תהייה בדבר כדאיות החלפת לוח אם לשילוש קיים. - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תהייה בדבר כדאיות החלפת לוח אם לשילוש קיים.

Charybdis

Recommended Posts

הסיבה להחלפה היא תמיכה ב USB3, Sata3 ו UEFI.

המעבד הוא 955 של שמומהר ל 4.1, אז חשוב שהלוח החדש יעמוד בזה גם כן.

(למרות שרק העליתי מכפלה והוספתי מתח למעבד).

(שאר המפרט בצד).

השאלה היא אם כל העניין הזה כדאי, או שעדיף לסחוב איתו ככה עד שאוכל להחליף שילוש / פלטפורמה.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרה שלך יש מספר בעיות:

א. המעבד שלך בתדר הסטוק נחות מכל מרובעי הליבות בארבעת הדורות האחרונים של אינטל. אני לא יכול להעיד על רמת הביצועים שלו בתדר המומהר (אתה העלית אותו מ 3.2GHz ל 4.1GHz).

ב. מבחר הלוחות בארץ למעבדי AMD הוא מצומצם, כאשר אלו שכן מתאימים למעבד (לסוקט AM3 או +AM3) ונמכרים בארץ בד"כ לא תומכים בכל התכונות המבוקשות (גם SATA3, גם USB 3.0 וגם ביוס UEFI).

ג. שיקול כלכלי - גם אם תצליח למצוא בארץ לוח מתאים, המחיר שלו כנראה יהיה גבוה, דבר שיהפוך אותו לדיי לא משתלם.

אפשר כמובן להיכנס לאתרי יצרני הלוחות ולבחור את הלוח הכי מתקדם שיש שם (סתם לדוגמא - ה 990FX Extreme9 של ASRock, קישור) ואז להציע לך לקנות אותו מחו"ל (כי סביר להניח שלא תוכל למצוא אותו בארץ). לדעתי זה לא פתרון מתאים, מה גם שהוא יהיה יקר (בכל זאת, מדובר בלוחות הכי מתקדמים לפלטפורמה הזו).

בסופו של דבר, אתה לא תרגיש בהבדל בין SATA2 ל SATA3 כאשר מדובר על דיסקים קשיחים מכניים, חיבורי 3.0 יעזרו לך רק אם יש לך התקנים שמסוגלים לעבוד ב 3.0, ו UEFI אולי יקצר לך את זמן האתחול, אבל אתה תצטרך לפרמט את הדיסק הקשיח ל GPT ולהתקין מחדש את מערכת ההפעלה (בנוסף לביוס, גם מערכת ההפעלה ואני חושב שגם כרטיס המסך צריכים לתמוך ב UEFI) ואני לא חושב שזה כזה משמעותי. את אתה ממש חייב חיבור 3.0 או SATA3 - אולי ישתלם לך לקנות בקר כזה במקום להחליף את כל הלוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לקנות לוח מצויין שתומך בכל ההתקנים שתיארת (חוץ מUEFI) ב250 ש''ח משומש בפלונטר

http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=GA-990FXA-UD3u〈=heb&cart=141384145635770003

ככה תוכל לסחוב עם המחשב אפילו יותר :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על ההצעה. זו אכן נראית תרומה גבוהה מאוד לשקל.

השאלה היא, כמה עוד אפשר למשוך עם הפלטפורמה הזו?

(משחקים בינוניים / כבדים ב FHD, ושימוש כולל).

משתלם להוציא עליה כסף או שעדיף לחסוך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשימוש כללי פנום מרובע עדיין מעבד חזק וטוב

למשחקים בינוניים כנ''ל אך משחקים כבדים מסויימים כבר לא ירוצו מספיק טוב , הם עדיין ירוצו בצורה סבירה אך לא ירוצו טוב.

כל האמור לעיל מדבר על מצב סטוק , אם אתה בOC ל 4.1 בהחלט המעבד מספיק חזק כדי להתמודד עם כל משחק בצורה שיהיה שחיק

שים לב שפנום מרובע ב4.1 עדיין מחזיק יפה מאוד

http://hwzone.co.il/%D7%94%D7%90%D7%9D-%D7%A2%D7%9C%D7%99-%D7%9C%D7%A9%D7%93%D7%A8%D7%92-%D7%9E%D7%A2%D7%91%D7%93-%D7%9E%D7%A2%D7%91%D7%93%D7%99%D7%9D-%D7%9E%D7%9B%D7%9C-%D7%94%D7%93%D7%95%D7%A8%D7%95%D7%AA-%D7%A8%D7%90/2/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שהכתבה שקישרת אליה די הרגיעה את השדרגת שגירדה לי.

אני אמתין ל7950 מפלונטר ואראה איך המעבד יתמודד עם זה.

אם לא יהיה צוואר בקבוק משמעותי, ארכוש את הלוח המדובר (אני עובד עם ו DOK תומכים, כך שהפיצ'רים האלה יועילו לי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה עובד עם ויש לך התקני 3.0 מתאימים ואתה מוכן לוותר על הדרישה ל UEFI, אז זו כנראה האפשרות הכי משתלמת. מצד אחד הלוח משומש ולא ברור מה עבר עליו, אבל מצד שני מדובר בלוח דיי זול (כ-200 ש"ח) שייתן לך את מה שאתה רוצה ושאמור להתאים להמהרה ויש עליו שנה אחריות, כך שאין לך יותר מדיי מה להפסיד. אגב, לא ברור אם זו טעות באתר של פלונטר, אבל שם הם רשמו שהדגם הוא GA-990FXA-UD3u, כאשר הדגם הוא כנראה GA-990FXA-UD3.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...