איך אני מחבר חיבור תקין של כבל PCI-E לכרטיס R9 290 ? - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך אני מחבר חיבור תקין של כבל PCI-E לכרטיס R9 290 ?

rony1880r

Recommended Posts

היי

קניתי אתמול ספק SeaSonic G-750 SSR-750RM וראיתי שיש שתיי יציאות מודולריות של PCI-E מהספק , יש שתיי צמות של חיבור PCI-E , אחד של כבל עם פיצול של שתיי חיבורים של 8 וצמה אחרת עם פיצול של 6+2 X2 , אני חיברתי את הצמה שיש לה פיצול של חיבור 8 והשני של חיבור של 6+2 ליציאה אחת מהספק , האם היה כדאי יותר לחבר שתיי צמות נפרדות לשניי החיבורים שיוצאים מהספק המודלרי ?

רוני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

במאמץ הכ מסך יכול למשוך 275W

הלוח יכול להוציא עד 75W. במקרה הטוב (מבחינת הצמה של הספק) אכן 75W יגיעו מהלוח, ו 200W מהספק. במקרה האמיתי יכול להתחלק כשיותר מגיע דרך הצמה. 200W / 12V = 16.6A

בחיבור PCIE 8pin יש 3 חוטים שמעבירים 12V. ביציאה של הספק (אם היא מתאימה גם לכבל EPS) יכולים להיות 4 פינים, אבל אני לא חושב שכולם בשימוש או מעבירים זרם שווה כשהם מחוברים לצמה של PCIE. לכן אני אניח שיש 3 פינים פעילים. במקרה הטוב הזרם מתחלק ביניהם בצורה שווה, כל חוט יעביר 5.5A

כלומר, במקרה הטוב ביותר האפשרי יש לנו 5.5A על כל פין 12V בחיבור בין הכבלים והספק. במקרה הפחות טוב יכול להיות על 1 או יותר מהם גם 6A+. אלה זרמים שבהם החיבור בין הצמה והספק יכול להתחיל להתחמם אם הוא לא מושלם. אם 6A חיבור טוב יתמודד, אם יותר מזה - לא

כבר כאן יש יתרון ל 2 צמות במקביל, אם כי אם הכול מחובר טוב צמה 1 תחזיק מעמד

בכ מסך קצת יותר עוצמתי או במקרה של , 2 צמות במקביל נראות לי חיוניות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשיתי מחקר קטן

ביציאה מהספק החיבור הוא של 6 פינים

חיבור כרטיס מסך 8 פין הוא 150W ו-6 פין זה 75W

הכבל הוא מסוג Y שיכול להעביר פעמיים 150W או 150 + 75 (עבור 8+6 פינים)

היציאה מהספק היא כאמור 6 פינים לכן היא כפולה

זה כנראה הסיבה שצמה אחת מסוג Y יכולה לתמוך בכרטיס מסך אחד בלי בעיה.

אין לי ידע בנושא. האם זה יתכן ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא זה לא

מתוך ה 6 pin, יש 3 של 12V ו 3 של אדמה. כלומר, הזרם הכולל שיעבור בצמה חייב לעבור דרך 3 pin ב 2 הכיוונים

פין כזה רשמית מיועד ל 8A..9A כלומר 96W..108W - כלומר 3 פינים כ 300W. אלא ש - אלה נתונים תיאורטיים בלבד

התנגדות (שתמיד קיימת) בנקודת המגע של הפין יכולה להביא לנפילת מתח על החיבור. בין אם הפין הוא 12V או אדמה, ההספק שנופל על החיבור הופך להתחממות. מציאותית, מעל כ 4A..5A, נניח 6A לפין במצב טוב, חדש, שיש לו ציפוי איכותי וכו', הפין פשוט יתחיל להחישרף. הוא לא הולך להחזיק 8A וגם לא קרוב לזה

במקרה שהחוט הוא חוט אדמה, קיים שיקול נוסף : ה 12V מגיעים לממירי מתח על הכ מסך, שמורידים אותו למתחים עליהם עובד ה GPU בסדר גודל של 1V..1.5V. ממירי המתח לא ישימו לב להבדל אם תיתן להם 11V או 14V, וממש לא למתח שנופל על חיבור ה PCIE מהספק (אני מנחש בסדר גודל של 0.01V בחיבור תקין). האדמה של הכ מסך לעומת זאת, משמשת כאדמה גם לממירי המתח וגם לקווי המידע ש ה PCIE, שמעבירים תקשורת במהירות גבוהה (על קצה היכולת של המערכת) ובמתחים נמוכים. לתקשורת יציבה במערכת כזאת יש לוודא במיוחד שנפילת המתח על קווי האדמה נמוכה עד כמה שניתן

מתכנני תקן ה PCIE מבינים את הבעיות האלה, ותיכננו את התקן בהתאם :

בכ מסך של 75W, יש חיבור 6 pin מתוכו 3 הם 12V ו 3 הם אדמה. הזרם הוא כ 2A/pin וכמובן החיבור מחזיק אותו ללא בעיה

בכ מסך של 150W, יש חיבור 8 pin מתוכו 3 הם 12V ו 5 הם אדמה. הזרם הוא כ 4A/pin ב 12V - בדיוק המקס' שהם יכולים להחזיק בצורה אמינה, ויש 2 pin נוספים לחיבור האדמה להקטנת נפילת המתח על האדמה

כל כ מסך אם צריכת חשמל גבוהה יותר, מחייב לפחות 2 חיבורים במקביל

כשבספק מודולרי הזרם על כל פין גבוה מידי, הנקודה החלשה שהמתכננים מנעו על הכ מסך עוברת להיות על החיבור בספק. וזה אותו סוג של חיבור. אני מנחש ש seasonic משתמשים אם חיבורים משודרגים עד כמה שניתן - אם ציפויי כסף ומה לא, כך שנניח ניתן לצפות מהם ל 6A. אבל זה באמת המקס' שהייתי מצפה להוציא בלי שיתחילו בעיות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...