתאומי (כמו זה שניתן על ידי "מגן ברקים") מספיק לשמירה על המחשב עצמו ואינו פוגע בחומרה, אבל מביא לאיבוד דברים שהיו פתוחים על המחשב באותו רגע ולפעמים מביא לכך שי שצורך לסרוק את הדיסק אחרי ההפעלה מחדש. אם רוצים למנוע גם את זה, יש להשתמש ב UPS, ולבחור אותו בהתאמה להספק של המחשב

לתפקיד המגן, ההמלצה הרגילה שלי על VDP של Q protectors (זהו הדגם שיש לו השהיה של כמה דקות, ל VDPS שבדרך כלל ממליצים למכשירים אלקטרוניים יש השהיה של 10 שניות בלבד, וזה לא נראה לי מספיק למקרה שלנו)

חוץ מהמגן, ואפשר גם במקומו אם לא רוצים את החסרונות של מגן (אני הולך בדרך הזאת, ללא מגן), פשוט נתקו דברים פגיעים שאינם בשימוש כשיש סיכון של פגיעה - למשל לפני לילה שצפויה בו סערה. תשתמשו במפצל שקעים שיש עליו מפסק בשביל דברים כמו הציוד בסלון (כולו ביחד), המחשב (כולו ביחד) וכדומה, וכבו את המפסק. בזמן שהמפסק כבוי, ההגנה היא מוחלטת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...