seasonic 400w vs seasonic 500w vs Cooler Master 500W Extreme Power plus - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

seasonic 400w vs seasonic 500w vs Cooler Master 500W Extreme Power plus

sababchik

Recommended Posts

איזה ספק הכי טוב לאחזקת מערכת OC

מעבד E5200 3.5 MHZ

כרטיס מסך - HD4870

לוח אם - gap43

קישורים:

http://www.foxpc.co.il/Product.aspx?productid=1268

http://www.foxpc.co.il/Product.aspx?productid=990

http://www.foxpc.co.il/Product.aspx?productid=991

אם אפשר להוסיף סימוכין ולא לזרוק סתם הערות אני אודה לכם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

האמת שעכשיו דיברתי עם איבגני מפוקספיסי והוא אמר לי ש SEASONIC 500W לא זמין ולא יהיה בזמן הקרוב

אפשר המלצה לספק עד 350 ש"ח (אני כבר מותש) :nixweiss:

"גיליתי שיותר קשה למצוא ספק טוב מאשר כרטיס מסך"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על ההמלצות לספקים אבל FOXPC לא עובדים איתם

הבחור בחנות המליץ לי על Corsair VX Series 450W PSU

http://www.foxpc.co.il/Product.aspx?productid=714

מה אתה אומר על ספק זה?

אתה ממליץ על משהו אחר בחנות הנ"ל ?

(דרכ אגב הוא אמר לי ש seasonic מייצרים את הספקים עבור CORSAIR)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי צריכת-ההספק של המערכת : ר' כאן לגבי כרטיס-התצוגה בעומס מירבי (187.2W), המעבד עשוי לצרוך כ-80W~ נוספים (כשמומהר (OC) ל-3.5GHz), הלוח-הראשי כ-40W, הכוננים כ-30W, ולכך אוסיף 20% בעבור יתרת-בטחון, והתוצאה היא כ-400W+ (כלומר נחוץ פה ספק-כוח של כ-450W לכל הפחות).

לגבי ה-Cooler Master, נראה כי סדרת ה-eXtreme Power איננה איכותית במיוחד.

לגבי היצרנים האמיתיים של ספקי-הכוח השונים, ר' כאן.

וסקירות של הדגמים השונים תוכל למצוא, למשל, כאן, כאן, ו-כאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

hw_joe

השאלה על איזו מסילה אתה מסתכל, חישוב כולל בוואטים זה לא דבר ממש חכם, וזה בכלל לא דבר מדויק.

"הכוננים כ 30W"-

מה?

דיסק קשיח ממוצע לוקח 7.5 וואט תחת "טחינה" (0.6 אמפר על ה 5 וולט. 0.3-0.5 אמפר על ה 12, תלוי בדגם)

כונן אופטי ממוצע בערך אותו דבר.

במקרה ששניהם מדגם בזבזני ואתה עובד עם שניהם ביחד- 15 וואט -בקושי- ביחד.

"המעבד עשוי לצרוך כ 80W נוספים"

מעבד עם TDP של 65W עשוי לצרוך 80 נוספים באוברקלוק ל 3.5GHZ?

אני לא יודע לאיזו הזיה נכנסת, אבל בשביל כזו עליה בצריכה, אתה תצטרך להעלות מתח בצורה משמעותית (נגיד.... מ 1.2 ל 1.7 וולט) ולהמהיר אותו אי שם מעבר ל 5GHZ.

אפילו Q6600 לא חוטף עליה עצבנית של 80W בצריכה שאתה עושה לו OC ל ~3.6GHZ

אם אתה מתכוון לזה שה E5200 יעלה מצריכה משוערת של 65W לסביבות ה 80, תקן את הניסוח, כי הוא מטעה מאוד.

לגבי ה 187W, וכל עניין ה TDP ה "אמיתי" של הכרטיסים, אני לא סומך על הלינק הבודד הזה, עד שלא יופיעו עוד מקורות שטוענים אותו דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הסכומים שציינתי מסתכמים ל-400W+ אחרי הכפלתם במקדם-הבטיחות שנקבע (1.2).

לגבי צריכת-ההספק של כונן-התקליטורים, דוגמאות עדכניות תוכל לראות כאן, וכאן (רמז : צריכת-ההספק המצרפית המירבית של כל אחד מהכוננים הינה מעל 25W).

לגבי כרטיס-התצוגה : מקורות נוספים, שאינם מתבססים על ערך ה-TDP של היצרן, יתקבלו בברכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הסכומים שציינתי מסתכמים ל-400W+ אחרי הכפלתם במקדם-הבטיחות שנקבע (1.2). לא למדת חיבור בכיתה א' ?

לגבי צריכת-ההספק של כונן-התקליטורים, דוגמאות עדכניות תוכל לראות כאן, וכאן (רמז : צריכת-ההספק המצרפית המירבית של כל אחד מהכוננים הינה מעל 25W).

לגבי כרטיס-התצוגה : מקורות נוספים, שאינם מתבססים על ערך ה-TDP של היצרן, יתקבלו בברכה.

אתה רוצה נואשות לגרור את זה לפסים אישיים, או שבא לך להמשיך בדיון הזה בצורה הולמת יותר?

"מקדם הבטיחות"- מי קבע אותו, על סמך מה ואיך בדיוק? הספק כולל של ספק הוא נתון חסר ערך עד שלא נפצל אותו למטה יותר למסילות השונות. חיבור בכתה א' במקרה לא למדתי כי דילגתי עליה, אבל הרשה לי להבטיח לך שאני בקיא מאוד בתחום, זה פשוט שאותו "מקדם בטיחות" שנתת הוא דבר חסר ערך, היגיון, או יעילות בנושא.

לגבי צורבי DVD- מסתבר שהם צורכים קצת יותר ממה שחשבתי, ומסתבר גם שזה תלוי בצורה דרסטית בכונן. (סתם לדוגמה, ה 2014 של אסוס צורך 1.5 מה 12 וולט ו 1.2 מה 5, ה SF223 של סאמסונג צורך 1.3 מה 12 ו 1.5 מה 5).

ניקח את המקרה הגרוע ביותר, שבו כרטיס המסך לוקח 185W ואת המעבד הצלחת להביא ל 80 (משימה לא ממש קלה עם E5200)

צמד הצרכנים הגדולים האלו לוקחים לך 265 וואט על ה 12 וולט

נוסיף את הגשר הצפוני (במקרה של ה P43, מדובר בכ 18 וואט), המאווררים (נגיד שיש 3, כ 0.5 אמפר ביחד) והצריכה המשותפת של הכוננים על ה 12 וולט (נגזים ונגיד 2.5 אמפר)

כל זה מביא אותך לקצת פחות מ 320 וואט על ה 12 וולט ב PEAK.

הקורסאייר מסוגל לתת 33 אמפר על ה 12 וולט במידה ואתה לא בעומס כבד על ה 3.3 וה 5, מדובר ב 396 וואט. ממסילות ה 3.3 וה 5 לא ממש איכפת לנו, כי יש שם בכל מקרה הרבה יותר ממה שאי פעם נוכל להשתמש בו. (מעל 20 אמפר על כל אחת)

לא רק שהוא יחזיק את המערכת, יש לך גם את הרזרבה הדרושה להוסיף עוד כמה כוננים אופטיים, דיסקים קשיחים, ומאווררים אם בא לך.

אה, ולגבי צריכה של כרטיסי מסך שונים.....

http://archive.atomicmpc.com.au/forums.asp?s=2&c=7&t=9354&p=0

ריכזו שם הרבה מקורות ועשו טבלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטבלה הזאת לא מדוייקת ככל הנראה כי רוב התוצאות שם זה נתונים מ - XBIT.

מוזר שעכשיו אתה בתפקיד של זה שאומר שמערכת תצרוך פחות מהצפוי (בד"כ אני עושה את זה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ממש לא פחות מהצפוי, ואין פה עניין של "תפקיד"....

שמישהו מגזים מאוד, לכיוון אחד או אחר, מן הסתם אני אתערב.

במקרה שלך, המלצת למישהו על ליברטי 400 בשביל מערכת עם 4870. מן הסתם, זה לא מספיק- אז התערבתי.

פה עולה טענה ש VX450 לא יספיק למערכת המצוינת פה או "יספיק בקושי", מה ששוב- לחלוטין לא נכון, אז שוב- אני מתערב.

לגבי אותה טבלה- אני לרגע לא טוען שהיא מדויקת לחלוטין, אני סה"כ מציג נתון נגדי.

אם תשאל אותי, הצריכה האמיתית היא איפושהו בין 2 המקורות שהוצגו פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.הגשר-הצפוני (יהא זה Intel P43 או כל אחר) איננו צרכן-ההספק היחיד בלוח-הראשי, ולכן הוספתי שם ערך שנראה לי סביר במקרה זה (ובחלק מספקי-הכוח מוזנים ערוצי ה-5V ו/או ה-3.3 מערוצי ה-12V - כך שלא תמיד יש ערך מעשי לבחירת ערוץ המתח המסויים שממנו מוזן רכיב כלשהו על הלוח-הראשי; ובכל מקרה הפרש זה הנו מרכיב-הספק שולי מכדי שיהיה כדאי לדון בו לעומק או בכלל, בד"כ).

2. לגבי הקישור שהבאת, אאל"ט, וכפי שמצויין ברשימת המקורות שבו (המצויה בכותרת "Source Links" שם), הנתונים שם נגזרים ברובם מערכי ה-TDP המפורסמים על-ידי יצרניות שבבי-התצוגה. וכאשר נסתייעתי בו, הפנה מישהו את תשומת לבי לכך שערכי ה-TDP אינם בהכרח תואמים את הנעשה במציאות, מסיבות שונות (אשר אפשר אולי לסכמן בכך שערכים אלו מיועדים בעיקר בעבור מתכנני פתרונות-הקירור לשבבי-התצוגה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...