רמקולים לסלון - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רמקולים לסלון

captaincaveman

Recommended Posts

היי,

במהלך מעבר דירה גיליתי שהלכו הרמקולים שהיו לי בסלון (מערכת 5 של BOSE). הם היו מחוברים לרסיבר YAMAHA ישן שעדיין עושה את העבודה מבחינתי (אין לי דגם מדוייק, אעדכן בהמשך).

מעוניין ברמקולים חדשים למטרת צפייה בסרטים אבל גם (בעיקר מטאל ורוק). אני בסדר עם לקנות אותם בחלקים, ואפילו מעדיף...

דבר נוסף, יש לי חתול וכלבה כך שרמקולים רצפתיים לא באים בחשבון (אלא אם יש בהם שוקר מובנה ;) ).

חשבתי להתחיל עם זוג מדפיים (או אולי שני זוגות?) ולקנות סנטר ואת השאר (סאב, עוד זוג או שניים - תלוי קונפיגורציה... הרסיבר הנוכחי תומך ב-5.1).

הסלון בינוני, בערך 3-4 מטרים על 6-5 ובנוסף פתוח לחלל גדול אף יותר של מסדרון/הול כניסה ומטבח.

תודה רבה!

- - - תגובה אוחדה: - - -

הבהרה קטנה, הייתי מאוד מסופק מה-BOSE שהיו לי, אבל לא אכפת לי להשתדרג מבחינת איכות אבל לא על חשבון מחיר גבוה. כאמור, לא אודיופיל.

איך יתפקדו SOLO 7 כזוג קדמיים במערכת ביתי? האם יש דברים שצריך להתחשב בהם כשמרכיבים מערכת ביתי בחלקים ולא קונים את כל הרמקולים יחד כחלק ממערכת אחת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה אותו הקפטיין מ-PCPRO שהיה לו אסוס A7M266 עם זכרונות כשזה היה מאד יקר ולא יעיל אי שם לפני 13 שנה? וואו, אם כן, אז אני זוכר כמה פעמים אמרנו לך שה-BOSE חרטא אבל לא רצית להקשיב ;)

מה התקציב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אפשר לשכוח.. היה לך את המחשב הכי חזק בפורום בפער ואני בתור נער הזלתי עליו ריר. :embarrassed: בטוח שאני לא היחיד..

אתה חייב לקבוע תקציב. אם אתה מתכוון להישאר עם הרסיבר בכל מקרה, כתוב את הדגם שלו וכתוב האם התקציב שבו נקבת מיועד לזוג או ליותר (תהיה ספציפי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את ה-BOSE לא קשה לעקוף. בכל זאת, לא כתבת האם רק זוג רמקולים או קולנוע ביתי (5.1). הרסיבר שלך היה שווה 800 דולר בשנת 1999. אני מהמר שאין טעם להשקיע יותר מאשר כ-5000 עד 10,000 ש"ח על סט רמקולים עבורו.

אם בא לך לסגור את הסיפור במינימום כסף, אין לך כוח להתרוצצויות ומבחינתך מספיק שהרמקולים ישאירו לקודמיהם אבק: http://www.audio1.co.il/%D7%A1%D7%98-%D7%A8%D7%9E%D7%A7%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%9D-Mordaunt-Short-Alumni.html

אם אין לך בעיה עם רצפתיים ו\או אתהמוכן להשקיע יותר, יש אפשרויות אחרות טובות יותר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק מול ארץ מוצאם בריטניה. בארה"ב ובמקומות אחרים הם עולים דומה לישראל. מכיוון ש-MS שייכת לשרשרת חנויות בריטית שנקראת ריצ'רסאונדס, יכול להיות שרק בחנות הזו ומשווקות שלה יש אותם במחיר כזה. יכול להיות שכהסחורה הזו יוצאת לחו"ל היא לא יוצאת במחיר מוזל ואז זה מסביר מדוע רק בבריטניה הם זולים יותר.

בכל אופן, מציע לך לא להסתכל על תמחור כמו על מה שנשמע לך הכי טוב לתקציב. לצערי, אין ערכות אחרות בתקציב דומה ששוות את מחירן.

אתה קודם צריך להחליט אם אתה מוכן להכניס רצפתי הבייתה ו\או לא אכפת לך מאסתטיות. אם כן, זה משנה את התמונה. מציע שתקבע תקציב סופי על מנת שאוכל להציע לך הצעות אחרות ברוח זו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה עדיין מתחמק מקביעת תקציב ואינך ברור לגבי מה אתה רוצה לקנות (להתחיל עם זוג או לקנות סט שלם). אי אפשר להתקדם ככה. בכל אופן, ממליץ לך לגשת לחנויות מתמחות ולהתחיל להאזין לקומבינציות שהמוכרים יציעו לך. אגב, גם שם ישאלו אותך מה התקציב אז באיזשהו שלב תצטרך להיעשות החלטי..

אם אתה רוצה המלצות על מקומות עם מוצרים איכותיים ומבחר טוב, כתוב מהיכן אתה בארץ ואמליץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תל אביב/רמת גן/גבעתיים יהיה אחלה.

רמקולים מדפיים, שניים בתור התחלה. תקציב, נגיד 1000-1500 לזוג (זה דרך אגב הרבה מעל המחיר של זוג מהמערכת עליה המלצת באיביי, והרבה פחות מהמחיר של זוג כזה בארץ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אתה צודק לגבי התמחור הבעייתי של ה-MS. אולי הייתי פזיז מידי בהמלצה עליה. האזנתי לה והיא טובה יחסית למחירה, אבל בחסד יותר מאשר בזכות (כלומר בגלל שאין היצע חלופי תחרותי יותר בארץ).

בסכום הזה, לטובתך או לרעתך - תלוי איך אתה מסתכל על זה - יש כמה זוגות מדפיים ספורים ששווים בדיקה. זו ככל הנראה האופציה הכי טובה והיא בגדר ברירת מחדל לתקציב:

http://www.stereopro.co.il/%D7%A8%D7%9E%D7%A7%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%9D2013-07-11-14-07-04_/%D7%9E%D7%93%D7%A4%D7%99%D7%99%D7%9D/wharfedale-spkrshlf/diamond-10-1-detail

מלבדה, יש עוד כמה הצעות מחברות כמו KEF, Mission, Dali, Tannoy ו-Jamo שפזורות בכל מיני חנויות. תצליב את הנתונים בזאפ ותמצא דגמים וקישורים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...