מהמימנות נמוכה מאוד יחסית של כונני SEAGATE למה ממליצים עליהם פה ? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מהמימנות נמוכה מאוד יחסית של כונני SEAGATE למה ממליצים עליהם פה ?

needacomp

Recommended Posts

בסטיקי המלצות ובכלל בד״כ בנפחים גדולים ממליצים פה ללכת על דיסקים של SEAGATE אבל במבחני מציאות לאורך זמן נראה שהדיסיקים הללו פשוט זבל של הזבל:

https://www.backblaze.com/blog/hard-drive-reliability-update-september-2014/

יחסית לתחרות. אז למה בכל זאת הם כלכך פופלארים ? המחיר ? משהו אחר ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מרגיש כמו שגריר, ולא רוצה להרגיש ככה, אבל אחרי שנחשפתי לאמינות של , לפחות בארץ, אני מוצא שאין לנתונים האלו מהחברה הזאת שום יחסות למה שבאמת הולך עם אמינות כונני החברה.

הסיבה שיבואנים בארץ לא מפרסמים את הנתונים האמיתיים היא כדי לשמור על איזון בין החברות ולא לחסל את אחת מהן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין. מישהו בכלל קרה מה כתוב שם?

אז מתים להם 15% מהדיסקים כאשר גל ממוצע של דיסק זה שנתיים.

זו חברת גיבוי מידע. הדיסקים עובדים שם 24/7. כל הזמן. בתנאים לא תנאים. לא לזה הם נועדו.

הם פשוט זולים אז הם לוקחים אותם.

אי אפשר על סמך בלוג כזה להגיד כלום על שימוש ביתי.

עם כל הכבוד, לא מתים בבים 15% של דיסקים תוך שנתיים. אני יכול להבטיח לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד, אתה עושה צחוק ? דיסקים אחרים באותם תנאים ב-ד-י-ו-ק מחזיקים מעמד פי 3 עד פי 7 יותר, אז למה להעדיף דגמים שכבר מההתחלה יותר בעייתים ? בשביל לחסוך קצת בכסף על הדברים החשובים באמת ?

ותודה על ההבטחה שלך, אני עכשיו הולך איתה על הבנק...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד, אתה עושה צחוק ? דיסקים אחרים באותם תנאים ב-ד-י-ו-ק מחזיקים מעמד פי 3 עד פי 7 יותר, אז למה להעדיף דגמים שכבר מההתחלה יותר בעייתים ?

וזה מה שקורה כאשר מתעלמים מהכל חוץ מהגרף הצבעוני באמצע העמוד. נניח שהנתונים בגרף נכונים - אבל הם לא מתייחסים כלל למהות התקלה. ומה אם הדיסקים של עמידים פחות לבלאי מכני (שמושפע מאוד מאופן השימוש) אבל דווקא עמידים יותר לתקלות ברכיבים האלקטרוניים, למשל? הנה קיבלת מצב אפשרי בו לנתונים בגרף אין שום קשר לסיכויים של הדיסק לשרוד בשימוש ביתי. מה שאתה עושה זה כמו להשוות את האמינות של שני רכבים שונים שאתה מתלבט ביניהם לפי מידת הצלחתם במירוצי ראלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז למה בכל זאת הם כלכך פופלארים ? המחיר ? משהו אחר ?

המחיר.

אבל גם: רוב האנשים לא חשופים לנתונים האלה, וגם כשכן, קשה לפרש אותם וללמוד מזה על אורך החיים הצפוי של כוננים בשימוש ביתי. כמו כן, בתור אדם פרטי שקונה כונן בודד או שניים - השונות גבוהה מידי והממוצע פחות משמעותי. כי זה שבממוצע כוננים מסדרה X מחזיקים פחות זמן מסדרה Y לא אומר שדווקא הכונן הספציפי שלך יחזיק יותר או פחות. אז נוטים להתעלם מזה ופשוט ללכת על מה שזול עכשיו. ימות - נחליף. לרוב דיסק קשיח לא מת מיידית, וכשמתחילות בעיות אפשר להחליפו בלי לאבד כמעט מידע.

יש הרבה דעות חלוקות על סיגייט, הרבה עדויות על כוננים מתים, מצד שני הרבה עדויות על כוננים מעולים.

מה זו "עדויות על כוננים מעולים"? כאלה שעוד לא מתו?

זו חברת גיבוי מידע. הדיסקים עובדים שם 24/7. כל הזמן. בתנאים לא תנאים. לא לזה הם נועדו.

מה זה "תנאים לא תנאים"? למה אתה חושב שהתנאים בחברת גיבוי ואחסון פחות טובים מאשר בבית? אני דווקא בקלות יכול להאמין שמבחינת קירור וניקיון לפחות הם יותר טובים ממארז ביתי ממוצע.

הם עובדים 24/7 - זה נכון. גם חלק גדול מהמחשבים הביתיים עובדים 24/7 או כמעט. כנראה העומס הכולל על הכונן יותר גבוה בחוות , אבל גם בזה אני לא 100% בטוח. זה תלוי במדיניות הגיבוי והעדכונים שלהם, וגם בפרופיל השימוש הביתי. יש אנשים שמשתמשים במחשב 2-3 שעות ביום לגלישה ומסמכים, ויש שמורידים מאות גיגות 24/7 - אני לא בטוח שזה טוחן את הכונן פחות.

בשורה התחתונה אני לא משתכנע מההטיען שבגלל שמדובר בשימוש תעשייתי ולא ביתי, אז הנתונים שלהם לא רלוונטיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי מת כונן אחרי כמעט שנה שימוש ביתי, סקטורים פגומים ועד שהכונן לא זוהה. 1TB ST1000DM003

הוחלף במסגרת אחריות לחדש.

מגבה באופן קבוע כדי לא לחוות את הסיוט שהיה לי בניסיון לשחזר קבצים. Shit Happens

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעדויות על כוננים מעולים, התכוונתי לכוננים שעובדים בRAID של 4 כוננים 24\7 מעל שנה ולא מראים שום סימני שחיקה (סקטורים פגומים וכו').

שנה 24/7 היא לא עדות למשהו יוצא מגדר הרגיל. וודאי שלא "מעולה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שקניתי סייגיט לפני כמה שנים כמו כולם כי כולם ממליצים עליו, ומההתחלה יש לו רעשים של בנג של ראש (כנראה שהוא עולה מחסכון בחשמל, אחרי כמה זמן שאני לא ניגש אליו ישירות) לצערי אבל הוא עובד ככה שבטח לא יחליפו באחריות. טוב, נדע לשים עליו רק דברים עם גיבוי ו/או דברים לא חשובים. אולי נקנה אחד אחר לגבות עליו גם... (יש לי פה מחשוב גיבוי אולי נעשה ממנו NAS עם RAID בין הכוננים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לי יש הרבה דיסקים של . חלקם עובדים היטב, חלקם פיתחו בעיות והתחילו לצוץ פה ושם סקטורים פגומים, אז החלפתי אותם כדי לא להגיע למצב של אובדן מידע. לא קרה עדיין שדיסק פשוט שבק חיים.

במחשב הישן היו לי Maxtorים (כשעוד היו חברה בפני עצמה), שגם פתחו בעיות והוחלפו לאחר מספר שנים.

WD עוד לא היה לי.

במחשב המאוד מאוד ישן יש לי דיסק מאוד מאוד ישן של Hitachi/IBM. זה דיסק IDE 80GB אולי מ2002 או משהו. הוא עדיין עובד, אם כי ב8 שנים האחרונות המחשב בשימוש אולי של יום בחודשיים. מהתחלה הדיסק השמיע רעשים מוזרים וקליקים מידי פעם, אבל אף פעם לא פיתח ולו תקלה אחת, גם לא המינורית ביותר. אז רעש בפני עצמו עוד לא אומר שהדיסק קרוב להיכשל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תכלס, אףחד עד עכשיו לא התיחס לשאלה שהופנתה באופן ישיר: למה לא מתיחסים בפורום המכובד הזה, שקיים שנים, לאמינות של דיסקי וגרוע מכך, משום מה ממשיכים להמליץ עליהם למרות הפאדיחות שהם עושים לקהל גדול של משתמשים/צרכנים.

למה לא מציינים כאן שהיתה (ועדיין מתנהלת באיזי, כמיטב מסורת בתי המשפט בישראל) תביעה ייצוגית כנגד יבואן/ני וכנגד החברה, על שיווק דיסקים דפוקים מתוך ידיעה מראש שהם כאלה.

אישית, אכלתי אותה כמה פעמים עם וכיום לא מתקרב לדיסקים שלה אפילו לא בחינם. יש אלטרנטיבות כ"כ טובות שכל מחיר זול שלא יהיה לא מצדיק את עוגמת הנפש.

לוא הייתי בצוות הפורום, ללא כל מעורבות מקצועית/שיווקית אינטרסנטית, ברור שהייתי לפחות מתעלם מהמוצרים שלהם, אם לא מעבר לכך.

למען הסר ספק, אין לי כל מעורבות, קשר, אינטרס וכו' בתחום הזה כיום, מעבר לתחביב רציני נטו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...