בעיה|לא מצליח להעלות מעל 373 FSB בOC לE8400 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה|לא מצליח להעלות מעל 373 FSB בOC לE8400

CRYSMAN

Recommended Posts

אז ככה יש לי מעבד E8400 ולוח EP43 DS3L

התחלתי בOC העלתי מ333 ל373 [בהדרגה כמובן] וכל הבדיקות היו בסדר העלתי ל383 המחשב קרס אמרתי לעצמי בסדר בעיה רגילה העלתי את המתח ל1.4 הרצתי Burn Test התחיל ואחרי כמה שניות נהיה מסך שחור ניסיתי עוד פעם ושוב מסך שחור

הזיכרון 1:1

הורדתי את המכפלה ל8 והעלתי את הFSB ל425 המחשב נכבה נדלק אבל נכבה שוב ונדלק ועלה הווינדוס בדקתי בCPUZ והמהירות חזרה ל3000 והמתח ירד ל1.2

ניסיתי להעלות ל378 במכפלה 9 עדיין קורה אותו דבר

וראיתי אנשים עם אותו לוח שהגיעו ל 410X9 בלי בעיה ...

מה זה יכול להיות ?[br]פורסם בתאריך: 6.10.2008 בשעה 18:03:51

עכשיו הייתי על 373X9 הרצתי בדיקה עם OCCT והמחשב קרס באתי DUMP והופיע לי memory_corruption יש קשר?
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. שנה את הכותרת כך שתתאים לחוקי הפורום.

ב. מה הטמפ' של הליבות בזמן מאמץ? כמו כן, תן צילום מסך מלשונית הMemory והCPU בCPUZ בזמן OC.

במאמץ של 100% הם מגיעות ל 65-6 מעלות בOC של 12% [373X9] עם 1.4 מתח בכל מקרה עכשיו הורדתי ל 363X9 עם מתח רגיל

אם זה מספיק הOC הזה אז הנה למטה אם לא תגיד ואני יעלה חזרה

http://img444.imageshack.us/my.php?image=68692009bk6.gif

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוודא שהגדרת בביוס את ההגדרות הבאות ככה:

PCI Express Frequency (Mhz) - 100

Performance Enhance - Standard

C.I.A. 2 - Disabled

Extreme Memory Profile (X.M.P.) - Disabled

System Memory Multiplier - 2

DRAM Timing Selectable - Manual

CAS - 5

tRCD - 5

tRP - 5

tRAS - 15

Advanced Timing Control - Manual

Command Rate - 2

DRAM Voltage - 1.8V

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוודא שהגדרת בביוס את ההגדרות הבאות ככה:

PCI Express Frequency (Mhz) - 100

Performance Enhance - Standard

C.I.A. 2 - Disabled

Extreme Memory Profile (X.M.P.) - Disabled

System Memory Multiplier - 2

DRAM Timing Selectable - Manual

CAS - 5

tRCD - 5

tRP - 5

tRAS - 15

Advanced Timing Control - Manual

Command Rate - 2

DRAM Voltage - 1.8V

בדיוק ככה ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. tRAS של הזיכרון שלך אמור להיות 15 מחזורי שעון, אבל לפי CPUZ, הגדרת אותו על 14. שנה ל-15 ובדוק שוב.

2. נראה שהבעיה אינה קשורה למתח של ה-CPU, משום שאתה מעלה אותו וזה לא עוזר. לכן, הייתי מנסה להעלות את המתחים של שאר הרכיבים: NB, SB, PLL. התחל עם מתח ה-NB.

3. דרך אגב, 66C זה לא קצת חם מדי ל-dual core?

בכלל, אני הייתי עובד בדרך שונה (שקראתי במדריך באנגלית):

קודם כל, מצא את ה-FSB המקסימלי בו הזיכרון ולוח האם עובדים, מבלי להעמיס על ה-CPU. עשה זאת ע"י הורדת מכפל ה-CPU כך שהוא לא יהיה ב-OC, אפילו שה-FSB גבוה יותר. תראה לאיזה FSB אתה מגיע מבחינת הזיכרון, NB וכו'. העלה את המתחים שלהם אם יש צורך (או תוריד תזמונים של הזיכרון).

אחר כך תחזיר את מכפל ה-CPU למקסימלי ואת ה-FSB למקורי. התחל להעלות FSB עד שזה נופל, ואז תעלה את המתח למעבד. כך עד שתגיע ל-FSB שיצא לך קודם לכן (או עד שהמעבד יתחמם יותר מדי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. tRAS של הזיכרון שלך אמור להיות 15 מחזורי שעון, אבל לפי CPUZ, הגדרת אותו על 14. שנה ל-15 ובדוק שוב.

2. נראה שהבעיה אינה קשורה למתח של ה-CPU, משום שאתה מעלה אותו וזה לא עוזר. לכן, הייתי מנסה להעלות את המתחים של שאר הרכיבים: NB, SB, PLL. התחל עם מתח ה-NB.

3. דרך אגב, 66C זה לא קצת חם מדי ל-dual core?

בכלל, אני הייתי עובד בדרך שונה (שקראתי במדריך באנגלית):

קודם כל, מצא את ה-FSB המקסימלי בו הזיכרון ולוח האם עובדים, מבלי להעמיס על ה-CPU. עשה זאת ע"י הורדת מכפל ה-CPU כך שהוא לא יהיה ב-OC, אפילו שה-FSB גבוה יותר. תראה לאיזה FSB אתה מגיע מבחינת הזיכרון, NB וכו'. העלה את המתחים שלהם אם יש צורך (או תוריד תזמונים של הזיכרון).

אחר כך תחזיר את מכפל ה-CPU למקסימלי ואת ה-FSB למקורי. התחל להעלות FSB עד שזה נופל, ואז תעלה את המתח למעבד. כך עד שתגיע ל-FSB שיצא לך קודם לכן (או עד שהמעבד יתחמם יותר מדי).

1. לפי הלוח הוא היה 15 אבל הגדרתי אותו ידני ועכשיו הוא 15 גם לפי CPUZ

2. אני מפחד האמת להעלות מתחים לשאר הרכיבים חוץ מהזיכרונות והמעבד

לדעתי הבעיה היא מהזכרונות כי שיניתי את הtras ל15 ועכשיו המסך נהיה שחור אבל המחשב לא מתכבה או עושה ריסט וכל פעם שאני בודק DUMP אחרי זה הוא כותב memory corruption ולפעמים גם באמצע משחק יכול להיות שזה קשור ?

3.הטמפ' המקסימלית היא 70 ככה שבנתיים זה בסדר כי כל עוד אני לא מצליח להגיע לOC שאני רוצה חבל חקנות קירור

ובקשר למה שקראת במדריך מסובך מדי ...

וד"א ניסיתי פעם להוריד מכפלה ל8 ושמתי FSB 425 המחשב בכלל לא עלה ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) דווקא מה שקראתי במדריך נראה לי הרבה פחות מסובך מההסתבכות שלך. עובדה שלא עובד לך ואתה לא יודע איזה רכיב אשם. ברור שאם תוריד מכפל ותנסה לקפוץ ישר ל-425Mhz יש סיכוי שזה לא יעבוד לך, לא זו הייתה הכוונה.

2) אם אתה מעלה FSB באחוזים רבים, אתה צריך להיות מוכן לאפשרות להעלות קצת גם מתחים. אם אתה חושש לבצע פעולות, אז איזו בדיוק עזרה אתה מצפה לקבל פה?

3) רשמת "בדיוק ככה .." על ההצעה של chicipici, אבל זה לא באמת נראה שזה "בדיוק ככה":

א. tRAS שלך שונה.

ב. מכפל התדר של הזכרונות שלך הוא 1:1 ולא 1:2.

אני מציע שתוודא היטב מה בדיוק הפרמטרים של ה-OC שלך, אולי מסתתרת שם איזו טעות שלא שמת לב אליה.

4) לפי התמונה שלך, הזכרונות כלל אינם ב-OC, שהרי מכפל התדר שלהם ב-1:1 והתדר שלהם הוא 363MHz, פחות מתדר העבודה של 400MHz. כך שאני לא רואה סיבה בשלה תצטרך מתח נוסף לזכרונות עבור תזמונים של 5-5-5-15, אלא אם כן ישנה בעיה בשאר התזמונים שקבעת ב-. חוץ מזה, יש לזכור שהזכרונות מתקשרים עם המעבד דרך ה-NB, כך שיכול להיות שיש שם בעיה.

5) 70 מעלות לכפול נראה לי קצת חם מדי. לפחות על פי כל "כללי האצבע" שקראתי בפורומים שעוסקים ב-OC, כולל בפורום הנוכחי. המרחק המינימלי המומלץ מ-Tjmax הנו 30c. אם אתה אמיץ אז 25c...

6) דבר אחרון: אולי המעבד שלך פשוט לא מסוגל ל-OC יותר גדול מזה? אני לא יודע מה הממוצע של ה-OC למעבדים כמו שלך, אבל יכול להיות שהוא פשוט הגיע למגבלה שלו... אני סתם מנחש פה, כדאי שמומחי הפורום ובעלי ניסיון גדול יותר יתייחסו לעניין זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) דווקא מה שקראתי במדריך נראה לי הרבה פחות מסובך מההסתבכות שלך. עובדה שלא עובד לך ואתה לא יודע איזה רכיב אשם. ברור שאם תוריד מכפל ותנסה לקפוץ ישר ל-425Mhz יש סיכוי שזה לא יעבוד לך, לא זו הייתה הכוונה.

2) אם אתה מעלה FSB באחוזים רבים, אתה צריך להיות מוכן לאפשרות להעלות קצת גם מתחים. אם אתה חושש לבצע פעולות, אז איזו בדיוק עזרה אתה מצפה לקבל פה?

3) רשמת "בדיוק ככה .." על ההצעה של chicipici, אבל זה לא באמת נראה שזה "בדיוק ככה":

א. tRAS שלך שונה.

ב. מכפל התדר של הזכרונות שלך הוא 1:1 ולא 1:2.

אני מציע שתוודא היטב מה בדיוק הפרמטרים של ה-OC שלך, אולי מסתתרת שם איזו טעות שלא שמת לב אליה.

4) לפי התמונה שלך, הזכרונות כלל אינם ב-OC, שהרי מכפל התדר שלהם ב-1:1 והתדר שלהם הוא 363MHz, פחות מתדר העבודה של 400MHz. כך שאני לא רואה סיבה בשלה תצטרך מתח נוסף לזכרונות עבור תזמונים של 5-5-5-15, אלא אם כן ישנה בעיה בשאר התזמונים שקבעת ב-BIOS. חוץ מזה, יש לזכור שהזכרונות מתקשרים עם המעבד דרך ה-NB, כך שיכול להיות שיש שם בעיה.

5) 70 מעלות לכפול ליבה נראה לי קצת חם מדי. לפחות על פי כל "כללי האצבע" שקראתי בפורומים שעוסקים ב-OC, כולל בפורום הנוכחי. המרחק המינימלי המומלץ מ-Tjmax הנו 30c. אם אתה אמיץ אז 25c...

6) דבר אחרון: אולי המעבד שלך פשוט לא מסוגל ל-OC יותר גדול מזה? אני לא יודע מה הממוצע של ה-OC למעבדים כמו שלך, אבל יכול להיות שהוא פשוט הגיע למגבלה שלו... אני סתם מנחש פה, כדאי שמומחי הפורום ובעלי ניסיון גדול יותר יתייחסו לעניין זה.

1. אני ינסה להתחיל מ333X8

2. התכוונתי שאני לא רוצה להתעסק עם הגשר וכל אלה שמסביב כי יש חלקים שמסוכן מאוד להעלות בהם מתחים וגם ראיתי מלא אנשים עם מעבד ולוח כמו שלי שהעלו מתח רק למעבד והגיעו ל 3.7 אז כאילו למה אני צריך להעלות מקומות אחרים [ואני לא בא אליך בטענה אחי..]

3.לפי הביוס הtras היה 5 5 5 15 לא שמתי לב לCPUZ והאמת לא התייחסתי לזה כל כך אבל העלתי ידני ל15 למרות שלפי הביוס הוא היה מההתחלה 14

ממתי המכפלה של הזכרונות אמורה להיות 2 .. ?

4.סבבה..

5.הוא לא הגיע ל70 ולפי הפורום הזה 70 זה המקסימלי בכל מקרה עשיתי עוד בדיקה והוא הגיע ל57

6.הוא מסוגל ליותר גם .. אם כבר אז הלוח מגביל אבל ראיתי אנשים שהגיעו עם אותו לוח ל3.7 אחי ..

פעם אחת המנהל של הפורום הגיב פה ומאז הוא לא נכנס =//

עריכה

עכשיו ניסיתי להוריד מכפלה ל8 התחלתי מ333 עד 370 הוא עבד במתח 1.325 העלתי ל380 הוא קרס העלתי מתח ל 1.4 קרס העלתי ל1.45 קרס אחרי כמה שניות בOCCT ד"א כל הבדיקות בין העלאה להעלאה הם של 2 דקות בערך כי לא היתה סיבה לקריסה המעבד היה בdownclock או איך שלא תקרא לזה ..

ועכשיו קרה עוד משהו מוזר עד עכשיו המעבד עבד יציב על 363X9 במתח 1.25 מקודם המתח של המעבד היה 1.4 ו363X9 הרצתי OCCT ואחרי כמה שניות הופיע שחור עם קיבועים צבעוניים ככה בערך :

http://img520.imageshack.us/my.php?image=99950639up0.gif

ולא עשה ריסט

לפני זה הוא גם עשה מסך שחור לבד ..

וד"א בדאמפים הוא כותב memory corruption

יכול להיות בעיה בזכרונות ? או אולי בלוח עצמו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבקר זיכרון בדור הנוכחי של ה C2 נמצא בגשר הצפוני(MCH).

אם אתה מתאר תקלות של זיכרון והזיכרון בהחלט עובד במהירויות שנמצאות מתחת למקסימום הייתי בודק את הדברים הבאים:

1. Northbridge FSB Strap ומוודא שהוא על 333 או 400 בכדי שהתזמונים הפניימים של ה MCH לא יהיו יותר מידי הדוקים (בלי קשר לתזמוני הזיכרון).

2. טמפ' של ה MCH ובדיקה שהוא לא מתחמם יתר על המידה.

3. העלאת מתח לגשר הצפוני לאחר שוידאת שהקירור שלו נאות, זה לרוב יפתור את הבעיות שאתה נתקל בהם.

4. מאוד יכול להיות שאתה צריך לשחק עם ה GTL Ref של הגשר הצפוני או לחלופין לנסות לקפוץ לבאס גבוה יותר בגלל שנתקעת ב"קיר"

מה שנקרא FSB Wall שלרוב נגרם בגלל בעיות GTL. יכול להיות שתצטרך משחק גם עם ה CMD Skew של ה MCH אבל ברוב הלוחות

עדיף להשאיר את הערכים הנ"ל על AUTO, לרוב יש להם משמעות רק בבאסים מאוד גבוהים.

כמו שנאמר זה שמישהו אחר קיבל לוח פצצה שעושה באס X רק עם טיפה אקסטרא מתח למעבד לא אומר ששלך יצליח, ככה זה כשמבצעים אוברקלוק

אני מציע שתיפטר מהפחד להעלות מתחים אבל כפי שנאמר תעבוד חכם.

קודם כל תסיק מה הולך לעבוד מחוץ לספסיפיקציות ברגע שאתה הולך לעשות ואז תנסה לבודד את החלקים לגורמים ותראה מה גורם

לחוסר יציבות באובר שלך, מאוד יכול להיות שזה בכלל לא המעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבקר זיכרון בדור הנוכחי של ה C2 נמצא בגשר הצפוני(MCH).

אם אתה מתאר תקלות של זיכרון והזיכרון בהחלט עובד במהירויות שנמצאות מתחת למקסימום הייתי בודק את הדברים הבאים:

1. Northbridge FSB Strap ומוודא שהוא על 333 או 400 בכדי שהתזמונים הפניימים של ה MCH לא יהיו יותר מידי הדוקים (בלי קשר לתזמוני הזיכרון).

2. טמפ' של ה MCH ובדיקה שהוא לא מתחמם יתר על המידה.

3. העלאת מתח לגשר הצפוני לאחר שוידאת שהקירור שלו נאות, זה לרוב יפתור את הבעיות שאתה נתקל בהם.

4. מאוד יכול להיות שאתה צריך לשחק עם ה GTL Ref של הגשר הצפוני או לחלופין לנסות לקפוץ לבאס גבוה יותר בגלל שנתקעת ב"קיר"

מה שנקרא FSB Wall שלרוב נגרם בגלל בעיות GTL. יכול להיות שתצטרך משחק גם עם ה CMD Skew של ה MCH אבל ברוב הלוחות

עדיף להשאיר את הערכים הנ"ל על AUTO, לרוב יש להם משמעות רק בבאסים מאוד גבוהים.

כמו שנאמר זה שמישהו אחר קיבל לוח פצצה שעושה באס X רק עם טיפה אקסטרא מתח למעבד לא אומר ששלך יצליח, ככה זה כשמבצעים אוברקלוק

אני מציע שתיפטר מהפחד להעלות מתחים אבל כפי שנאמר תעבוד חכם.

קודם כל תסיק מה הולך לעבוד מחוץ לספסיפיקציות ברגע שאתה הולך לעשות ואז תנסה לבודד את החלקים לגורמים ותראה מה גורם

לחוסר יציבות באובר שלך, מאוד יכול להיות שזה בכלל לא המעבד.

טוב זה נשמע לי הגיוני אחי ..

תראה

1. זה memory timing נכון ? אז אני רואה שאחד על 400mhz ואחד על 266mhz

2. איך אני יכול לבדוק את זה?

3. כמה זה טמפ' סבירה לגשר ? ואם אני מעלה לכמה ?

4.אין לי מושג מזה GTL Ref

לנסות לשים למשל 390 FSB ?

אני בטח שהבעיה לא מהמעבד אחי ..

תודה על העזרה ..!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לא זה לא ה Memory Timings כפי שכבר אמרתי מדובר על התיזמונים הפנימיים של ה MCH, בלוח שלך זה נקרא:

(G)MCH Frequency Latch

תתחיל עם הגדרה של 333MHZ ואם עדיין יש בעיות "תרד" ל 400MHZ.

2. אחרי שעברתי על החוברת של הלוח שלך נראה שלא ניתן לנתר את הטמפ' של ה MCH אבל יתכן שטמפ' ה SYSTEM שמופיעה בביוס

היא הטמפ' של הגשר הצפוני, יתכן שבחלונות גם תוכל לראות עם התוכנה של גיגהבייט (כמו לדוגמא EasyTune).

3. ראיתי את ה P43 מגיע ל 60 מעלות בכיף, בגדול הגוף שיש בלוח שלך מאוד פשוט בגלל היותו לוח פשוט ולכן הייתי שוקל

להחליף או פשוט מנסה, אם יש לך מאורר על הדלת או משהו בסגנון מצבך אמור להיות טוב בתנאי שהמארז מסודר.

4. כן אה... אני פשוט רגיל ל ROG של ולביוסים של בכלל ::) בכל מקרה הלוח שלך לא תומך במשחק עם ה GTL FEF

ככה שזה מחוץ למשוואה בשבילך. מה שכן ישנה תמיכה ב MCH CMD SKEW והיא נמצאת ב Advanced Clock Control,

השם שלה בלוח שלך הוא (הפלא ופלא) MCH Clock Skew. בינתיים תשאיר אותה על 0ps, שוב מדובר באופציה לבאסים מאוד גבוהים.

בגדול עם הבעיות שאתה חווה הייתי מתחיל בלכוון את ה latch של ה MCH ל 333 או 400 ונותן תוספת של מתח ל MCH .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...