•המחשב התחיל לעבוד ממש ממש לאט לאחרונה, איך ניתן לבדוק מדוע? - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

•המחשב התחיל לעבוד ממש ממש לאט לאחרונה, איך ניתן לבדוק מדוע?

motiyair

Recommended Posts

שלום לכולם,

ברשותי מחשב נייד חזק המכיל גם כונן .

לאחרונה המחשב התחיל לעבוד ממש לאט, כל תוכנה שאני פותח לוקח לה המון זמן להיטען, אפילו לדפדפן (כרום) לוקח נצח עד שהוא עולה. בקיצור המחשב נהייה ממש ממש "כבד".

ניסיתי לסרוק - אין.

ניסיתי להריץ קומבו פיקס אבל בגלל שזו win 8.1 - אי אפשר.

מקום בהארד דיסק - יש.

אני אפילו מריץ Ccleaner בקביעות.

מה עוד עלי לבדוק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לבדוק האם יש תהליכים שרצים ולוקחים מלא משאבים במצב IDLE (מנוחה)

לסורק את ה HD המכאני לתקינות אם הוא עושה בעיות הוא יכול להשפיע על כל המחשב.

לבדוק את הRAM ע"י MEMTEST לשגיאות

איזה עידכונים עשית לאחרונה? אולי עידכון של ATI עושה בעיות וצריך להסיר כמו שצריך ולהתקין מחדש.

תנסה לעבוד ללא ולראות אם יש לך את אותם בעיות (מצביע על וירוס).

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום רב

מחשב איטי עם כונן SSD די נדיר גם במקרים של פגיעה מוירוס או רוגלות. במידה ואתה באופן יזום מבצע ניקיון כללי למחשב ובודק וירוסים עם תוכנה אמינה ועדיין אין שיפור אני היתי בודק את החומרה.

מחשב איטי יכול גם לנבוע ממעבד לא תקין או כזה שמתחמם יותר מידי. תופעה של איטיות יכולה להיגרם מרכיב זיכרון לא תקין, כרטיס מסך לא תקין, ואפילו דריברים שהותקנו בצורה לא נכונה או כאלה שלא תואמים את החומרה בפועל.

האם זה מחשב נייח או מחשב נייד ? המחשב נייד בעל שם אתה יכול להפעיל דיאגנוסטיקה ולבדוק מה הגורם לבעיה. במחשב נייח הנושא קצת יותר מורכב ויש צורך להסיר את מכסה המארז ולבדוק האם הצתבר אבק על המאורר של המעבד, האם כרטיס המסך יושב במקום וכדומה.

אולי אתה יכול להיזכר מה התקנתה או מה היה השינוי שאתה בתור משתמש ביצעת במחשב: אולי התקנתה דרייברים חדשים? החלפתה חומרה חדשה? אם כל זה לא עוזר אני מאוד ממליץ לך לקרוא את המדריך: מחשב איטי מה עושים רק את השלב האחרון, שלב איחוי הדיסק רצוי מאוד לא להפעיל על כונן .

אשמח במידה ותעדכן איך התופעה מתקדמת, נפטרה או לא..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מקש ימני על כונן הSSD

מאפיינים

כלים

ויש לך שם את הכפתור שבד"כ מיועד לאיחוי דיסק.

תראה שהכונן מזוהה כSSD ומוגדר לו שם TRIM וחלילה לא DEFRAG

אחרי שעברנו את זה אל תעשה ניקוי REG דרך CCLEANER, עדיף לא לגעת בזה אם אין לך מושג מה הרשומות אומרות.

השלב הבא תעשה ctrl+shift+ESC

ייפתח לך מנהל המשימות, לך ל Startup או אתחול ותראה איזה תוכנות עולות עם הבוט של המחשב... אם יש כאלו שאתה מזהה ולא צריך תסיר אותן שלא יעלו עם הבוט.

עוד שלב לך ללוח הבקרה

Program and features או תוכנות ותוכניות ותסיר את כל התוכנות שאתה לא צריך ואתה יודע מהן.

מעבר לזה יש לך שתי כלים שאתה יכול לנסות והם מובנים במערכת,

1. בודק שגיאות הדיסק > תיכנס לCMD במצב מנהל...

בווינדוס 8.1 זה מקש ימני על כפתור הSTART בסרגל ובתפריט (אצלי זה באנגלית) זה יהיה Command Prompt (admin)x

תקליד את הפקודה:

chkdsk [DRIVE] /f

זה סביר להניח ייתן שגיאה שהכונן בשימוש ויציע לך לבצע זאת באתחול הבא, תאשר לו ותפעיל מחדש את המחשב.

2. תלחץ על WindowsKey+W

תחפש mdsched

זה כלי שבודק את הזכרונות של המחשב תאשר לו מידית והוא יבצע אתחול ויבדוק את תקינות הזכרונות שלך.

מעבר לזה יש גם פתרון וודו שנתקלתי בו, מספר די גדול בצורה מבדחת של אנשים דיווחו שמציג האירועים \ Even Viewer כאשר הוא מלא בנתונים תוקע להם את המערכת. תנסה בעזרת CCLEANER או ידנית לרוקן ממנו תא הנתונים אם יש לך כמות ענקית של עשרות אלפי רשומות, כמובן זה רק רמיזה ולא המלצה כלשהי ורק בהנחה שכל שאר ההצעות שלי לא עזרו לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...