הגברת קליטת טווח ה WIFI ע"י צלחת לווין - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הגברת קליטת טווח ה WIFI ע"י צלחת לווין

smoker09

Recommended Posts

אני גר קרוב לאוניברסיטה ויש שם אינטרנט אלחוטי חופשי. הבעיה היא שטווח הקליטה שלי דרך הכרטיס רשת האלחוטי לא מספיק בשביל להצליח להתחבר לרשת,רק לעיתים נדירות כן מצליח וגם זה מאוד איטי.

שאלתי היא - אם יש לי צלחת לווין ביתית- האם אוכל להשתמש בה ע"י הסבתה לקליטת הרשת האלחוטית של האוניברסיטה (וגם רשתות אחרות כמובן...)?

יש מדריך באנגלית בקישור הזה:

http://www.engadget.com/2005/11/15/how-to-build-a-wifi-biquad-dish-antenna/

אני רק רוצה לדעת אם מישהו שמע או התנסה בדבר כזה - ואם כן - אשמח לשמוע פרטים ועלויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש ברשת הרבה מדריכים ליצירת "צלחות WIFI" שהשיא של אחת מהן לפי הזיכרון שלי היה בכלל כמה ק"מ בקו אווירי נקי (אל תתפסו אותי במילה, אבל אני זוכר בפרוש ק"מ לא מטרים)

ההשקעה יכולה להיות אפסית (אלתור ממה שיש) עד לנחמדה (כמה עשרות ~ מאה) בשביל משהו יותר איכותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במחירים של ציוד היום הייתי ממליץ לך להשקיע השקעה חד פעמית בנתב שמיועד לטווח רחוק ובמידה וצריך אז גם אנטנה כיוונית.

אצלי האנטנה הכיוונית עובדת למרחק של כ 500 מטר במהירות של כ5 מגה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במחירים של ציוד אלחוטי היום הייתי ממליץ לך להשקיע השקעה חד פעמית בנתב אלחוטי שמיועד לטווח רחוק ובמידה וצריך אז גם אנטנה כיוונית.

אצלי האנטנה הכיוונית עובדת למרחק של כ 500 מטר במהירות של כ5 מגה.

המחירים שלהם יחסית גבוהים, דווקא הייתי ממליץ לקחת את זה כפרוייקט. מה גם כמו שנאמר הרבה כבר עשו כאלה מכל מיני סוגים וגדלים ומציוד בייתי ניתן להגיע לתוצאות מדהימות. עשיתי על זה מחקר לפני שנתיים כשגרתי בת"א ולא רציתי לשלם על , אבל כר מזמן איבדתי את כל האתרים ששמרתי לפרוייקט וגם בסוף לא היה לי זמן להיכנס לזה. אבל זה פשוט נשמע כייפי ואפשר ללמוד הרבה על גלים תוך כדי.

בהצלחה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני רוצה לבנות אנטנה כזו, האם בשלב הראשון יספיק לי wifi כאשר אני מחבר אותו ב ארוך שיגיע לי לצלחת לווין ,

שם אני אשים את ה על ה LNB מכוון לכיוון הצלחת. האם זה יראה לי שיפור בקליטה? מה אתם אומרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני רוצה לבנות אנטנה כזו, האם בשלב הראשון יספיק לי wifi כאשר אני מחבר אותו ב ארוך שיגיע לי לצלחת לווין ,

שם אני אשים את ה על ה LNB מכוון לכיוון הצלחת. האם זה יראה לי שיפור בקליטה? מה אתם אומרים?

אני חושב שהם התכוונו לחבר את האנטנה של כרטיס WIFI רגיל לצלחת ולא סתם לזרוק את הכרטיס על הצלחת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי את כל האמור לעיל ועדיין לא הבנתי אם אני יכו לבצע את מה שרציתי או לא. :kopfpatsch: :kopfpatsch: :kopfpatsch:

אחזור שוב על השאלה :

יש לי ממיר yes על הגג במרחק 10-15 מטר מהמחשב. ברצוני לקחת wifi ולחבר צד אחד שלו למחשב עם RJ45 (או usb) ,

וצד שני עם מתאם RJ45- ל wifi .

האם אוכל לשים את ה wifi על הצלחת כדי לקבל אות חזקה יותר מכרגיל ? :s05: :s05: :s05:

תודה לעונים ומצטער על הסיבוך :bash: בניסוחים ... מקווה שכולם הבינו את שאלתי :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד פעם לא נסחת טוב -- אני חושב שהתכוונת לחבר דונגל אחד למחשב ודונגל אחד לממיר. אם זו השאיפה, אז במצב הזה היא תשאר -- שאיפה, כיוון שבפועל זה לא יעבוד כי הממיר לא בדיוק ידע מה לעשות עם הדונגל האלחוטי עקב חוסר ב-DRIVER מתאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא... :kopfpatsch: התכוונתי לדונגל אחד ובודד שמצד אחד יהיה חיבור בין המחשב לכבל /RJ45 שיוביל (כבל של כ- 10 מטר) לצלחת לווין שם ינוח (אחר כבוד) על משכבו בשלום הדונגל ויהיה מכוון לצלחת לווין .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא... :kopfpatsch: התכוונתי לדונגל אחד ובודד שמצד אחד יהיה חיבור בין המחשב לכבל /RJ45 שיוביל (כבל של כ- 10 מטר) לצלחת לווין שם ינוח (אחר כבוד) על משכבו בשלום הדונגל ויהיה מכוון לצלחת לווין .

על פי התקן, כבל לא יכול להיות ארוך מ-5 מטר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...