האם המפרט הזה טוב? - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם המפרט הזה טוב?

i5LeoNX

Recommended Posts

זה אני המשתמש ServX

בסופו של דבר אני לוקח את המפרט הזה

האם הוא בסדר ?

אני יזכיר שהשימוש במחשב הוא לרוב לסרטים איכות ומשחקים כמו GTA V או משחקי רשת Rose Online

מעבד:

‏Intel Core i5 4590 3.3Ghz 6MB L3 Cache s1150 - Tray‎ מחיר - 950

קירור למעבד:

‏Arctic Freezer i11 CPU Cooler‎ מחיר - 165

לוח אם:

‏Gigabyte GA-H97M-D3H LGA1150, Intel H97, DDR3 1600, 2xPCI-E,VGA, DVI, HDMI‎ מחיר - 490

זכרונות: ‏G.Skill Aegis 8GB DDR3 1600Mhz PC3-12800 Kit CL11-11-11-28‎ מחיר - 380

או שעדיף קיט של מעבד עם קירור של Intel כזה

http://ksp.co.il/?uin=19208

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל סתם מסקרנות, למה שני השמות (שכחת את הסיסמה?)

לעניין:

אתה לא צריך קירור נוזלי. אולי קירור אויר יותר טוב. הקירורי אויר הטובים עולים חצי מקירורי המים הטובים ביותר ודי קרובים אליהם בנתונים.

אם תוכל לבדוק בכמה מעלות החדר יותר חם מהרגיל, זה אמור לעזור להבין את דרגת הקירור.

בקשר למעבד: אני הייתי לוקח את ה4690 החדש. לדעתי גם שווה להוסיף עליו כסף.

בקשר לKSP אני ועוד רבים בפורום מסתייגים בברור מהחנות הזו והשירות המזעזע שלה, בפרט שהיא מזמן לא החנות הזולה ביותר.

הנה לדוגמה קישור לפלונטר ששילוש כשלך יעלה 1657 (ובמזומן 1623) לעומת 1820 - כמעט 200 ש"ח וחנות אמינה בהרבה

לוח http://www.plonter.com/detail.tmpl?sku=GA-H97M-D3H

מעבד http://www.plonter.com/detail.tmpl?sku=CM8064601560615&cart=14050226692893602〈=heb

זכרוןhttp://www.plonter.com/detail.tmpl?sku=M378B1G73QH0-CK0

אם תבחר לקחת את המעבד שהצעתי לך - שהוא נכון להיום המעבד i5 הטוב ביותר (מנטולי הK) יעלה לך בפלונטר עוד 108 ש"ח שזה אומר שתוכל לקחת מעבד חזק יותר ועדיין בפחות כסף.

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

S חסכוניים בחשמל בכל מקרה פשוט קח את הגרסה הרגילה מאחר ואתה לא מתכנן OC למרות שמצד שני אני לא בטוח שההבדל ביצועים יהיה בכלל מורגש והמעבד בגרסת הS יהיה גם קריר יותר אז אולי תעדיף אותו בנוסף השבב הגרפי בגרסת הS הוא HD Graphics 4000 לעומת HD Graphics 4600 בגרסה הרגילה.

i5 4590s - TDP 65W

i5 4590 - TDP 84W

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רואה סיבה הגיונית לקנות מעבד עכשיו ולוח אם רק עוד חודש.

עדיף לך לחכות ולקנות את הכל ביחד.

בקשר לקירור - 84w זה משהו שקירור אוויר בינוני יכול להתמודד איתו בקלות , אז אלא אם כן יש לך רצון מיוחד בקירור מים , זה לא נחוץ בשבילך.

יש את ac freezer 13 בקצת יותר מ100 בksp.

אתה יכול לפרט מה יהיה כל המפרט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע החדר ממש חם 28-30 מעלות כאן...

קירור אוויר לדעתי תופס מקום תופס אבק צורך תחזוק ניקוי וכדומה...

זה הדעה שלי לא יודע עד כמה מדוייקת ורלוונטית בשבילך

קח בחשבון שגם הרדיאטור של הקירור הנוזלי תופס אבק עם הזמן, אם הרצון לקירור נוזלי הוא בגלל שאתה אוהב את איך שזה נראה אז בסדר גמור גם אני קונה דברים שאני אוהב במחיר גבוה יותר לפעמים מתחליף שיעשה את אותה העבודה בפחות כסף. אבל אם אתה שם יותר כסף על נוזלי רק בגלל החשש שקירור אוויר לא יעשה את העבודה אז זו טעות וחבל על הכסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לוח טוב, אבל קשה לי לענות כי אני לא ממש הבנתי מה כבר קנית ומה אתה מתכנן לקנות וגם ההודעה הראשונה לא מספיק מפורטת כדי להבין בדיוק את הצרכים שלך, ההבדל בין לוחות אם שונים הוא כמות היציאות והממשקים שהם מאפשרים, לצורך העניין לוח פשוט ב300 ש"ח יציג את אותם הביצועים במשחקים כמו לוח יקר ב 1500 ש"ח

כך שבעיקרון קונים לוח שיתאים לכל מה שרוצים לחבר אליו ואין צורך במיליון יציאות לא מאוכלסות על הלוח שאתה משלם עליהן אבל לא משתמש בהן.

אני אומר שכדי לעשות סדר וכדי שכולם פה יוכלו לעזור לך יותר בקלות תמלא את הטופס מהסטיקי ושים אותו פה ומשם יהיה יותר קל לכוון אותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

gta v עוד לא יצא למחשב אבל אני מניח שמעבד i5 הוא מינימום למשחקים ברמות האלה (דעה אישית), כמו שאמרו מעליי ksp לא ממש משתלמים ואפילו שלקחתי את הלוח הבסיסי ביותר ואת מעבד ה i5 הנמוך ביותר שיש להם וקירור בסיסי זה חורג מהתקציב שהצבת.

http://ksp.co.il/?uin=23008

http://ksp.co.il/?uin=20233

http://ksp.co.il/?select=.1066..182.&list=1&sort=2&glist=0&uin=9940&txt_search=&buy=&minprice=0&maxprice=0

בחנויות כמו plonter או tms בוודאות יצא זול יותר ואני הייתי משקיע לפחות 100 ש"ח על מעט טוב יותר.

תמתין לעוד תגובות יש פה אנשים חדים יותר ממני במחירים וחנויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. קודם כל נתחיל מזה שעדיף לקנות הכל ביחד - יכול להיות שתקנה עכשו מעבד ובעוד חודש כשתרצה לקנות לוח שמתאים לו תגלה שהמחיר שלו ירד. תחסוך את הכסף שלך ותקנה הכל ביחד.

2. לשימוש רגיל וללא המהרה אין צורך בקירור נוזלי - זה סתם יקר ובנוסף יש סיכון במידה ויש דליפה. אם אתה עדיין מתעקש על קירור נוזלי - תתייעץ בפורום קירור.

3. תפרט בדיוק איזו חומרה יש לך (דגמים ספציפיים, לא קישורים לאתרי חנויות), בדגש על המארז.

4. אתה רוצה שילוש (לוח, מעבד, זיכרון וקירור למעבד) ב-1100 ש"ח, כאשר המעבד הוא Core i5-4690 ואתה קונה מ KSP? זה מה שכתוב בשאלון שענית עליו (כל מה שהוא לא השאלון לא ממש מעניין אותי). כמובן שהתקציב הזה מספיק בקושי רק למעבד. תגדיר מחדש בדיוק מה אתה רוצה.

מפרט מינימלי מ KSP לדרישות שלך:

דגם מחשב: הרכבה עצמית של מחשב נייח Intel

מעבד אינטל: מעבד אינטל Intel Core i5 4590 3.3Ghz 6MB L3 Cache s1150 - Tray 1

מאוורר למעבד: קירור למעבד Arctic Freezer 7 Pro Rev.2 1

לוחות אם למעבדי אינטל: לוח אם Gigabyte GA-B85M-HD3 LGA1150, Intel B85, DDR3 1600, PCI-E, VGA, DVI, HDMI 1

זכרונות: זיכרון למחשב G.Skill 8GB DDR3 1600Mhz PC3-12800 F3-1600C11S-8GNT 1

הרכבה: הרכבת חבילה מחלקים שבמבצע

מחיר החבילה: 1785 שקל

עמוד מוצר

קי.אס.פי מתחייבים למחיר הזול ביותר

שימו לב! אם תמצאו מחשב או חלק זהה/ים (במלאי של חנות ממשית) במחיר נמוך מהמחירון שלנו באינטרנט ובאותם תנאי אספקה ואחריות, תוכלו לרכוש את המוצר במחיר הנמוך יותר ובהנחה נוספת, או תקבלו תשלום של 50% מההפרש בהצגת חשבונית והמוצר שנרכש לאחר רכישתו.

אגב, כולם משום מה מתלהבים מה i5-4690, אבל אם מחשבים את יחס העלות ל GHz, רואים שה i5-4590 עדיף (ראה תמונה מצורפת). הנתון הזה נכון לפי המחירים בכל חנות שבדקתי (TMS, פלונטר, אייבורי ו KSP) וכן לפי המחירים הרשמיים של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעניין הזיכרון, כיום עוד לא ראיתי משחק שמנצל יותר מ 5GB (כולל מ"ה) עם שני חריצים אפשר להתקין 16GB שזה הרבה יותר מדי גם בטווח הרחוק.

אבל אם אתה לא מוכן לוותר על זה אז:

לוח עם 4 חריצי זיכרון:

http://ksp.co.il/?select=.1030..3..52..1745.&list=1&sort=2&glist=0&uin=19449&txt_search=&buy=&minprice=0&maxprice=0

קירור אוויר:

http://ksp.co.il/?uin=8530

קירור נוזלי:

http://ksp.co.il/?uin=21876

עריכה: שיניתי את הקישור. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ServX - בתשובות שלך לשאלון לא כתבת שאתה רוצה לוח עם 4 חריצי הרחבה לזיכרון ולא כתבת שאתה מתכוון להריץ מכונות וירטואליות במחשב. כל המטרה של השאלון היא לתת לנו את כל פרטים האלו (נכון, השאלון לא מושלם ולדעתי רצוי לשפרו), אבל אתה לא מספק את כל המידע הזה. בעקבות זאת ובמיוחד בשבילך הכנתי שאלון חדש, מורחב ביותר, שיענה (בתקווה) על כל השאלות שניתן לשאול:

1. תקציב:

א. מה התקציב המקסימאלי?

ב. האם להשקיע את כל התקציב הנתון ("לבזבז הכל") או שיש לחסוך ככל שניתן?

ג. במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב?

2. שימושי המחשב:

א. למה ישמש המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)?

ב. במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואת תדירות השימוש בהן (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה).

ג. במידה והמחשב מיועד למשחקים (גיימינג), אילו משחקים ישוחקו על המחשב (ניתן ורצוי לרשום את הדרישות של המשחקים)?

ד. במידה והמחשב מיועד למשחקים (גיימינג), באילו הגדרות גרפיות יעשה שימוש (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? באיזו רזולוציה?

3. חומרה בסיסית - נא לפרט (יש צורך/קיים ברשותי/אין צורך):

- יש צורך - אילו רכיבים יש לכלול במפרט (ניתן לציין העדפה לדגמים ספציפיים)

- קיים ברשותי - אילו רכיבים קיימים יותקנו במחשב החדש (יש לציין דגמים מדוייקים ככל האפשר)

- אין צורך - באילו רכיבים אין צורך כלל ולא יעשה בהם שימוש כלל.

מעבד:

קירור למעבד:

לוח אם:

זיכרון:

כרטיס מסך:

דיסק קשיח:

כונן SSD:

מארז:

ספק כח:

כונן אופטי:

4. יציאות וחיבורים נדרשים (דרישות מלוח האם):

א. חיבורי SATA - כמה חיבורי SATA נדרשים? כמה מתוכם צריכים להיות חיבורי SATA3?

ב. חיבורי USB - כמה חיבורי USB נדרשים בפאנל האחורי וכמה מהם צריכים להיות מסוג USB 3.0? כמה חיבורי USB שניתן לחבר למארז (או למתאם) נדרשים וכמה מתוכם צריכים להיות מסוג USB 3.0?

ג. זיכרון - מהי כמות הזיכרון המקסימלית בה נדרש הלוח לתמוך? כמה חריצי הרחבה לזיכרון נדרשים?

ד. יציאות גרפיות - בהנחה שלא יעשה שימוש בכרטיס מסך נפרד - אילו סוגי יציאות גרפיות נדרשות מלוח האם VGA, DVI, HDMI, DisplayPort?

ה. כרטיס קול - בהנחה שלא יעשה שימוש בכרטיס קול נפרד - כמה חיבורי אודיו נדרשים מהלוח? האם יש צורך ביציאה אופטית?

ו. חריצי הרחבה - כמה חריצי הרחבה מסוג PCI-E X1 נדרשים? כמה חריצי הרחבה מסוג PCI נדרשים?

ז. האם מתוכנן מערך כרטיסי מסך? אם כן - מאיזה סוג ובכמה כרטיסים יעשה שימוש?

5. מסך:

א. האם יש צורך לכלול מסך (או מסכים) במפרט? אם כן - ניתן לציין העדפה לדגמים ספציפיים או תכונות נדרשות (גודל, רזולוציה, סוגי חיבורים נתמכים).

ב. אם ברשותך מסך (או מסכים) שיחובר למחשב - באיזה דגם מדובר? מהו גודל המסך? מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך?

ג. כמה מסכים בסה"כ יחוברו למחשב?

6. רמת שקט - מהי רמת השקט הנדרשת (עד כמה חשוב השקט) בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)?

7. המהרה - האם מתוכנת המהרה (אוברקלוק, OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)?

8. תוכנות - האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן, רצוי לציין גרסה מועדפת)?

9. הרכבה - האם יש צורך בהרכבת המחשב בחנות?

10. חנות - האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא, אפשר גם לציין איזור מגורים.

11. מועד רכישה - מתי מתוכננת קניית המחשב?

12. דרישות מיוחדות - האם יש דרישות מיוחדות מהמחשב (תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/SATA-Express/M.2/ESATA, כרטיס רשת אלחוטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה)?

13. אופק שידרוג - האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד?

14. הערות נוספות שברצונך לציין:

בנוגע לציוד היקפי כמו מקלדת, עכבר ורמקולים - מכיוון שמדובר בהעדפה אישית, מומלץ להתייעץ בפורום המתאים המתמחה באותו סוג ציוד.

ואם אתה רוצה להשקיע 1100 ש"ח בלוח, זיכרון וקירור בקנייה מ KSP, אני הייתי הולך על זה:

דגם מחשב: הרכבה עצמית של מחשב נייח Intel

מאוורר למעבד: קירור למעבד Arctic Freezer i11 1

לוחות אם למעבדי אינטל: לוח אם Gigabyte GA-H97-D3H LGA1150, Intel H97, DDR3 1600, 2xPCI-E, VGA, DVI, HDMI 1

זכרונות: זיכרון למחשב G.Skill 8GB DDR3 1600Mhz PC3-12800 F3-1600C11S-8GNT 1

הרכבה: הרכבת חבילה מחלקים שבמבצע

מחיר החבילה: 1090 שקל

עמוד מוצר

קי.אס.פי מתחייבים למחיר הזול ביותר

שימו לב! אם תמצאו מחשב או חלק זהה/ים (במלאי של חנות ממשית) במחיר נמוך מהמחירון שלנו באינטרנט ובאותם תנאי אספקה ואחריות, תוכלו לרכוש את המוצר במחיר הנמוך יותר ובהנחה נוספת, או תקבלו תשלום של 50% מההפרש בהצגת חשבונית והמוצר שנרכש לאחר רכישתו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...