i5 4690 vs i7 4790 - גיימינג - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

i5 4690 vs i7 4790 - גיימינג

LOLFTW

Recommended Posts

להלן המפרט הנוכחי שלי:

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il - חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבד:

Intel Core i5-4690 LGA1150 Tray

כמות: 1 - מחיר: ₪1036

קירור למעבד:

Arctic Cooling Freezer i11

כמות: 1 - מחיר: ₪140

לוח אם:

Gigabyte GA-H81M-D2V Retail Front USB3.0 - מחיר מבצע

כמות: 1 - מחיר: ₪245

מארז:

באנדל - NZXT Phantom 410 White + FSP RAIDER 650W - בקניית מחשב חדש

כמות: 1 - מחיר: ₪729

זיכרון:

Hynix Original 8GB DDR3 1600 בקניית מחשב חדש בלבד

כמות: 1 - מחיר: ₪349

כרטיס מסך:

Sapphire Radeon R9 280X BULK OC 3GB - תקינים לאחר החלפת יצרן - אחריות לשנתיים

כמות: 1 - מחיר: ₪899

קשיח למחשב שולחני:

Seagate Barracuda 7200.14 1TB SATA3

כמות: 1 - מחיר: ₪283

קשיח למחשב שולחני:

Samsung SSD 840 EVO 120GB SATA3 2.5 inch

כמות: 1 - מחיר: ₪397

הרכבה:

הרכבת מערכת מחשב כולל בדיקות מלאות וחיווט ברמה גבוהה לחברי הפורומים חינם או בהזמנה מעל 3500 ש"ח - זמן הספקה עד 7 ימי עבודה

כמות: 1 - מחיר: ₪0

סה"כ: ₪4078

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית. ההרכבה, משלוח ואיסוף במקרה של תקלה חינם.

תשלום מזומן (תשלום מזומן לשליח, צ'ק מזומן, כסף שטרות, העברה בנקאית) מקנה 2% הנחה

מחיר אחרי הנחת מזומן הינו: 3997 ₪

http://www.tms.co.il/preview/spec/w3sdztbv

לאחר שהגעתי למסקנה שאינני אעשה OC (מפני שמערכת שתהיה מתאימת-OC תעלה לי עוד 500 שקל, ובמקום זה אני מעדיף לשמור את הכסף ועוד מספר שנים לשדרג את הרכיבים או פשוט לקנות מחשב חדש), אני עומד בפני הדילמה אלו מבין שני המעבדים הבאים הכי משתלם:

Intel Core i5-4690 3.5Ghz 3.9Ghz Turbo LGA1150 Tray

VS

Intel Core i7-4790 3.6Ghz 4.0 Ghz Turbo LGA1150 Tray

להלן ההבדלים ביניהם: http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i7-4790-vs-Intel-Core-i5-4690

וכמובן הבדל של 425 שקל...

מה דעתכם בנושא?

האם שווה להוסיף כסף ל-i7 בשביל futureproofing והאם הוא שווה את הבדל הביצועים במשחקים?

או שהחלטתי לא לעשות OC היא טיפשית, ואקבל ביצועים טובים יותר במשחקים אם את הכסף הזה אוציא על מעבד מסדרת ה-K, מתאים וקירור טוב יותר ואעשה OC ל-i5?

בקצרה, יש 3 אופציות (הכל תלוי במעבד כמובן):

מפרט כולל i5 4690 לא מתאים להמהרה - סה"כ 3997 ש"ח במזומן

מפרט כולל i5 4690k מתאים להמהרה - סה"כ 4392 ש"ח במזומן

מפרט כולל i7 4790 לא מתאים להמהרה - סה"כ 4413 ש"ח במזומן

אני צריך לציין 3 דברים:

1. כסף אמנם כרגע אינו בעיה בשבילי, אך אינני רוצה להוציא סתם כסף. בכל זאת, אני מרוויח שכר מינימום, זה לא שאני קוטף את הכסף מהעצים...

2. אני משלם רק במזומן, ולכן מקבל הנחת מזומן.

3. מעולם לא עשיתי OC לפני כן.

תודה רבה! :cheesy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתר ההשוואות שקישרת אליו הוא בערך האתר הכי גרוע להשוואת חומרה, הוא מסתמך רק על נתונים יבשים.

השאלה היא באילו משחקים תשחק?

רק לידע כללי, כיום קיימים כ-3 משחקים שבאמת נהנים מטכנולוגיית הHT)ריבוי נימים) שיש למעבדי i7 להציע ולאט לאט נכנסים עוד ועוד משחקים נתמכים, ברור שתקבל שרידות ארוכה יותר עם מעבד i7, השאלה אם מבחינתך זה שווה את התוספת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה "futureproofing", לדעתי יש לבחור בלוח מפוצ'ר יותר שתומך ב-4 חריצי הרחבה לזיכרון וביותר חיבורי SATA, ואם אתה ממש רוצה "futureproofing" - אולי גם ב M.2 וב SATA Express. שים לב גם שלוחות המבוססים על ערכת השבבים H81 (ולמעשה כל ערכות השבבים מסדרה 8 של אינטל) לא תומכים במעבדי הדור הבא (החמישי) - ה Broadwell, בעוד שלוחות המבוססים על ערכות השבבים מסדרה 9 (H97 ו Z97) אמורים לתמוך במעבדים אלו.

בקשר למעבד - ה Core i5 יספיק לך כרגע, שכן, כמו ש idanmal ציין, מעט מאד משחקים ירוויחו מ ה i7 כרגע. אולם אם וכאשר מעבד i7 (או מעבד שקול לו בתכונות) יהיה דרוש לרוב המשחקים, סביר להניח שיהיה מדובר במעבד בעל תושבת אחרת או לכל הפחות כזה הדורש לוח בעל ערכת שבבים חדשה יותר. לדעתי, במצב כזה כנראה תוכל למצוא מעבדי i7 משומש המתאים ללוח שלך יחסית בזול (מעבדים רגילים שלא מיועדים להמהרה כמעט ולא מתקלקלים, כך שאין ממש סיכון בקניית מעבד משומש כזה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתר ההשוואות שקישרת אליו הוא בערך האתר הכי גרוע להשוואת חומרה, הוא מסתמך רק על נתונים יבשים.

השאלה היא באילו משחקים תשחק?

רק לידע כללי, כיום קיימים כ-3 משחקים שבאמת נהנים מטכנולוגיית הHT)ריבוי נימים) שיש למעבדי i7 להציע ולאט לאט נכנסים עוד ועוד משחקים נתמכים, ברור שתקבל שרידות ארוכה יותר עם מעבד i7, השאלה אם מבחינתך זה שווה את התוספת?

המשחק העיקרי שאשחק בו הוא World of Warcraft (במשחק עצמו אעשה ריידינג hardcore של 20 אנשים), שלפי מיטב הבנתי, מרוויח בעיקר ממהירות השעון של המעבד, מכיוון שהמשחק יחסית ישן ולא מצליח לנצל בצורה מלאה את כל ליבות המעבד, אלא משתמש בעיקר ב-2 ליבות ובשאר בתור סוג-של "גיבוי".

נעשו שיפורים במשחק לקראת ההרחבה החדשה, והבנתי שהוא תומך במעבדים החדשים קצת יותר טוב, אבל עדיין הבנתי שאנשים רואים הכי הרבה שיפור כשהם עושים OC למעבד ומגיעים למהירויות שעון גבוהות.

כמובן שבלי קשר, אני מתכוון לנסות לשחק במשחקים אחרים פה ושם, מה שיבוא לי. אני לאוו דווקא פריק של משחקים שרוצה שהכל ירוץ על Ultra. לא אכפת לי להוריד קצת את ההגדרות ולהריץ משחק על High או קצת פחות. אבל אם זה אומר שאני כבר ארגיש תקיעות במשחקים מסוימים ו/או אצטרך להוריד את ההגדרות ל-Low, אז לא עשיתי כלום בזה שקניתי מחשב חדש...

אם אתה רוצה "futureproofing", לדעתי יש לבחור בלוח מפוצ'ר יותר שתומך ב-4 חריצי הרחבה לזיכרון וביותר חיבורי SATA, ואם אתה ממש רוצה "futureproofing" - אולי גם ב M.2 וב SATA Express. שים לב גם שלוחות המבוססים על ערכת השבבים H81 (ולמעשה כל ערכות השבבים מסדרה 8 של אינטל) לא תומכים במעבדי הדור הבא (החמישי) - ה Broadwell, בעוד שלוחות המבוססים על ערכות השבבים מסדרה 9 (H97 ו Z97) אמורים לתמוך במעבדים אלו.

בקשר למעבד - ה Core i5 יספיק לך כרגע, שכן, כמו ש idanmal ציין, מעט מאד משחקים ירוויחו מ ה i7 כרגע. אולם אם וכאשר מעבד i7 (או מעבד שקול לו בתכונות) יהיה דרוש לרוב המשחקים, סביר להניח שיהיה מדובר במעבד בעל תושבת אחרת או לכל הפחות כזה הדורש לוח בעל ערכת שבבים חדשה יותר. לדעתי, במצב כזה כנראה תוכל למצוא מעבדי i7 משומש המתאים ללוח שלך יחסית בזול (מעבדים רגילים שלא מיועדים להמהרה כמעט ולא מתקלקלים, כך שאין ממש סיכון בקניית מעבד משומש כזה).

אני חושב שהבעיה העיקרית היא שאני לא בטוח מה יותר שווה.... לשדרג את המחשב כל כמה זמן, או פשוט להחליף מחשב כל 3~5 שנים.

אם אני באמת אשדרג את המחשב כל כמה זמן, במקום להחליף אותו לגמרי, זה אומר שעדיף לי ללכת על המפרט עם ה-4690k והלוח אם המשופר, ולאחר שאמצה לגמרי את השימוש במעבד, להחליף אותו למשהו טוב יותר. ולפי מה שאתה אומר, הלוח אם ששמתי במפרט יתאים לכל המעבדים שיצאו בעתיד.

אבל אם אחליט להשאיר את המחשב כמו שהוא, ולהחליף עוד כמה שנים, אז כבר עדיף ללכת על האופציה הכי זולה ולחסוך את הכסף הזה.

השאלה מה לדעתכם, במצב הנוכחי והעתידי של השוק כפי שזה נראה כרגע, עדיף יותר?

אני רוצה להזמין את המחשב עוד השבוע, ואני בהתלבטות גדולה פה... :/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מכיר את WoW במיוחד, אבל אכן נראה שהוא מרוויח יותר מתדר מעבד גבוה יותר מאשר מריבוי ליבות. את העניין של ריבוי הליבות אפשר לראות כאן:

http://www.tomshardware.com/reviews/core-i7-3970x-sandy-bridge-e-benchmark,3348-13.html

נראה כ עבור מעבד אינטל עם 8 ליבות ו HT (סה"כ 16 ליבות לוגיות) או מעבד אינטל עם 4 ליבות בלי HT הביצועים דיי דומים.

זה אולי יישמע מוזר, אבל אם מטרת המחשב היא אך ורק משחק ב WoW, המשחק אכן מוגבל ל-2 ליבות והוא מרוויח מתדר ליבה גבוה יותר, אולי יהיה עדיף לך לקחת מעבד זול ולהמהיר אותו. אני כמובן מדבר על ה Pentium G3258, שכן זהו המעבד היחיד המתאים להמהרה שזול מה Core i5-4690K. נכון, ה G3258 הוא מעבד בעל 2 ליבות ובעל זיכרון מטמון L3 בנפח 3MB בלבד, וכן הוא מגיע עם תדר של 3.2GHz, אבל ניתן להמהיר אותו למעשה כמעט בכל לוח אם שתבחר. הנה ניסוי ל"המהרה זולה" שערכו ב tom's Hardware:

http://www.tomshardware.com/reviews/pentium-g3258-b81-cheap-overclocking,3888.html

עריכה:

שמתי לב שיש שם בדיקה גם לביצועים של WoW, שם דווקא מראים שהשיפור בין ה G3258 בתדר הסטוק ל G3258 המומהר ל 4.4GHz כמעט ולא קיימים, אבל מצד שני ההפרש בביצועים גם מול ה i5-4690K הם לא ממש גדולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב הוא לא רק ל-WoW, הוא בעיקר ל-WoW. לכן לקחת מעבד זה לא בדיוק בא בחשבון. X:

אחת הבעיות הגדולות עם Benchmarks ל-WoW זה שהם לא בודקים בזמן רייד של 20/25 אנשים, כשהמשחק באמת מכביד על המעבד.

יש אנשים עם מעבד i7 בין הדגמים החדשים ועדיין ה-FPS צונח להם מתחת ל-40~50. עד כה לא ראיתי מישהו שעשה בדיקה בעניין הזה. כל הידע שלי בנושא מגיע משמועות ששמעתי מ-Hardcore Raiders שטענו שהדרך היחידה בשבילם לשפר את עניין ה-fps בריידים הייתה לעשות OC למעבד שלהם. מצד שני, בחור שיש לו גישה ל-Beta של ההרחבה הבאה, אמר לי שיש שיפור משמעותי, והוא מצליח להריץ רייד על 50+ FPS רוב הזמן, עם מעבד i5 יותר ישן מזה שאני רוצה לקנות (אך די שקול לו בכוח). הוא גם דאג לשלוח לי הודעה ולהודיע לי: "אחי, אתה לא צריך לקנות i7, נראלי אתה תסתדר אחלה עם i5".

השאלה מה אוכל להרוויח מקניית מעבד i7, כי כל עוד המשחק ירוץ על 50 fps, לא נראלי שזה משנה...

השאלה גם מה ההבדל במשחקים החדשים בין i7 ל-i5.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא יכול להבטיח לך שהגירסה הבאה של WoW לא תהיה יעילה יותר ותדע לנצל בצורה טובה יותר ריבוי ליבות או את הליבה הגרפית. במקרה כזה אנשים בעלי מעבדי i7 ירוויחו כי יש להם יותר ליבות לוגיות, או שאנשים בעלי ליבה גרפית חזקה יקבלו ביצועים טובים יותר. לחילופין, ייתכן שבגירסה הבאה אתה עדיין תהיה מוגבל ל-2 ליבות, כך שגם אם יהיה לך מעבד עם 1024 ליבות ומערך של 4 כרטיסי מסך חזקים עדיין תקבל אותה רמת ביצועים כמו מישהו עם מעבד בעל 2 או 4 ליבות וכרטיס מסך בינוני.

אם אתה רוצה מעבד שהוא "חסין עתיד" (future-proof) הפתרון הכי פשוט יהיה לומר לך לקנות את המעבד הכי חזק שיש היום לשוק הביתי הגבוה, כלומר את ה i7-5690X שהוא בעל 8 ליבות פיזיות ו 16 ליבות לוגיות המיועד לסוקט 2011-3 ועולה מעל ל-5000 ש"ח (ועוד כ-1000 ש"ח ללוח), שכן המגמה כיום היא ניצול ריבוי ליבות, אבל זה פשוט לא משתלם כלכלית. תראה, אתה שואל כאן שאלה של "איזה מעבד עדיף לעתיד" ואין פה תשובה מוחלטת - זה תלוי בתקציב ובשימושים וצריך להבין שאף אחד לא יודע מה יהיה בעתיד. אם נסתכל על ארבעת הדורות האחרונים של מעבדי אינטל, נראה שהמעבד לשוק הבינוני-גבוה הוא ה i5 בעל 4 ליבות ובלי HT. האם זה אומר שבעוד כמה שנים זו עדיין תהיה המגמה ועדיין המעבד לשוק הבינוני-גבוה יהיה בעל 4 ליבות? לא בטוח. האם תוכל לשחק ברמה סבירה ברוב המשחקים בשנים הקרובות במעבד i5 בעל 4 ליבות - סביר להניח שכן. האם תרוויח ממעבד שעובד בתדר שעון גבוה יותר? התשובה תמיד תהיה כן (אלא אם כן ישחררו ארכיטקטורה פחות יעילה מהארכיטקטורה הקיימת, דבר שאינו סביר בעליל). עד כמה תרוויח מתדר ליבה גבוה יותר? זה כבר תלוי ביישום. במקרה של WoW בעצמך אמרת שאי אפשר ממש למדוד ביצועים ברייד (זה דיי מובן, כי יש שם גורם אקראי, ולכן לא ניתן לשחזר את אותן התוצאות באופן מדוייק בכל פעם), כך שאי אפשר לדעת כמה בדיוק תרוויח ממעבד בעל תדר גבוה יותר.

אגב, עוד אפשרות שעומדת בפניך היא לקנות מפרט שאינו מיועד להמהרה עם מעבד -4790K. מעבד כזה עולה 1660 ש"ח ב TMS (כ-200 ש"ח יותר מה -4790 וכ-600 ש"ח יותר מה Core i5-4690), והיתרון שלו הוא שהוא עובד בתדר של 4GHz, לעומת ה -4790 שעובד בתדר של 3.6GHz. ה -4790K הוא המעבד המהיר ביותר שתוכל לקנות לסוקט 1150, כך שאם אתה רוצה מעבד שעובד בתדר מקסימלי בלי לבצע אך גם עם מספר ליבות מקסימלי, זה אולי המעבד בשבילך.

אני באופן אישי הייתי הולך על ה Core i5.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין שלא המליצו כאן על מעבד חד ליבה, כי עד לא לפני הרבה זמן התווכחו כאן על התועלת בכפול ליבה ועם אותם הטיעונים, "משחקים לא יודעים לנצל ליבה כפולה".אז התקדמנו בזמן וגם 9 קרובה יותר מאי פעם ואם באטלפילד 4 יודע לנצל HT אז מובטח שבעתיד הלא רחוק כולם ידעו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין שלא המליצו כאן על מעבד חד ליבה, כי עד לא לפני הרבה זמן התווכחו כאן על התועלת בכפול ליבה ועם אותם הטיעונים, "משחקים לא יודעים לנצל ליבה כפולה".אז התקדמנו בזמן וגם חלונות 9 קרובה יותר מאי פעם ואם באטלפילד 4 יודע לנצל HT אז מובטח שבעתיד הלא רחוק כולם ידעו.
לפי הדיאגרמה פה, הוא לא יודע לנצל HT ואין שום יתרון למעבד מתומן על פני מרובע.. http://www.techspot.com/articles-info/734/bench/CPU_01.png הגרף לקוח מהדף: http://www.techspot.com/review/734-battlefield-4-benchmarks/page6.html
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא יכול להבטיח לך שהגירסה הבאה של WoW לא תהיה יעילה יותר ותדע לנצל בצורה טובה יותר ריבוי ליבות או את הליבה הגרפית. במקרה כזה אנשים בעלי מעבדי i7 ירוויחו כי יש להם יותר ליבות לוגיות, או שאנשים בעלי ליבה גרפית חזקה יקבלו ביצועים טובים יותר. לחילופין, ייתכן שבגירסה הבאה אתה עדיין תהיה מוגבל ל-2 ליבות, כך שגם אם יהיה לך מעבד עם 1024 ליבות ומערך של 4 כרטיסי מסך חזקים עדיין תקבל אותה רמת ביצועים כמו מישהו עם מעבד בעל 2 או 4 ליבות וכרטיס מסך בינוני.

אם אתה רוצה מעבד שהוא "חסין עתיד" (future-proof) הפתרון הכי פשוט יהיה לומר לך לקנות את המעבד הכי חזק שיש היום לשוק הביתי הגבוה, כלומר את ה i7-5690X שהוא בעל 8 ליבות פיזיות ו 16 ליבות לוגיות המיועד לסוקט 2011-3 ועולה מעל ל-5000 ש"ח (ועוד כ-1000 ש"ח ללוח), שכן המגמה כיום היא ניצול ריבוי ליבות, אבל זה פשוט לא משתלם כלכלית. תראה, אתה שואל כאן שאלה של "איזה מעבד עדיף לעתיד" ואין פה תשובה מוחלטת - זה תלוי בתקציב ובשימושים וצריך להבין שאף אחד לא יודע מה יהיה בעתיד. אם נסתכל על ארבעת הדורות האחרונים של מעבדי אינטל, נראה שהמעבד לשוק הבינוני-גבוה הוא ה i5 בעל 4 ליבות ובלי HT. האם זה אומר שבעוד כמה שנים זו עדיין תהיה המגמה ועדיין המעבד לשוק הבינוני-גבוה יהיה בעל 4 ליבות? לא בטוח. האם תוכל לשחק ברמה סבירה ברוב המשחקים בשנים הקרובות במעבד i5 בעל 4 ליבות - סביר להניח שכן. האם תרוויח ממעבד שעובד בתדר שעון גבוה יותר? התשובה תמיד תהיה כן (אלא אם כן ישחררו ארכיטקטורה פחות יעילה מהארכיטקטורה הקיימת, דבר שאינו סביר בעליל). עד כמה תרוויח מתדר ליבה גבוה יותר? זה כבר תלוי ביישום. במקרה של WoW בעצמך אמרת שאי אפשר ממש למדוד ביצועים ברייד (זה דיי מובן, כי יש שם גורם אקראי, ולכן לא ניתן לשחזר את אותן התוצאות באופן מדוייק בכל פעם), כך שאי אפשר לדעת כמה בדיוק תרוויח ממעבד בעל תדר גבוה יותר.

אגב, עוד אפשרות שעומדת בפניך היא לקנות מפרט שאינו מיועד להמהרה עם מעבד -4790K. מעבד כזה עולה 1660 ש"ח ב TMS (כ-200 ש"ח יותר מה -4790 וכ-600 ש"ח יותר מה Core i5-4690), והיתרון שלו הוא שהוא עובד בתדר של 4GHz, לעומת ה -4790 שעובד בתדר של 3.6GHz. ה -4790K הוא המעבד המהיר ביותר שתוכל לקנות לסוקט 1150, כך שאם אתה רוצה מעבד שעובד בתדר מקסימלי בלי לבצע אך גם עם מספר ליבות מקסימלי, זה אולי המעבד בשבילך.

אני באופן אישי הייתי הולך על ה Core i5.

2 שאלות:

1. מה עם ה-Turbo Boost שיש למעבדים i7 4790 ו-i5 4690? אם הם צריכים, הם יכולים גם להגיע למהירות של 3.9/4Ghz, לא?

2. זה הגיוני לקנות מעבד ברמה כזאת (i7 4790k) שמתאים ל-OC ולא להוסיף עוד קצת ללוח אם שיתאים לו על מנת לעשות OC בעתיד? לא מדובר בביזבוז ביצועים אדיר? הבנתי שזה מעבד שיכול להגיע לתדר של עד 4.5Ghz ולשמור על ה-Voltage המקורי, או להגיע עד ל-4.8Ghz על Voltage של 1.32. אני לא מומחה גדול ל-OC (בעצם, אני לא מבין בזה כמעט כלום), אבל זה נראה כמו מעבד בעל יכולות OC מטורפות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-4790K אינו רק מתאים ל-OC בלבד. הוא גם מהיר בפני עצמו בלי שום OC.

ה-OC הסטנדרטי שעושים הוא לא יותר מאשר הפעלת אופציה פשוטה בלוח האם המתאים. לא צריך שום ידע בנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אני אגלה לך משהו - ערך תדר ה Turbo Boost שמפורסם הוא התדר המקסימלי אליו המעבד יכול להגיע, אך הדבר תלוי במספר הליבות הפעילות (שיש עליהן עומס), בטמפרטורה ובצריכת ההספק של המעבד. במעבדים i5-4690, i5-4690K, i7-4790 ו i7-4790K ערך התוספת לתדר המעבד היא 200MHz אם יש עומס על כל ארבעת הליבות, 300MHz אם יש עומס על 3 ליבות ו 400MHz אם יש עומס על ליבה אחת או שתיים. זה אומר שאם אתה קונה מעבד כזה, מעמיס על כל ארבעת הליבות שלו ומצפה לקבל תוספת תדר של 400MHz - זה לא יקרה - לכל היותר תקבל תוספת של 200MHz, וגם זה כתלות בטמפרטורה ובצריכת ההספק שלו. כלומר אתה לא יכול להניח שאם תקנה מעבד שעובד בתדר של 3.5GHz תקבל מעבד שעובד בתדר של 3.9GHz כל הזמן.

2. באופן כללי - כן, זה "ביזבוז" לקנות מעבד שמיועד להמהרה ולא להמהיר אותו. מעשית - לא כולם רוצים לעשות המהרה (זה דורש התעסקות בביוס, הרבה ניסוי וטעייה, הרבה בדיקות יציבות ארוכות, השקעה בלוח אם טוב יותר, השקעה במערכת קירור טובה יותר וכמובן יש סיכוי שתגרום נזק למעבד אם תעלה את המתח יותר מדיי). לכן אם אתה רוצה לקבל תדר מקסימלי, ה -4790K הוא המעבד המהיר ביותר שתוכל לקנות - מעבד זה עובד בתדר של 4GHz באופן רגיל ובתדר של 4.4GHz במצב טורבו, בעוד שהמעבד -4790 עובד בתדר של 3.6GHz ובתדר טורבו של 4GHz. אם תוספת של עוד 200MHz עד 400MHz לא קריטית עבורך, אז אפשר לקחת מעבד "איטי" יותר (אגב, אם זה נכון וחושבים לקחת את ה Core i5-4690, עדיף יהיה לקחת את ה Core i5-4590).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה אם ההבדל במחיר מצדיק את ההבדל במשחקים, ולפי זה לדוגמה, אין שום הבדלים כרגע.

מה שאומר שאין שום היגיון בלקנות i7 כרגע, זה נטו קטע של ניחוש "נו טוב, אולי ייפתחו מתישהו משחקים שאשכרה ינצלו ת'עניין הזה של ריבוי ליבות...", עניין של Futureproofing נטו.

העניין הוא שלפי איך שזה נראה, עדיף כבר מקסימום לשדרג את המעבד עוד X זמן אם משחקים באמת ידרשו כל כך הרבה ליבות, כי נראה שהם מתקדמים בטירוף עם הפיתוח של המעבדים...

השאלה היא, אם כן ארצה בעתיד לשדרג את המעבד, איזה הכי זול יהיה מתאים לעבודה הזו? כי זה יהיה מבאס להחליף גם וגם מעבד בעתיד.

איזה אני יכול לקנות, במחיר הזול ביותר, שיתמוך גם בדורות הבאים של המעבדים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם המחשב מיועד למשחק/יישום אחד ואתה יודע בדיוק מה הדרישות של המשחק מבחינת מספר ליבות ותדר עבודה כך שתקבל ביצועים טובים - תקנה את המעבד הזול ביותר שמתאים לדרישות. אם אתה רוצה "חסינות לעתיד" - תקנה מעבד עם כמה שיותר ליבות ועם תדר גבוה ככל האפשר, אבל כאמור זו לא האפשרות המשתלמת בד"כ. נכון להיום המעבדים המשתלמים ביותר ביחס התדר למחיר (מבחינת המחירים של אינטל) הם ה Pentium G3250, ה Core i3-4160, ה Core i5-4590 (מבחינת תדר הטורבו), וה Core i7-4790. כמובן שיש להתחשב גם במספר הליבות ובמחיר בארץ.

בקשר לתאימות של מעבדים עתידיים - אף אחד לא יכול להבטיח לך שלוח קיים יתאים למעבד עתידי (תראה מה קרה עם כל הדורות האחרונים של אינטל - בשנים האחרונות אינטל שיחררה 4 דורות של מעבדים לשוק הביתי ו-3 תושבות שונות - ה 1156, ה 1155 וה 1150). ערכות השבבים מסדרה 9 של אינטל אמורות לתמוך במעבדי ה , אך מעשית אף אחד לא יכול להבטיח לך שהלוחות הקיימים אכן יתאימו למעבדים אלו (אולי פתאום יחליטו שיש צורך בהחלפת מערכת הכח או משהו דומה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...