מחשב ללימודים עד 4000 ש"ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב ללימודים עד 4000 ש"ח

sSs Dragon

Recommended Posts

שלום, אני מחפש מחשב חדש עבור חברה שלי, כבר עברתי על הרבה דיונים בפורום ועוד חיפושים בעצמי, אבל חשבתי ששוה להתיעץ עוד קצת.

נתחיל מתשובות לשאלון ואז נפרט את ההתלבטויות...

* מטרות המחשב? לימודים ( == עבודה משרדית), סרטים

* גודל המסך? 14"

* רזולוציית המסך? האם שווה להשקיע ב-FHD או שמספיק 1366x768

* משקל רצוי? פחות מ-2KG, וכמה שפחות

* האם נדרש זמן סוללה ארוך? ככל שניתן

* האם יש צורך ביציאות מיוחדות? HDMI

* גודל מינימלי וסוג של כונן קשיח? אם נכנס במחיר מן הסתם SSD זה חיובי

* כונן אופטי? לא (מעדיך לחסוך במשקל)

* האם דרושה תמיכה בתחנת עגינה ייעודית? לא

* האם נדרשת אחריות בינלאומית ? לא נראה לי

* האם בתקציב צריך להיכנס רישיון למערכת הפעלה? כן

* האם יש לכם העדפה לחברה כלשהי? לא

אז ככה, אני רוצה שהמחשב יהיה כמה שיותר קל אבל עדיין טוב, בגודל "14

נראה לי דרישות בסיס הם i5 ו-8GB של RAM.

מקצת הסתכלות שלי ראיתי 3 דגמים רלוונטים:

1) Dell Vostro 5470 (חריגה קטנה) 4100~ http://www.zap.co.il/models.aspx?sog...rd=vostro+5470

i5-u4200, 8GB RAM, 128GB SSD. GeForce GT 740M, 1366x768 Touch Screen, 1.6Kg, 3 Years Warranty

אבל... הבנתי גם שיש איזה שהיא בעיה עם ה-WiFi שלו ולכן זה קצת מטריד אותי

2) Lenovo u430 / Lenovo u430p (בכל מני קונפיגורציות)

א. i5-u4200, 8GB RAM, 1TB HDD, GeForce GT 730M, 1366x768 Screen, 1.71Kg, 1 Years Warranty = יוצא 3300~ http://ksp.co.il/?uin=24604

+ הרחבת אחריות ב300 ש"ח + הוספת SSD בעצמי בחיבור M.2 ngff (שאני חייב להבין שלא לגמרי הבנתי איך עושים) ==> גם יוצא באיזור ה4000-4100 ש"ח

ב. i5-u4200, 8GB RAM, 1TB HDD, GeForce GT 730M, 1920x1080 Touch Screen, 1.89Kg, 1 Years Warranty = יוצא 3800~ http://ksp.co.il/?uin=23197

+ הרחבת אחריות ב300 ש"ח ==> גם יוצא באיזור ה4000-4100 ש"ח (גם פה אפשר להוסיף SSD אבל זה קצת עובר את התקציב)

3) Lenovo Flex 2 14 inch

i5-u4210, 8GB RAM, 1TB HDD, GeForce GT 840M, 1920x1080 IPS Touch Screen, 1.9Kg, 1 Years Warranty = יוצא 3600~ http://ksp.co.il/?uin=23771

+ הרחבת אחריות ב300 ש"ח ==> יוצא כ3900 ש"ח

(כאן לא לגמרי הבנתי האם יש או אין חיבור M.2 ngff או לא, נראה לי שהבנתי שרק ב-flex הראשון יש אבל הוא לא שווה - אגב, למה?)

בנוסף ה-u430 ויזואלית נראה בנוי יותר טוב מהFlex שנראה שמרגיש קצת יותר פלסטיק...

בקיצור, אני קצת מבולבל... כנראה ש-2 האופציות המובילות הם 2א ו-3

כשהבחירה היא בין:

2א - גם וגם HDD גדול, בונוס של מקלדת מוארת, אבל עם לא מעט טרטור של ההזמנה של ה- המיוחד והרכבה שלו (פירוק המחשב, הרכבה של ה-, העברת מערכת ההפעלה וכו'), ומסך עם רזולוציה נמוכה

3 - מעבד טיפל'ה יותר טוב, כרטיס מסך יותר טוב, מסך משמעותית יותר טוב (ועם Touch - שעוד לא החלטתי אם זה טוב או רע...), אבל בלי ושוקל 200 גרם יותר, ואולי נראה קצת פחות טוב

ולסיכום כדי לסבך עוד קצת:

החברה אמנם אמרה שהיא רוצה מחשב בגודל "14, אבל אם ממש שווה לרדת לקטגורית ה-"13.3 אולי אשכנע אותה

לדוגמא, במקור הסתלכתי על מחשבי "13.3 דוגמאת ה-Latitude 3340 שנותן גם i5, גם 8GB וגם- SSD עם משקל טוב במחיר סבבה.

אז,

* האם הבנתי את המצב נכון?

* מה נראה לכם עדיף כאן?

* והאם יש לכם הצעות נוספים או דגמים מעניינים נוספים?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנת נכון את המצב.

לדעתי - הU430 אבל באופציה א'. הסיבה היא שבאופציה ב' תקבל מסך מגע, אמנם הרזולוציה יותר גבוהה - אבל מסך משתקף, שלדעתי עבור סטודנטים זה חסרון ולא יתרון. וככה גם תקבל SSD שיעשה לה חיים הרבה יותר קלים.

(אין מה להסתבך עם המחבר הזה - זה לשים הארדיסק כמו שאתה שם זיכורן לצורך העניין).

אם היא מחליטה ללכת על מסך מגע - הייתי הולך על הפלקס. המסך שלו משמעותית טוב יותר וזה מפצה על החסרונות האחרים (חיי , משקל) לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה...

נחכה לראות מה היא אומרת...

אגב, כדי שהיא לא תפחד מהסיפור של ה-, לא הצלחתי למצוא מדריך טוב לאיך מתקינים את זה על ה-u430p...

אתם מכירים / יש לכם איפשהו מדריך טוב כזה? :)

מן הסתם כדאי שה-OS ירוץ מה-, אז אולי גם מדריך לעשות clone מה-HDD המקורי ל- החדש

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

טוב,

אז KSP סיבכו אותי... הם הורידו מחיר ורק אתמול שמתי לב שזה בעצם תת-גרסא אחרת.

הם שימו את ה-u430p לגרסא הזאת: http://ksp.co.il/?uin=24604

עכשיו זה יוצא 3290 (3580 אחרי הארכת אחריות), אבל זה עם 500GB של HDD וכרטיס מסך מובנה (HD4400)

עכשיו לגבי ה-Flex2, הוא יוצא 3590 (3830 אחרי הארכת אחריות), והוא כביכול יותר טוב בכל פרמטר (מעבד, HDD, GPU, מסך וכו')

הדברים היחידים שהוא פחות טוב בהם זה המשקל (הבדל של 200 גרם), והעובדה שאי אפשר להוסיף לו כונן .

מלבד זה עוד לא מצאתי ביקורת טובה על הזמני של שני המחשבים הללו... (נראה לי שראיתי איפשהו בפורום שאומרים שהu430p מחזיק יותר שעות, אבל לא דובר על כמה...)

עכשיו לגבי ה-, הבנתי שזה יוצא יותר מ-500 ש"ח = המחיר עצמו + מע"מ ומכס + משלוח, מה שאומר שה-u430p עם יצא כבר מעל 4100 ש"ח

מה גם שיקח לזה זמן להגיע (משלוח מחו"ל...) וחברה שלי רוצה את המחשב מוכן לשנת הלימודים (מיד אחרי סוכות), אז אני לא בטוח כמה זה עדיין רלוונטי...

מה דעתכם?

אגב, אם יש מחשב "13.3 שממש שווה את זה, אשמח לשמוע (לדוג', די נדלקתי על ה-Z30A אבל הוא לא בתקציב...)

תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פלקס 2 = 5~ שעות

u430p = סביב 7 שעות

איך הגעת ל-500 ש"ח?

כונן 128GB עולה 70$, משלוח עוד 23$, כלומר 93$ (יש מצב שלא יגבו מע"מ על הרכישה) = 340 ש"ח, או עם מע"מ 400 ש"ח

המוצר מגיע אליך תוך שבוע, זה דואר שליחים מהיר עד הבית.

http://www.amazon.com/MyDigitalSSD-128GB-120GB-Super-Drive/dp/B00LNF1RVM/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק, פשוט במקרה בדקתי אחד שעולה 80$ ואז צריך לשלם עליו מכס... לעומת האחד שעולה 70$ שלא משלמים עליו מכס, מה שמוריד את העלות משמעותית.

ואז זה יוצא ~100 ש"ח יותר מה-Flex2

השאלה, האם ה- וה200 גרם האלה והאולי שעתיים זמן , שווים את הירידה בכל שאר הדברים?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, בעבודה יום יומית אתה בקושי תרגיש את ההבדל בין המעבד וכרטיס המסך. המסך משמעותית פחות טוב, שלא יהיה צל של ספק - אבל, 200 גרם על הגב לאורך זמן זה לא מעט (והרבה יותר משמעותי ממה שזה נשמע). ההבדל בין סוללה של 7 שעות לסוללה של 5 שעות יכול להתבטא בהבדל בין להסחב עם מטען ללהסחב בלי מטען - שזה גם יכול להיות הבדל של 200-300 גרם. ולסיכום - זה פשוט פינוק. זה מסוג הדברים שקשה להעריך עד שיש לך, המחשב פשוט עולה מהר יותר, כל התוכנות נטענות מהר הרבהיותר וכו' וכו'ו וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...