עזרה בשיתוף כונן בווינדוס 8 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בשיתוף כונן בווינדוס 8

LRa

Recommended Posts

ערב טוב,

יש ברשותי 4 מחשבים שמחוברים כולם עם כבל Ethernet לנתב ואני מעוניין לשתף את כונן C של אחד מהם. (על כל מחשב מותקנות אותן תוכנות, והן חולקות את אותו בסיס נתונים שנמצא רק על מחשב אחד ככה שכל המחשבים מסונכרנים).

ניסיתי לתת לכל אחד כתובת. Ip, subnet ו gateway, ואני רואה אותם תחת התגית של network, אבל אני לא מצליח לשתף את הכונן הרלוונטי בווינדוס 8.

מה הדרך הנכונה לעשות זאת ככה שתמיד יופיע לי בwindows explorer כונן נוסף שהוא הכונן ששיתפתי?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתה רואה בפלט של net share?

יש לך תמיד administrative share שמופעל על כל volume בצורה של האות עם הסימן של הדולר. חוקי ברירת המחדל של המערכת לא ממש מעודדים שיתוף של volume שעליו יושבת מערכת ההפעלה מהשורש שלו. יכול להיות שעדיף לך לשתף ספרייה מאשר כונן שלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תבדוק שמבחינת תקשורת אין בעיה תבדוק פינגים וגם את ה-firewall אם שם הכל תקין, אני מניח שזה לא תצורת דומיין אלא workgroup לכן תבדוק שמוגדר ביתית. לבסוף תשתף רק את הספרייה שבה יושב בסיס הנתונים דרך computermanagment תחת לוח בקרה administrative

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוודא שבNetwork and sharing center שיתוף קבצים מאופשר ועדיף גם ששיתוף מוגן סיסמא יהיה מבוטל.

כמו כן כפי שנאמר תבדוק באמת שיש פינג לפי IP/hostname, ושאתה מצליח בכלל לגשת למחשב באמצעות <שם המחשב>\\ דרך start->run.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברים, אין קשר בין ICMP לבין SMB. גם אין לא תתקבל תושבה לping זה לא אומר שאין שיתוף. :)

לפותח הדיון: net.exe זאת תוכנות קונסול שקיימת כבר שנים בWindows לצורך עבודה עם שירותי שונים. הרצה של net עם פרמטר של share תציג לך את כל השיתופים הפעילים לאותו רגע על המחשב.

מאיזה סיבה התוכנה דורשת גישה לשורש של כונן? אתה יכול להסביר מה נדרש בתוכנה הזאת בצורה מסודרת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיזה סיבה התוכנה דורשת גישה לשורש של כונן? אתה יכול להסביר מה נדרש בתוכנה הזאת בצורה מסודרת?

אני לא סגור על זה, אבל זאת תוכנה של רופאי שיניים ובשיחה עם השירות הטכני שלהם, הם דורשים לשתף את כל הכונן בכדי שזה יעבוד כמו שצריך.

לא התעמקתי למה, אולי זה קשור למנגנון ההגנה של התוכנה, התקן כזה, אולי משהו אחר ואולי לא חובה אבל ככה זה גם היה עם המחשבים הקודמים שהיו לו אקספי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם אתה מדבר על תוכנת דוקטור אז אני מכיר אותה אתה צריך לשתף רק את התקייה doctordata במחשב הראשי תדבר אתם שוב אין צורך לשתף את כל הכונן

לא. זאת תוכנה שלא קיימץ בארץ, JULIE.

אגב, זה טוב שהגדרתי לכל מחשב כתובת IP ידנית, GETWAY וSUBNET?

או שאתה לא מבין מה הסבירו לך או שמי שדיבר איתך בתמיכה לא מבין איך התוכנה עובדת.

במקום להיות ראש קטן, תבדוק איך זה מתבצע בפועל.

לא קשור לראש קטן, אני פשוט מעדיף לא להיכנס לזה כי, 1. ככה הם חושבים שזה אופטמלי ו2. ככה אבא שלי ועוזרת שלו רגילים לעבוד עם המחשבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבצע את מה שאתה באמת צריך. בצורה רצינית כמו מישהו שמתעסק ומבין במחשבים ולא חובבן.

תבדוק לאיזה משאב התוכנה צריכה לגשת (וזה לא קשור לא לאבא ולא לסבא שלך) ואז תדאג לחשוף את המשאב הזה עם הגישה שמותאמת לתוכנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...