התלבטות בין 21:9 ultra wide monitor ל-16:9 QHD - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות בין 21:9 ultra wide monitor ל-16:9 QHD

omertgm

Recommended Posts

שלום, המסך הישן כנראה יצא משימוש בקרוב.

אני רוצה להשתדרג בשטח העבודה (כרגע 'FHD 21.5)

UWM ~29`-2560*1080=2.76MB

QHD 27`-2560*1440=3.68MB

שימושים- משחקים ועריכת סרטים\תמונות (לחובבים, לא מקצוע)

ברור של-QHD יש יותר שטח תיאורטי, השאלה היא האם עדיף מסך יותר ריבועי או יותר מלבני מבחינת נוחות עבודה עם חלונות מרובים והאפקט של משחקים.

מעדיף פאנל IPS אבל הייתי רוצה גם (כדי לא להזדקק לכרטיס מסך יקר מדי). הבנתי שהם לא הולכים יחד, יש סיכוי שבעתיד ישלבו בינהם?

בכל מקרה יותר חשוב לי. אין לי צורך או עניין ביותר מ- 60HZ.

מוכן להשקיע הרבה כסף בכך, מחפש לקנות מהארץ. עד 3K.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עשיתי את המעבר משני מסכי 16:9 FHD למסך אחד "29 אולטרה רחב (Dell U29UM13) לפני כמה שבועות ואני לא מסתכל אחורה.

מדהים לגיימינג, אחלה שטח עבודה על הדסקטופ ובלי שוליים של מסך באמצע.

אני לא אגיד שלא הייתי מסתדר יותר טוב עם אחד הדודים הגדולים שלו (יש כאלה של "34 עם רזולוציה של 3440x1440) אבל הם יקרים בטירוף........

דל כמו שלי נכנס בסכום שציינת + עודף יפה.

ממליץ בחום על הפורמט.

אגב, מהבירורים שלי מסתבר שיש גם לאסוס וAOC מסכי 21:9 שבנויים על אותו פאנל כמו הדל אבל עם זמן תגובה קצת יותר טוב. הבעיה היא שלא מצאתי אותם בארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו ההתלבטות וזה מה שלא ברור לי בעצמי.

לכן פתחתי את כל הדיון, לקבל חוות דעת ואולי פרמטרים שלא חשבתי עליהם.

אני מניח שהכי טוב זה לראות את שניהם בעין אחד ליד השני אבל אין לי מושג איפה יש חנות כזו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי גם

Dell U29UM13 כבר יותר משנה, מסך מעולה לכל דעה.

2 מינוסים זה הפורמט הבלתי רגיל של 21:9 שבחלק מהמשחקים לא נתמך מי יודע מה, לדוגמא SKYRIM או אפילו תפריט הDEPLOY של 4. גם מדיה המונית כמו וכדומא שמשדרות בפורמט הפופולרי יותר, דבר שגורם לסרטון במסך מלא להיות מוצג באותו גודל שיהיה מוצג על מסך 23".

הדבר השני הוא מה שנראה כמו זליגת אור בפינה השמאלית התחתונה של המסך. אבל יכול להיות שזה ספציפית אצלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים לגבי youtube וכו' אבל הכי גרוע אתה רואה וידאו ב1080p בגודל שווה ערך מסך "23.

בנוגע למשחקים אני ממליץ על התוכנה הזו שעושה סדר במשחקים שמתבלבלים מהמסך הרחב: http://www.flawlesswidescreen.org/

גם לי יש זליגת אור בפינה השמאלית תחתונה של המסך!

לפי מה שאני מבין זה יותר בולט במסכים אולטרה רחבים כי אתה רחוק יותר מהקצוות של המסך והזוית נהיית ממש חדה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...