האם winrar עולה כסף? - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם winrar עולה כסף?

natan805

Recommended Posts

יש לי חבר דתי שחושש מ"גזל" והוא בספק אם התוכנה winrar שמותקנת לו במחשב פרוצה או לא,הוא אומר שהתוכנה מבקשת ממנו להרשם כל כמה זמן אבל התוכנה לא נחסמת לו ואפשר להמשיך להשתמש בה בכל זאת, השאלה למה התוכנה לא נחסמת?מה הרווח שלהם?אולי זאת תוכנה פרוצה?

האם מבחינה חוקית או מבחינת החברה אפשר להמשיך להשתמש בה או שיש כאן רמאות?וצריך לקנות.

ומאיפה אפשר לקנות את התוכנה במקרה שהיא מחייבת זאת{הוא אמר שבחנויות היא לא קיימת}.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, Winrar היא תוכנה בתשלום, אבל היא מופצת בחינם בגרסה שיש לחבר שלך (זו לא גרסה פרוצה, זה Shareware).

אפשר כמובן לקנות אותה מהאתר הרשמי של החברה, אבל יותר טוב - שישתמש בתוכנה החופשית 7zip.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, Winrar היא תוכנה בתשלום, אבל היא מופצת בחינם בגרסה שיש לחבר שלך (זו לא גרסה פרוצה, זה Shareware).

אפשר כמובן לקנות אותה מהאתר הרשמי של החברה, אבל יותר טוב - שישתמש בתוכנה החופשית 7zip.

דווקא לא מפריע לו ההודעה של הרישום ומצידו להמשיך להשתמש בה ככה,השאלה האם ידוע לך אם מבחינת החברה זה בסדר? הם מודעים לזה?או שהם לא מסכימים להשתמש בזה אפילו שאפשר.ובאמת שאלה למה הם לא חוסמים אותה לאחר זמן הנסיון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בבירור הם מודעים לזה, הם אלו שעשו את המוצר ככה. זה המודל העסקי של Shareware - יש תוכנות שחוסמות את השימוש אחרי זמן מסוים, יש כאלה שמגבילות פיצ'רים מסויימים, ויש כאלה שרק "מציקות" למשתמש (מה שנקרא בחיבה "nagware").

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר שלי אמר לי שכל פעם שהוא פותח את התוכנה הם כותבים לו הודעה שהוא חייב לקנות אותה ,אז למשל ממבחינה חוקית אפשר להמשיך להשתמש בה?

השאלה הזאת דומה גם לגבי 7 שלאחר זמן הנסיון הוא נותן להמשיך להשתמש בה עם מסך שחור וקצת בעיות ,השאלה האם אפשר להמשיך להשתמש במערכת ההפעלה הזאת מבחינה חוקית ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא אותו דבר ב- 7. ה-30 יום שיש לך להשתמש בחלונות הם לא "זמן נסיון", אלא זה פשוט הזמן שיש לך לבצע אקטיבציה (תזכור שגם בשביל להתקין אתה צריך לספק מפתח מוצר, שאותו אתה מקבל רק אם אתה קונה את התוכנה).

אף אחד לא יבוא לעצור אותו על זה שהוא השתמש בתוכנה מעבר לזמן הנסיון. שוב, אם החברה לא הייתה רוצה שהוא יוכל להמשיך להשתמש במוצר גם אחרי זמן הנסיון, היא הייתה מונעת לחלוטין את האפשרות.

אבל אם זה כל כך מפריע לו, יותר פשוט שיעבור להשתמש ב-7zip, שהיא תוכנה חופשית לחלוטין (קוד פתוח) ויותר טובה מ-Winrar.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...